Skocz do zawartości

PSX Extreme w formie epub/ebook


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W dobie czytników pokroju kindle czy tabletów, może warto rozważyć wydawanie magazynu w formie elektronicznej. Ostatnio jako szczęśliwy posiadacz HTC Desire i Archosa 101 zacząłem czytać książki właśnie w formie elektronicznej. Zwłaszcza jest to wygodne w komunikacji miejskiej. Korzyścią dla wydawcy jest również zmniejszony nakład kosztów związanych z drukiem i wysyłką.

 

Czy takie rozwiązanie brane było pod uwagę?

Odnośnik do komentarza

Ebook = wygoda. Wrzucam na kindla 20, i jadę na wakacje, nie przejmując się waga. Tak samo prenumerata, pojawia się nowy numer, podpinam się do neta w dowolnym hotspocie i dokładnie w dniu premiery mam nowy numer u siebie, nie czekając na listonosza i nie biegając po kioskach. Niestety, z polskich pism praktycznie tylko "Polityka" zrobiła coś w tym kierunku, zdobywając kilka tysięcy czytelników swojego elektronicznego wydania Polityka w KindleStore.

 

Jeśli PE będzie wydawane w formie ebooka jako epub/mobi, nawet za cenę równa wydaniu papierowemu to ja jestem za ;)

Odnośnik do komentarza

Koniol, a na jakiej podstawie twierdzisz, że jest wiele w Polsce smatfonów? Jakieś statystyki masz? Jakieś źródło danych?

 

Ja też mogę powiedzieć, że w szkole u mnie masa osób ma konsole, ale realistyczne dane to są dopiero te, co udostepniają sprzedawcy. Jak np. to, że w Polsce zarejestrowano ponad 300 tys. kont na PSN.

Odnośnik do komentarza

Koniol, a na jakiej podstawie twierdzisz, że jest wiele w Polsce smatfonów? Jakieś statystyki masz? Jakieś źródło danych?

 

Ja też mogę powiedzieć, że w szkole u mnie masa osób ma konsole, ale realistyczne dane to są dopiero te, co udostepniają sprzedawcy. Jak np. to, że w Polsce zarejestrowano ponad 300 tys. kont na PSN.

 

Ależ proszę:

– W dobiegającym właśnie końca pierwszym kwartale sprzedamy w Polsce około 800 tys. telefonów. Wśród nich ok. 200 tys. będzie smartfonami – powiedział Wojciech Wasilewski, dyrektor ds. marketingu Samsung Polska.

Żródło

 

200 tysięcy smartfonow Samsunga w I kwartale 2011. Nie chce mi się szukać danych całościowych, ale strzelam w ciemno ze ogólną liczbę smartfonow w Polsce można już liczyć w milionach. Doliczmy czytniki ebookow i palmtopy, a okaże się ze jest dla kogo publikować ebooka.

Odnośnik do komentarza

Ile tego sprzętu jest w posiadaniu docelowego targetu PSX Extreme? Bo to nisza jest przecież.Uważam że to błąd zakładać takie statystyki w odniesieniu do ludzi ciułających niejednokrotnie na pismo w formie fizycznej.Założenie jest błędne bo nie patrzysz na całość tylko na siebie, bo ty masz to inni bankowo też.Jesteśmy biednym krajem w za(pipi)u świata w dobie kryzysu a argument że można wyrwać w abonamencie za kilka zł to kompletna utopia bo większość ma już jeden abonament i opłacanie kolejnego nie wchodzi w grę.

Edytowane przez hayami
Odnośnik do komentarza
Ile tego sprzętu jest w posiadaniu docelowego targetu PSX Extreme? Bo to nisza jest przecież.Uważam że to błąd zakładać takie statystyki w odniesieniu do ludzi ciułających niejednokrotnie na pismo w formie fizycznej.Założenie jest błędne bo nie patrzysz na całość tylko na siebie' date=' bo ty masz to inni bankowo też.Jesteśmy biednym krajem w za(pipi)u świata w dobie kryzysu a argument że można wyrwać w abonamencie za kilka zł to kompletna utopia bo większość ma już jeden abonament i opłacanie kolejnego nie wchodzi w grę. [/quote']

 

Gdzie żyjemy? W biednym kraju? W czasach kryzysu? Na za(pipi)u?:o Nigga please....

 

Nisza? Dzisiaj tak, ale daj rynkowi rok/dwa i dogonimy resztę świata, gdzie taki amazon sprzedaje więcej ebookow niz paperbackow. U nas na tym rynku zaczyna działać ostro empik, wrzucając właśnie do sprzedaży dwa nowe czytniki w dobrych cenach, a nie powiesz mi ze ok.500 pln to dużo dla kogoś płacącego za gry po 200 zeta.

