Skocz do zawartości

TV pod PS3 i x360


qvstra

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas, aby wymienić 15" starego CRT'ka nieznanej marki, który już odsłużył swoje i wpadłem na iście szatański pomysł, aby zakupić nowego TV Full HD. Będę go używał do PS3/x360 i rzadziej do oglądania filmów. Telewizor musi mieć wejście USB, minimum jeden port HDMI oraz Full HD i w miarę niską cenę (myślę, że max 1500zł - oczywiście im mniej, tym lepiej :)). Odległość z jakiej będę marnował czas do 1,5m-2m, więc myślę, że 32" to maksimum. Firma jest mi właściwie obojętna, ale jakoś mam sentyment do marki Sony. :)

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli masz sentyment do sony to sprawdź sony kdl-32ex500. Ja mam go od kilku dni i jakość jest elegancka, gry jak i obraz z tv jest bardzo dobra. Co do ceny to jak poszukasz dobrze zaczyna się od jakiś 1650- 1800 zł

 

Znowu, ex-500 podobno ma duży input lag, ale jeżeli tego nie odczuwasz to super. Bo podobno to bardzo dobry telewizor, tylko niestety dosyć drogi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Przymierzam się do kupna nowego TV. Jestem raczej graczem typu weekend warrior :ph34r: i na sprzęt planuję wydać maksymalnie 1700 - 1800 PLN. Dodam może jeszcze, że ma on służyć głównie do oglądania filmów na Blu-Ray jak i mojej kolekcji DVD, oraz oczywiście do grania na PS3. Nie ukrywam, że od zawsze sympatyzuję z marką Sony. Zrobiłem mały wywiad w okolicznych sklepach (w grę wchodzi jedynie zakup w moim mieście - boję się ewentualnego serwisowania w związku z zakupem przez Internet). Moją uwagę przyciągnęły następujące modele:

 

Sony Bravia kdl-40ex401

Sony Bravia kdl-37ex401 aep oraz model 402

Sony Bravia kdl-32S5600

Sony Bravia kdl-32bx420

 

Jak uważacie czy znajdę coś lepszego w tej kategorii cenowej? Jak podane telewizorki sprawdzają się w akcji? :) z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Poszukaj w necie jak się sprawują w grach pod kątem display lag żebyś później tak jak ja nie musiał dokupować kabla HDMI/VGA z konwerterem za 400 zł :P

 

Wpisuj w necie: "nazwa TV" + games + lag / na pewno wyszuka Ci opinie ludzi, którzy już mają dany TV i używają go do gier.

 

Największe forum o tematyce TV to chyba te: http://www.avforums.com/

 

Dobrze się też zorientować czy TV ma możliwość kalibracji czerni i bieli. I generalnie jak duże są możliwości w zakresie zmiany ustawień obrazu.

Odnośnik do komentarza

A zwykły kabel HDMI nie wystarcza? Jak duże były lagi u Ciebie że zdecydowałeś się zainwestować tak poważne pieniądze?

 

Dzięki za pomocną radę. Trochę poczytałem i chyba zdecyduję się na któryś z modeli z EX w nazwie :)

Odnośnik do komentarza

sam jestem uzytkownikiem ex402, wykorzystywane jest przede wszystkim do grania na ps3. Co moge o nim powiedziec ?

 

Na pewno to, ze w tej funckji sprawuje sie dobrze, do obrazu nie mam zastrzezen (czern itp po odpowiednich ustawieniach sa na zadowalajacym poziomie).

4x hdmi tez nie sa bez znaczenia :). Co zas tyczy sie input laga, osobiscie podczas gry wylaczone mam wszystkie "wspomagania obrazu" przez co zadne lagi nie rzucily mi sie w oczy. Jedyne co to coraz bardziej zaczyna mnie irytowac to dlugie uruchamianie, nie mierzylem ale chyba w granicach 10 sekund bedzie ( o ile nie wiecej :P)

 

a no i bym zapomnial, kiepskie katy widzenia, kolory lubia uciekac jezeli nie siedzi sie centralnie :(

Edytowane przez __bercik07
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

A zwykły kabel HDMI nie wystarcza? Jak duże były lagi u Ciebie że zdecydowałeś się zainwestować tak poważne pieniądze?

