Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Psycho Mantisa. Nie raz mieszali w timeline.

 

Co do prequela. Sam Kojima przy prezentacji GZ mówił, że za wcześnie jest by to nazwać MGS5. Nikt też nie mówił, że GZ to nic innego niż tylko zapowiedź MGS5.

Racja, skoro (dotyczy MGS4)

 

"mentalność" Psycho Mantisa mogła przetrwać kilka dobrych lat po Shadow Moses Incident i "opętać" Screaming Mantis (MGS4)

 

to czemu nie mogłaby w jakiś cudowny sposób przenieść się lub "wypalić" po sobie obraz w przeszłości.

Odnośnik do komentarza

Szkoda że się mylisz, no ale nic na to nie poradzę.

szkoda ze sie mylisz ale ponoc nie odpowadasz na moje posty

http://metalgear.wik...:_Ground_Zeroes

Ground Zeroes prequel to Metal Gear Solid 5 whatever wiesz lepiej to sie ciesz

 

haha, nie wiem czy Ty sobie w tej chwili żartujesz :)

Odnośnik do komentarza

Szkoda że się mylisz, no ale nic na to nie poradzę.

szkoda ze sie mylisz ale ponoc nie odpowadasz na moje posty

http://metalgear.wik...:_Ground_Zeroes

Ground Zeroes prequel to Metal Gear Solid 5 whatever wiesz lepiej to sie ciesz

 

haha, nie wiem czy Ty sobie w tej chwili żartujesz :)

no beka z ciebie jeśli sądzisz ze GZ to mgs 5

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda że się mylisz, no ale nic na to nie poradzę.

szkoda ze sie mylisz ale ponoc nie odpowadasz na moje posty

http://metalgear.wik...:_Ground_Zeroes

Ground Zeroes prequel to Metal Gear Solid 5 whatever wiesz lepiej to sie ciesz

 

haha, nie wiem czy Ty sobie w tej chwili żartujesz :)

no beka z ciebie jeśli sądzisz ze GZ to mgs 5

 

no, nic. nie pozostało nic innego jak poczekać i sprawdzić kto ma rację :)

Odnośnik do komentarza

Mi te rzekome uproszczenia grafiki dają wiarę, że tytuł będzie się prezentować tak jak na trailerze i chodzić płynnie na tej generacji. Jeszcze nie dawno się zastanawialiśmy się czy na pewno Fox Engine pójdzie na ps3/x360 a teraz takie plotki...Vita na taką oprawę jest wg zbyt słaba

Odnośnik do komentarza

Trawimy zapowiedź The Phantom Pain, podchodząc do niej z wszystkich możliwych stron, tak żeby uwypuklić wszystkie najistotniejsze szczegóły oraz wskazówki, kierujące na pełniejsze zrozumienie projektu.

 

- ognista kolumna, z której wyrasta wielorybia sylwetka, przypomina wystrzał rakiety ziemia-powietrze

- zaburzona chronologia zdarzeń; migawki ucieczki samochodem pojawiają się między wypowiedziami doktora, jednak uciekinierzy są pokryci bandażami, przez co ta scena faktycznie należy do samej końcówki, mimo to ostatni fragment obrazu ukazuje protagonistę leżącego wśród zwłok, na szpitalnej podłodze

- pigułki w samochodzie biorą się z tego iż bohaterowie uciekają ambulansem, przed wyjściem na szpitalny plac możemy dojrzeć zaparkowaną po lewej karetkę

- klasyczne wnętrze samochodu (deska rozdzielcza) wskazuje na okres lat 70-tych, kierownica znajduje się po prawej stronie skoro to baza na terytorium administrowanym przez Wielką Brytanię:

 

 

- mapa w sali w dużej mierze pokrywa się z terytorium Cypru, na obszarze tego państwa rzeczywiście znajdują tereny należące do Zjednoczonego Królestwa; dostrzegamy interesującą analogię pomiędzy amerykańską bazą na terenie Kuby w Ground Zeroes a brytyjską placówką na cypryjskiej wyspie w The Phantom Pain (przeciwstawienie państw)

- przed szpitalem możemy dostrzec posąg konia, kolejny raz zwierzę pojawia się w ognistej formie z rogiem i skrzydłami

- w szpitalnym holu zauważymy obraz, przedstawiając prawdopodobnie starożytne ruiny