 

Ktoś musi ciułać dychę na nowy numer? To ja nie wyobrażam sobie jak ciuła te 1k na konsole a później na gry.

 

Nie wiem ile tego sprzętu jest wśród czytelników PE - ale to przecież pismo dla młodych ludzi, najłatwiej przyswajających wszelkie nowinki, wiec są spore szanse ze posiadają takie gadżety, ale konkretne dane dała by dopiero jakaś ankieta.

Odnośnik do komentarza

Ależ ty masz pojęcie o świecie. Gratuluję i życzę powodzenia w dorosłym życiu. Rozumiem ze żyjesz w bogatym kraju europejskim który spełnia standardy powiedzmy sąsiadujących Niemiec czy dalszego UK, wiesz PKB, budżet, [realna] średnia krajowa, świadczenia socjalne, emerytury ogólnie infrastruktura 10/10 plus galopująca gospodarka, ...pliz czarnuchu jak sam ładnie nazywasz innych otwórz oczy. Jesteśmy małym biednym i nic nie znaczącym krajem z którego cały świat się śmieje i ma w (pipi)e. Gospodarka leży. A dzieci które maja bogatych rodziców to zostaw w spokoju bo o nich mówisz że nie jest dużo 500 zł, kto dziś kupuje gry za 200 zeta nie prowadź demagogii tylko po to żeby udowodnić fałszywa tezę.Gametrade, allegro, mówi ci to coś? Szarpanina na każdym kroku o każdy grosz to wzięła się znikąd? Zarabiasz ? Masz bogatych rodziców czy po prostu jesteś w błędzie?

Odnośnik do komentarza

Ależ ty masz pojęcie o świecie. Gratuluję i życzę powodzenia w dorosłym życiu. Rozumiem ze żyjesz w bogatym kraju europejskim który spełnia standardy powiedzmy sąsiadujących Niemiec czy dalszego UK, wiesz PKB, budżet, [realna] średnia krajowa, świadczenia socjalne, emerytury ogólnie infrastruktura 10/10 plus galopująca gospodarka, ...pliz czarnuchu jak sam ładnie nazywasz innych otwórz oczy. Jesteśmy małym biednym i nic nie znaczącym krajem z którego cały świat się śmieje i ma w (pipi)e. Gospodarka leży. A dzieci które maja bogatych rodziców to zostaw w spokoju bo o nich mówisz że nie jest dużo 500 zł, kto dziś kupuje gry za 200 zeta nie prowadź demagogii tylko po to żeby udowodnić fałszywa tezę.Gametrade, allegro, mówi ci to coś? Szarpanina na każdym kroku o każdy grosz to wzięła się znikąd? Zarabiasz ? Masz bogatych rodziców czy po prostu jesteś w błędzie?

 

W dorosłym życiu? Mój nick wziął się z wieku w momencie rejestracji, policz ile mam teraz. Zarabiam, i jakoś nie muszę liczyć każdej złotówki, wśród znajomych tez tego nie widzę. Wymiany...też jakoś nie wymieniam gier, znam chyba jedna osobę która to robi. Nie che mi się nawet komentować reszty, spytam tylko co to jest realna średnia krajowa? I co jest nie tak z naszym rosnącym PKB ?

Odnośnik do komentarza

Ależ ty masz pojęcie o świecie. Gratuluję i życzę powodzenia w dorosłym życiu. Rozumiem ze żyjesz w bogatym kraju europejskim który spełnia standardy powiedzmy sąsiadujących Niemiec czy dalszego UK, wiesz PKB, budżet, [realna] średnia krajowa, świadczenia socjalne, emerytury ogólnie infrastruktura 10/10 plus galopująca gospodarka, ...pliz czarnuchu jak sam ładnie nazywasz innych otwórz oczy. Jesteśmy małym biednym i nic nie znaczącym krajem z którego cały świat się śmieje i ma w (pipi)e. Gospodarka leży. A dzieci które maja bogatych rodziców to zostaw w spokoju bo o nich mówisz że nie jest dużo 500 zł, kto dziś kupuje gry za 200 zeta nie prowadź demagogii tylko po to żeby udowodnić fałszywa tezę.Gametrade, allegro, mówi ci to coś? Szarpanina na każdym kroku o każdy grosz to wzięła się znikąd? Zarabiasz ? Masz bogatych rodziców czy po prostu jesteś w błędzie?

