Jump to content

Melancholia


Recommended Posts

  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja również.

 

Co prawda 'Antychryst' to wg mnie niewypał i dość spektakularna porażka, ale coś każe mi wierzyć, że Lars wróci właśnie do swojej najlepszej formy, z czasów np. 'Przełamując fale' czy 'Dogville'. Fajnie prezentuje się obsada w której mieszają się zarówno znane z jego wcześniejszych filmów skandynawskie jak i głośne hollywodzkie nazwiska, w Dogville to się sprawdziło.

Sama tematyka przywodzi mi na myśl film kolegi von Triera Thomasa Vinterberga, 'Wszystko dla miłości' z Claire Danes i Joaquinem Phoenixem- też szeroko pojęta próba postaw i uczuć ludzi wobec wizji zbliżającego się końca świata. Tam nie do końca zagrało, mam nadzieję, że tu będzie lepiej.

Edited by Wielki K
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ciężko do niego podejść jak dla mnie, z jednej strony robi niesamowite wrażenie pod względem wykonania, zgranie z muzyką jest rewelacyjne, dużo też w filmie poukrywanych obrazów (Ofelia milleta, Olipmia Maneta bodaj) itd., czasami dłużyzny i suchary, niektóre sceny rewelacyjne, jak dla mnie nierówny, ale zarazem cholernie ciekawy

Link to comment

Oj, ciężka sprawa z oceną tego filmu.

Niby, tak jak się obawiałem Lars zjada już własny ogon taplając się w grafomanii, ale jednak w porównaniu z Antychrystem, który całkowicie mnie zażenował/odrzucił/przerósł tutaj dostajemy, mimo wszystko, dość spójny, szczery (bo któż wie więcej o depresji niż człowiek, który podobno zmaga się z nią przez 3/4 życia) i intrygujący, dobrze zagrany obraz dramatu pochłaniającej wszystkie wymiary ludzkiego widzenia świata depresji...

Specjalnych dłużyzn nie zauważyłem, szczególnie ciekawy jest pierwszy 'epizod', czyli przywodzący na myśl rewelacyjny 'Festen', 'mały koniec świata', potem tempo lekko siada... ,ale ogólnie jest to miłe zaskoczenie. Od poziomu najlepszych filmów v. Triera daleko, ale tych 15zł na pewno nie żałuję.

Edited by Wielki K
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.