- rysy twarzy zabandażowanej postaci wskazują iż cały czas, pomimo braku lewej dłoni, jest to Snake:

 

 

- jednak hak wstawiony w miejsce brakującej dłoni, może sugerować późniejsza datę wydarzeń względem chronologii Ground Zeroes; hak oraz opaska na oku to atrybuty bezwzględnie przynależące do środowiska piratów. Bandą piratów zostają nazwani w Peace Walkerze ludzie Big Bossa przez Coldmana, to określenie pojawia się także w Ground Zeroes w identycznym kontekście

- na to iż pomiędzy Ground Zeroes a The Phantom Pain zachodzi ciągłość, wskazują uniformy szturmujących medyczną placówkę żołnierzy; między jednostkami pokrywa się uzbrojenie, elementy ubioru w tym napis „Combat Body Armor”

- chłopak stojący przed windą ma gołe stopy, być może należał do części pacjentów

- nad winda możemy zauważyć liczby wskazujące na piętra oraz podświetloną literę „G” od ground floor. Czyżby subtelne nawiązanie do Ground Zeroes?

- płytki w szpitalne podłodze układają się w heksagonalne kształty, typowy wzorzec przewijający się przez serie Metal Gear Solid

- jeżeli to piąta odsłona Metal Gear Solid, wtedy w tytule mamy po raz pierwszy wykorzystaną klasyczną rzymską numerację; symbol „V” może mieć jednak głębsze znaczenie

- pod koniec zwiastuna usłyszymy głos kobiety mówiący „he has come to”, jednak akcent modyfikuje słowa tak, że można to też zapisać jako „ve has come”, nawiązując do tytułowej liczby

Odnośnik do komentarza

a czy na koncu trailera z vga to nie jest przypadkiem psycho mantis?

Volgin przecież umarł a Psycho był urodzony w 1970r oficjalnie.

no tak, ale przykładowo zakładając że to jest jakiś koszmar albo halucynacje to zobaczyc w płomieniach volgina ktorego sie zabiło to nic dziwnego, ale zobaczyc psycho ktory był wtedy bobasem i sie go jeszcze nie spotkało wygląda troche dziwnie

dlatego mam wapliwości czy to jest psycho mantis

Co do Psycho Mantisa. Nie raz mieszali w timeline.

 

Nie zapominacie przypadkiem o kims innym kto ma podobne moce (tworzenie halucynacji, i ukazywanie zmarlych) ?

 

Still nothing ? Ok, here goes:

 

 

chara_sorrow_pic.gif

 

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Jeśli Sorrow ma ok 1,20m wysokości to spoko.

 

Psycho Mantis ma prawie 2 metry. A w czasach GZ to szwedal sie jeszcze w worku u tatusia, albo byl niezlym brzdacem - jednak wtedy jeszcze zyl w wiosce przeciez z ojcem (no chyba ze kojima juz sam zapomnial) - troche minelo zanim wyrznal ich w pien, wiec ta teoria odpada dla mnie. Jesli Snake ma wycieczke halucynogenna (co w sumie tez nigdy nie bylo domena mantisa) i sprawca jest ta tajemnicza postura, stawiam na Sorrow, chyba ze wprowadza nowego dziwaka co rowniez by mnie nie zdziwilo.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Chyba wszystko jest jasne.

 

GZ na X360 i PS3

PP na Vitę

PP dzieje się pewnie po GZ. Może nawet po tym jak snake "zabił" pierwszy raz BB. Ale to był 95 rok ;f Wiec chyba nie. Ale podajże wtedy mu ucieło rękę właśnie i nogę. Tak coś pamietam. A może być nawet tak, że w PP są to schizy BB, mieszające się mu w bani podczas tego jak był uwięziony przez GW.

Odnośnik do komentarza

za bardzo mieszacie, na bank na razie nic z univerum MGS nie zmierza na Vitę. A jeśli już kiedykolwiek coś będzie, to na pewno oficjalnie się tym pochwali choćby samo Sony by wypromować swoją konsolkę bo wreszcie miała by solidnego ekskluzywa. Wy serio wierzycie, że PP to projekt na Vitę nawet pomimo tego, że na stronie gry pisze ps3/x360 i sam Hideo to potwierdza?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...