 

W dorosłym życiu? Mój nick wziął się z wieku w momencie rejestracji, policz ile mam teraz. Zarabiam, i jakoś nie muszę liczyć każdej złotówki, wśród znajomych tez tego nie widzę. Wymiany...też jakoś nie wymieniam gier, znam chyba jedna osobę która to robi. Nie che mi się nawet komentować reszty, spytam tylko co to jest realna średnia krajowa? I co jest nie tak z naszym rosnącym PKB ?

Przepras.zam ale nie będę więcej psuł Twoich wyobrażeń, tak się składa że od prawie 10 lat prowadzę własna firmę, moja żona również ma swoją firmę.Wiem co nieco i trudno te doświadczenia opisać w jednym poście, w każdym razie naprawdę życzę powodzenia. Nie jest to złośliwe tylko szczere życzenie.

Edytowane przez hayami
Odnośnik do komentarza

Tylko ze moje wyobrażenia dawno zrewidowało życie - nastawiałem się ze będę tyrał za najniższa krajowa na czarno, a okazało się ze jest dużo lepiej. To Ty masz jakiś wypaczony obraz naszej rzeczywistości i kurczowo się go trzymasz. Wyżej masz dane ile smartfonów sprzedali jedna firma w 3 miesiące - uważasz ze to ściema marketingowa, bo w tym biednym zaścianku europy ludzi nie stać na nie?

 

PE ma nakład rzędu 45000 egzemplarzy, uważasz ze nie daliby rady sprzedać 10% tego w formie ebooka, mając rynek kilku milionów urządzeń mogących go otworzyć?

Odnośnik do komentarza

Powiedziałem Ci już że masz rację PL jest rajem technologiczno gospodarczym i żyjemy poziomie europy zachodniej, starcza ci na opłacenie czynszu we własnym mieszkaniu i życie i zabawę na konsoli w same nowości po 200 zł, naprawdę masz spoko, tak jak reszta naszych krajan. ale zastanawiam się po prostu czy aby na pewno wszyscy czytelnicy extrima tak mają?

Odnośnik do komentarza

Gdzie żyjemy? W biednym kraju? W czasach kryzysu? Na za(pipi)u?:o Nigga please....

 

Nisza? Dzisiaj tak, ale daj rynkowi rok/dwa i dogonimy resztę świata, gdzie taki amazon sprzedaje więcej ebookow niz paperbackow. U nas na tym rynku zaczyna działać ostro empik, wrzucając właśnie do sprzedaży dwa nowe czytniki w dobrych cenach, a nie powiesz mi ze ok.500 pln to dużo dla kogoś płacącego za gry po 200 zeta.

 

Ty żyjesz chyba w jakiejś iluzji. Polska jest na skraju wielkiego zadłużenia. Dług Polski rośnie bodajże co minute lub sekunde o 1000 zł. Zaniedługo dług publiczny przekroczy magiczne 55% i wtedy skończą się bilety ulgowe i inne bajery. Inflacja postępuje, towary stają się coraz droższe przez drożejące paliwo i nic nie zapowiada zmian. A wojsko z kolei aż woła o dofinansowanie, bo sprzęt mamy przestarzały (nie licząc paru F16), a wiele szpitali jest na skraju bankructwa. I ty twierdzisz, że my żyjemy w bogatym kraju?

 

I niestety, ale przez komunę jesteśmy tak zacofanym krajem, że my nie dogonimy Europy Zachodniej tak szybko jak twierdzisz. I przy okazji - wiesz, że Polska jest tzw. krajem drugiego zrzutu? Oznacza to, że do naszych sklepów trafiają telewizory itd. nie sprzedane w krajach pierwszego zrzutu, czyli Europa Zach. i USA. Dlatego my w Polsce za telewizor zapłacimy 3000 zł, kiedy za granicą kwota ta jest w granicach 1000 - 1500 zł.

 

Ja zakładam ze tak - ktoś kto ledwie wiąże koniec z końcem raczej nie kupi konsoli, nawet gdyby gry później szarpał za 15 pln.

 

Bzdura. Ja ledwo wiąże koniec z końcem, na konsole odkładałem z rok czasu.

 

A na koniec:

Przepras.zam ale nie będę więcej psuł Twoich wyobrażeń, tak się składa że od prawie 10 lat prowadzę własna firmę, moja żona również ma swoją firmę.Wiem co nieco i trudno te doświadczenia opisać w jednym poście, w każdym razie naprawdę życzę powodzenia. Nie jest to złośliwe tylko szczere życzenie.

 

Podpisuję się pod tym.