 

Sęk w tym, że display lag (input lag to ma gra, a display lag to dodatkowe opóźnienie w wyświetlaniu przez sam TV) jest obecny właśnie na złączach HDMI. Lagi były duże (nawet w trybie game mode), w niektórych grach jak Forza 3 czy Halo: Reach można było grać nawet z nimi, ale w grach gdzie jest dodatkowo spory input lag, np. Killzone 3 już było gorzej, a na łopaty rozwalił mnie lag w L4D2 - ekran zatrzymywał się nie tam gdzie trzeba :P

 

Input lag czyli opóźnienie po jakim reaguje gra jest w każdej produkcji, np. Halo: Reach chodzi w 26-30 klatkach na sekundę i ma opóźnienie na poziomie 7 klatek, Killzone 3 chodzi w 30 klatkach na sekundę i ma opóźnienie średnio na poziomie 10 klatek.

 

Ważne żeby jeszcze TV nie dorzucał swojego display laga.

 

Ale żeby trafić na taki TV to trzeba mieć pecha. Mam w domu jeszcze 37" Sharpa i 26" LG i żaden z nich nie ma display laga tylko mój taki rodzynek :P Mogę powiedzieć tylko, że kupiłem kabel HD Fury Gamer Edition za 400 zł i problem się rozwiązał, a i jakość obrazu jest taka jakiej jeszcze nigdy nie uzyskałem nawet na HDMI więc suma sumarum nawet po wydaniu tych ciężkich pieniędzy za kabel to jestem zadowolony.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś ma jeszcze problem z zakupem odpowiedniego telewizora, to ja osobiście polecam Panasonic TX-L32E30E, można również kupić i większej wersji. Sporo można o nim poczytać w necie dlatego nie będę się rozpisywał, z ciekawostek jedynie dodam że input lalg na wszystkich trybach ma 40 ms a w trybie gra 20, więc jest to absolutna czołówka światowa jeśli chodzi o tv. Dla porównania Sony HX920 który jest prawdopodobnym numerem jeden na świecie (LCD) ma taki sam input lag.

Szczerze powiedziawszy Panas w swojej klasie nie ma konkurenta a tym bardziej dla graczy gdzie opóźnienie jest ważne.

Odnośnik do komentarza

Ok zdaje się że dzisiaj podjąłem decyzję i na placu boju pozostały 2 telewizory

Sony Bravia kdl-32ex401 aep oraz model 301. Pierwszy z nich kosztuje 1400 zł drugi o 100 mniej. Pierwszy ma full hd drugi tylko hd ready. Ale chyba zdecyduję się na opcję z full hh - chociaz nie wiem czy przy 32" zrobi to różnicę.

Odnośnik do komentarza

Widziałem. Stały wczoraj w sklepie koło siebie nawet. Gadałem też ze sprzedawcą czy nie lepiej czasem wziąć tego Samsunga z LEDami. (który de facto jest droższy). Odpowiedział mi że lepiej wziąć któryś z tych 2 Sony - co bardzo zaskoczyło, bo nastawiałem się że będą mi chcieli wcisnąć najdroższy TV.

 

Ogólnie te 2 modele wyglądają prawie że identycznie. Poprosiłem nawet żeby sprzedawca mi podłączył sklepowe PS3 do nich i okiem laika mogę jedynie stwierdzić że opcja full hd jest taka bardziej "żywa".

 

Teraz czekam do wtorku na wypłatę i lecę po nowy TV :) :)

Edytowane przez trenth
Odnośnik do komentarza

Ostatnio sporo się orientowałem i całkiem mi się z mniejszych TVków podobał Sony Bravia KDL-26BX302, to taki mniejszy braciszek tego TV który ja jutro idę kupić. Cena w necie na ceneo chodzi po 1300 ale jak popolujesz na promocje to np w Saturnie go widziałem za 1100 zł.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja się parę dni temu dorobiłem Bravi KDL-24EX320. Kupiłem go głównie pod kompa ale jak testowałem na ps3 aż byłem w szoku 0_o

Obraz jak żyleta. FULL HD. Cena ok 1400 za nówkę.

 

Widze na necie ze ludzie narzekają na kąt widzenia - obraz jest ładny praktycznie tylko gdy siedzi się idealnie na wprost - mozesz napisac jak to jest?

 

Brat mi oddal swojego x360 i chce kupic pod niego telewizor, zalezy mi na za(pipi)sitym obrazie i rozmiar maks 32, min. 24' cale - moze ktos cos polecic do ok. 1,7 tys?

 

Przeszedlem sie do Saturna i obraz na mnei zrobil ten:

 

99641904.png

 

Oraz Phillips PFL 6606 H 12, robil dobre wrazenie, no ale kosztowal 2000zl - chetnie poznam sie z opinia znawcow, bo sam nie siedze w temacie HD..

 

Widzialem jeszcze monitory, niektore naprawde obraz zylety - nadaja sie one pod konsole? Czasem tez chcialbym cos w kablowce obejrzec, choc to nei priorytet.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...