Skocz do zawartości

Przez maturę mi odbija-matematyka


Kalel

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie jak rozwiązać to zadanie i naprowadził by mnie na rozwiązanie. Porobiłem już z 3-4 a teraz utknełem na tym i załamałem się :/.

 

"W trójkącie ABC, gdzie |AC|=2|AB| dane są B=(-6;6) i C=(-10;-9). Wyznacz współrzędne wierzchołka A, jeśli leży on na prostej 3y+x=1."

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja próbuje tym drugim sposobem ( z wyznaczaniem pkt. ) ale nie jestem pewien czy mam do tego dojść wyznaczając wzór funkcji |CB| a potem dalej kombinować ? Czy może obliczyć wzór funkcji |CB| a potem wyliczyć prostopadłą do niej przyrównując do funkcji podanej w zadaniu.

Odnośnik do komentarza

Ale punkt w 1 równaniu będzie B a w 2gim C, a prostą masz podaną (3y +x = 1), tylko jeszcze do tego musisz wykorzystać zależność odległości. Bym to policzył ale nie mam czasu bo mam jutro koło z anala xD

 

 

p.s wykradziono mature podst z matmy:

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/70425-wykradziona-matura-2011.jpg

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

ech lipa. Wychodza jakies kosmiczne liczby i zadanie niechce ruszyc dalej. Niby obliczyłem ac i ab ale dane jakie wyszły sa nie do zastosowania dalej. A mozna tego typu zad. Policzyc w ten sposob ze na poczatek dł. odcinka biore z wzoru z punktu i prostej, a potem z wzoru na długosc licze x i y ?

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że matmy na maturze nie miałem, bo bym musiał się w liceum uczyć :)

 

A co to ma w ogóle do rzeczy....

 

 

Ludzie, ja się ku*wa zastanawiam w jakim świecie żyję. Nie dość, że dostają takie banalne zadania na maturach, to jeszcze narzekają, że trudne. Pójdziecie na studia to się przekonacie co to znaczy nauka. Tam taka maturka rozszerzona to raz na pół roku i nikt nie narzeka, że trudne i bla bla - "nie podoba się, to siper*alaj, nikt cie nie zmuszał do studiowania". Niektórych to powinni zamykać za nieuctwo, albo inaczej - za kompletne lenistwo i debilizm, bo tak właśnie można nazwać przyczyny biadolenia, że maturka trudna itp. Co po niektórym się to kiedyś uświadomi jak ich życie po jajcach skopie za to próżniactwo i ciągłe narzekanie, że wszystko jest be. Zobaczycie.

 

PS: Żyję w coraz większym przekonaniu, że należy jak najszybciej wyjechać z tej nędzy i ciemnogrodu zwanego dumie Polską, póki jeszcze jest okazja. Jeśli mentalność ludzka w szybkim czasie nie zmieni się i w systemie nie zajdą poważne zmiany, a na czele tego obornika nadal stać będą Tuski i inne nic nie warte polityczki to nasz naród zacznie się szybko staczać, ale jak już całkiem upadnie to obawiam się, że raczej nikt nie wpakuje w nas setki miliardów Euro, bo jakieś granice są i trzeba brać garściami wiedzy od tych co już zaczęli robić pod siebie.

 

Amen, idę się glebnąć bo dzisiaj miałem faktycznie ciężki i mocno deprymujący dzień.

  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...