Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej mnie martwi to jak fabularnie bedzie wygladac kolejan czesc po PP jesl i w ogole powstanie, nie wiadomo na ile prawda jest ten bajzel z odejsciem kojimy, no ale:

 

 

MGS1 wiadomo, malo skomplikowany bo i zrobiony 20 lat temu ale cala historia byla dosyc spojna i nei przytlaczala miliardem watkow - bylo kilka postaci wokol ktorych cala gra sie toczyla i wszystko bylo dobrze

przyszedl mgs2 i zaczal sie rozdrabniac z watkami i postaciami, mamy wiecej wszystiego i zaczal juz wtedy robic sie maly balagan

w mgs3 troche z tym przystopowana i fabularnie jesli chodzi o "szerokosc" poruszanych watkow blizej bylo do mgs1, znowu kilka tylko postaci i skupienie sie tylko na nich i patriotach

 

wpadl mg4 i wiadomo cyrk na kolkach, star trek, jurrassic park, wywiad z wampirem pomieszany z buda i pomielonym psem i teraz sie zapowiada ze PP pociagnie to dalej. Fabula pojdzie w szerokosc, znowu bedzie lapanie stu srok za ogon i wyjdzie misz masz

 

Jezeli takei cos sie zapowiada, to ja sie boje o unwiersum jak porusza watek outer heaven i starcia big boss vs solid snake - marzy mi sie aby to zrobili na wor mgs1, zimny i bardziej powazny, mroczny klimat a nie fallout new vegas w afganistanie na kolkach

Odnośnik do komentarza

A róg to przecież jakiś odłamek (może z katastrofy z GZ), który ciało wypycha więc jest wrażenie, że on rośnie

Pozatym myślę, że skull face to gray fox

 

to akurat najmniej możliwe że ciało go wypycha bo wszystkie sceny do tej pory pokazywały dosyć płaski ten róg - a w nowym trailerze w cscenie z zakrwawioną twarzą róg jest trójkątny i spiczasty - więc to serio wygląda jak by to była jego piertotna fotma i potem został obcięty.

jeśli ciało by go wypychało to powinien spiczasty kawałek coraz bardziej wystawać i nadal być spiczasty a wyraśnie widać że gdy jest króki to jest dosyć płaski - tak jakby spiczasty czubek został odmłamany

Odnośnik do komentarza

PythonSelkan robili spoko analizy i fajne teorie, ale jak zaczeli pisac o hexagonach i tym ze sa tworem szatana i Patriotow to poczulem ze jednak ktos chyba poplynal z melanzem na jakims festiwalu muzyki psychodelicznej.

 

Yanek, ale wez ty sie jakos do sceny w szpitalu odnies, bo tam snejk nie pelzal z halabarda wystajaca z czachy.

2671540-metal-gear-solid-v-coma.png

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

 

A róg to przecież jakiś odłamek (może z katastrofy z GZ), który ciało wypycha więc jest wrażenie, że on rośnie

Pozatym myślę, że skull face to gray fox

 

to akurat najmniej możliwe że ciało go wypycha bo wszystkie sceny do tej pory pokazywały dosyć płaski ten róg - a w nowym trailerze w cscenie z zakrwawioną twarzą róg jest trójkątny i spiczasty - więc to serio wygląda jak by to była jego piertotna fotma i potem został obcięty.

jeśli ciało by go wypychało to powinien spiczasty kawałek coraz bardziej wystawać i nadal być spiczasty a wyraśnie widać że gdy jest króki to jest dosyć płaski - tak jakby spiczasty czubek został odmłamany

 

 

 

duzy rog byl juz pokazany w pierwszych trailerach ground zeroes razem z jego spilowana wersja, metalowa reka i cygarem przy harleyu

Odnośnik do komentarza

Bez żadnego kontekstu wygląda to jak scena z innej gry wrzucona do trailera MGSa przez pomyłkę.

 

nie no, poprostu wzorem CODa dorzucili zombie mode xDD

a na serio to były już dziwniejsze rzeczy w mgsie;p

 

Yanek, ale wez ty sie jakos do sceny w szpitalu odnies, bo tam snejk nie pelzal z halabarda wystajaca z czachy.

