Skocz do zawartości

Melancholia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja również.

 

Co prawda 'Antychryst' to wg mnie niewypał i dość spektakularna porażka, ale coś każe mi wierzyć, że Lars wróci właśnie do swojej najlepszej formy, z czasów np. 'Przełamując fale' czy 'Dogville'. Fajnie prezentuje się obsada w której mieszają się zarówno znane z jego wcześniejszych filmów skandynawskie jak i głośne hollywodzkie nazwiska, w Dogville to się sprawdziło.

Sama tematyka przywodzi mi na myśl film kolegi von Triera Thomasa Vinterberga, 'Wszystko dla miłości' z Claire Danes i Joaquinem Phoenixem- też szeroko pojęta próba postaw i uczuć ludzi wobec wizji zbliżającego się końca świata. Tam nie do końca zagrało, mam nadzieję, że tu będzie lepiej.

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ciężko do niego podejść jak dla mnie, z jednej strony robi niesamowite wrażenie pod względem wykonania, zgranie z muzyką jest rewelacyjne, dużo też w filmie poukrywanych obrazów (Ofelia milleta, Olipmia Maneta bodaj) itd., czasami dłużyzny i suchary, niektóre sceny rewelacyjne, jak dla mnie nierówny, ale zarazem cholernie ciekawy

Odnośnik do komentarza

Oj, ciężka sprawa z oceną tego filmu.

Niby, tak jak się obawiałem Lars zjada już własny ogon taplając się w grafomanii, ale jednak w porównaniu z Antychrystem, który całkowicie mnie zażenował/odrzucił/przerósł tutaj dostajemy, mimo wszystko, dość spójny, szczery (bo któż wie więcej o depresji niż człowiek, który podobno zmaga się z nią przez 3/4 życia) i intrygujący, dobrze zagrany obraz dramatu pochłaniającej wszystkie wymiary ludzkiego widzenia świata depresji...

Specjalnych dłużyzn nie zauważyłem, szczególnie ciekawy jest pierwszy 'epizod', czyli przywodzący na myśl rewelacyjny 'Festen', 'mały koniec świata', potem tempo lekko siada... ,ale ogólnie jest to miłe zaskoczenie. Od poziomu najlepszych filmów v. Triera daleko, ale tych 15zł na pewno nie żałuję.

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...