 

chętnie sie odniose ale daj mi linka do jakiegoś trailera gdzie widać wielkość tego odłamka, bo na nowym tego nie widać

Odnośnik do komentarza

na tym nowym trailerze widać coś co znacznie bardziej przypomina ZEKE i tym bardziej sugeruje że to co było wcześnie co wyglądało jak REX to nie jest zeke

 

btw zauwazyliscie ze w poprzednim trailerze ten dziadek z którym gada snake ma bardzo podobne ciemne plamy na około oczu jakie sie czasem pojawiają u quiet?

 

Quiet przy przeladowaniu swojej pieknej bolt action rifle nie wyrzuca luski

 

gdzie to widać?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

PythonSelkan robili spoko analizy i fajne teorie, ale jak zaczeli pisac o hexagonach i tym ze sa tworem szatana i Patriotow to poczulem ze jednak ktos chyba poplynal z melanzem na jakims festiwalu muzyki psychodelicznej.

 

Yanek, ale wez ty sie jakos do sceny w szpitalu odnies, bo tam snejk nie pelzal z halabarda wystajaca z czachy.

2671540-metal-gear-solid-v-coma.png

 

 

Mój komentarz odnosił się własnie do tego, że PythonSelkan odleciał :).

Odnośnik do komentarza

Ktos tu napisal, ze ta gra pieknie wyglada, Ficus ? Wez zrob sobie pauze na zolnierzy z tymi dwoma malymi mechami obok i popatrz na nich i na scenerie za nimi bo to bida jak ja pier dole

 

tam gdzie jest jakas gra swiatel to to wyglada fajnie, tak jak GZ w deszczu i w nocy ale czaszki nie urywa - dla mnie jest dobrze/bardzo dobrze bez wygorowanych wymagan (odpalem max detale na pc z AA) ale na otwartych lokacjach to to tej poziom assasins creed, i bynajmniej nie mam na mysli Unity tylko wczesniej

 

a ci zolnierze z ta koslawa trawa i mehami to bida panie bida niestety


najtmer ale szpital jest przed powstanie rogu, a bb z rogiem we lbie wpada siac zniszczenie do bazy za skull face'em

Odnośnik do komentarza

no teoria mrogu jest podobno taka ze powstal w wyniku zderzenia sie dwoch helikotperow w GZ tak? 

GZ to prolog, i kolejnym etapem jest intro z PP ze szpitalem, ktore zostalo oficjalnie ogloszone 9.06. 

 

wiec albo rog ma inna geneze albo rosnie. 

 

ja moge przystanac przy teorii, ze rosnie, no ale ten spor jest oczywiscie niewyjasnialny do premiery.

Odnośnik do komentarza

nie masz racji, szpital jest pozniej, po uratowaniu Millera, kiedy juz nosi te ciuchy diamond dogs z okularami, ma proteze nogi i laske. Dopiero potem snake trafia do szpitala.

 

tej no teraz to mam mindfuck, bo wydawalo mi sie, ze kiedy po tym zamknietym pokazie dla prasy, 9.06 zaczely pojawiac sie tweety, to ludzie mowili ze szpital to poczatek gry. poza tym, gdzie widzisz ciuchy DD u Millera? bo okulary to ma w GZ tez.

 

TPS jak juz Starh.

 

Millera ratuje sie de facto 2 razy- 1 podczas cutscenki z konca GZ, i drugi chyba w Afganistanie, gdzie w trailerze snake go wyswobadza z okowow, zaklada okulary i rozerwanego bierze na bary.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Ktos tu napisal, ze ta gra pieknie wyglada, Ficus ? Wez zrob sobie pauze na zolnierzy z tymi dwoma malymi mechami obok i popatrz na nich i na scenerie za nimi bo to bida jak ja pier dole

 

>open world

>60 fps

>zdziwko że modele postaci są słabsze niż korytarzu 30 fps

 

nie polecam patrzeć na postacie w GTA V, po zagraniu w TLOU.

Odnośnik do komentarza

 

nie masz racji, szpital jest pozniej, po uratowaniu Millera, kiedy juz nosi te ciuchy diamond dogs z okularami, ma proteze nogi i laske. Dopiero potem snake trafia do szpitala.

 

tej no teraz to mam mindfuck, bo wydawalo mi sie, ze kiedy po tym zamknietym pokazie dla prasy, 9.06 zaczely pojawiac sie tweety, to ludzie mowili ze szpital to poczatek gry. poza tym, gdzie widzisz ciuchy DD u Millera? bo okulary to ma w GZ tez.

 

TPS jak juz Starh.

 

Millera ratuje sie de facto 2 razy- 1 podczas cutscenki z konca GZ, i drugi chyba w Afganistanie, gdzie w trailerze snake go wyswobadza z okowow, zaklada okulary i rozerwanego bierze na bary.

 

 

W afganistanie juz ratuje go BB terminator i ma kawalek w głowie. Tu racja, zamieszalem sie z GZ. On w szpitalu ma ciuchy DD, tak mi sie wydaje bo to jakis mundur jego jest. Tak patrze teraz na te trailery wszystkie i ten odlamek z kolejnmi planszami bardziej wyrasta aby pod koniecgo przypilowal ? Cos mi sie wydaje ze Kojima nam zaserwuje jakis joke w stylu rosnaceo odlamka w odnesieniu do grzechow zabijania BB.

Odnośnik do komentarza

Zacytuje siebie z przed ponad roku :)

włacha. skończcie pie.rdolić o tych pieniądzach. Pogadajmy o grach.

 

Czy tylko ja wykminiłem, że seria MGS nie jest o szpiegach, wojnach, robotach, a o.... człowieku?

 

Tak - o człowieku. O tym co sprawia, co ma wpływ na to, kim jesteśmy. Na to w co wierzymy. Na to jak się zmieniamy.

 

GENE - wpływ genów na powłokę, którą mamy, na nasze ciało, a tym samym poziom interakcji z otaczającym światem

MEME - wpływ informacji, które przyswajamy, wpływ informacji, które decydują, które informacje przyswajamy itd. Co kreuje nasze "ja", nasze ego.

SCENE - wpływ otoczenia, miejsca, ludzi, którzy przy nas są - to jaki oni mają wpływ na nasz rozwój, który trwa całe życie, nie tylko w dzieciństwie

SENSE - to, że każdy człowiek postrzega rzeczywstość przez własne zmysły, które, jeśli się zmienią, cała rzeczywistość się zmienia.

PEACE - jak ważny jest spokój i pokój do rozwoju. Że organizmy, w tym ludzie, najlepiej się rozwijają świadomościowo, gdy nie muszą walczyć o przetrwanie.

 

LIFE - strzelam, że to będzie następny motyw przewodni. Czym jest życie całościowo. Na tym zapewne skupi się Kojima. Gra odpowie graczowi czym jest życie domykając całą historie MGS'a. Zostanie pokazana prawdziwa istota życia jak i rzeczywistości. Czym one są. Myślę, że po Phantom Pain nie będzie już więcej gier kanonicznych z serii MGS. Kojima dopełni swoje życiowe dzieło, pokazania graczowi, kim tak naprawdę jest. Reszta - szpiedzy, roboty, snejki - to tylko nośnik za pomocą którego ta nauka jest graczowi przekazana przez oświeconego człowieka z Japonii.

Ten trailer pokazuje, że właśnie będą poruszone trudne i często kontrowersyjne (a dla niektórych bzdurne) tematy jak świadomość, rzeczywistość, ego i osobowość, a nawet to czym jest materia (motyw z materializującymi się postaciami). Będzie ciekawie :)

 

Aha. Na końcu nie widzimy Snake'a. To jest nadal Eli vel Liquid, który jest podczas OOBE i widzi swoje ciało. Ten temat jak i szamanizmu, duszy czy nawet narkotyków również będzie poruszony.

 

Yano - MOŻE W KOŃCU ZROZUMIESZ O CO MI CAŁY CZAS CHODZI W INNYCH TEMATACH :}

Edytowane przez Ekansik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...