Odnośnik do komentarza

Gdzie żyjemy? W biednym kraju? W czasach kryzysu? Na za(pipi)u?:o Nigga please....

 

Nisza? Dzisiaj tak, ale daj rynkowi rok/dwa i dogonimy resztę świata, gdzie taki amazon sprzedaje więcej ebookow niz paperbackow. U nas na tym rynku zaczyna działać ostro empik, wrzucając właśnie do sprzedaży dwa nowe czytniki w dobrych cenach, a nie powiesz mi ze ok.500 pln to dużo dla kogoś płacącego za gry po 200 zeta.

 

Ty żyjesz chyba w jakiejś iluzji. Polska jest na skraju wielkiego zadłużenia. Dług Polski rośnie bodajże co minute lub sekunde o 1000 zł. Zaniedługo dług publiczny przekroczy magiczne 55% i wtedy skończą się bilety ulgowe i inne bajery. Inflacja postępuje, towary stają się coraz droższe przez drożejące paliwo i nic nie zapowiada zmian. A wojsko z kolei aż woła o dofinansowanie, bo sprzęt mamy przestarzały (nie licząc paru F16), a wiele szpitali jest na skraju bankructwa. I ty twierdzisz, że my żyjemy w bogatym kraju?

 

I niestety, ale przez komunę jesteśmy tak zacofanym krajem, że my nie dogonimy Europy Zachodniej tak szybko jak twierdzisz. I przy okazji - wiesz, że Polska jest tzw. krajem drugiego zrzutu? Oznacza to, że do naszych sklepów trafiają telewizory itd. nie sprzedane w krajach pierwszego zrzutu, czyli Europa Zach. i USA. Dlatego my w Polsce za telewizor zapłacimy 3000 zł, kiedy za granicą kwota ta jest w granicach 1000 - 1500 zł.

 

Ja naprawie wiem jak wygląda szycie. Wiem jak łatwo mieszkając w dwójkę zarobić na dostatnie życie. Jasne, nasz dług rośnie - a którego państwa w UE nie? Średni dług publiczny w unii to 80%.

Ceny paliw, ceny cukru...tak, to wina państwa, a nie spekulantów którzy na tym zarabiają, i to tylko Polski problem, oczywiście.

Wojska i szpitali wole nie ruszać, bo to akurat nie miejsce na długa dyskusje w tym temacie.

 

Polska krajem drugiego zrzutu? Nie wiedziałem, źródło jakieś można prosić?

Ja zakładam ze tak - ktoś kto ledwie wiąże koniec z końcem raczej nie kupi konsoli, nawet gdyby gry później szarpał za 15 pln.

 

Bzdura. Ja ledwo wiąże koniec z końcem, na konsole odkładałem z rok czasu.

 

Ledwo wiążesz, ale masz jeszcze jak odłożyć? Wiec nie "ledwo wiążesz" tylko normalnie, jak typowy polak narzekasz jak ci źle.

Odnośnik do komentarza

Polska krajem drugiego zrzutu? Nie wiedziałem, źródło jakieś można prosić?

 

Tutaj akurat nie mam żadnego artykułu itd. do poparcia tej tezy, bo ja o tym dowiedziałem się od pracowników Saturna, Media Marktu i Tesco.

 

Ledwo wiążesz, ale masz jeszcze jak odłożyć? Wiec nie "ledwo wiążesz" tylko normalnie, jak typowy polak narzekasz jak ci źle.

 

Tyle, że wg ciebie każdy może od tak wyciągnąć 1500 zł na konsolę. A jeśli myślisz, że ja odkładałem po pare dyszek, to śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza

Polska krajem drugiego zrzutu? Nie wiedziałem, źródło jakieś można prosić?

 

Tutaj akurat nie mam żadnego artykułu itd. do poparcia tej tezy, bo ja o tym dowiedziałem się od pracowników Saturna, Media Marktu i Tesco.

 

Czyli kolejne urban legend.

 

Ledwo wiążesz, ale masz jeszcze jak odłożyć? Wiec nie "ledwo wiążesz" tylko normalnie, jak typowy polak narzekasz jak ci źle.

 

Tyle, że wg ciebie każdy może od tak wyciągnąć 1500 zł na konsolę. A jeśli myślisz, że ja odkładałem po pare dyszek, to śmiech na sali.

 

No ale sam się rozpisujesz jak to w Polsce bieda i źle, a wychodzi ze wcale nie tak źle skoro dasz rade opłacić rachunki, wyżywić się i jeszcze odłożyć. Narzekasz ot tak, bo to w naturze każdego polaka.

 

 

Wybaczcie literówki w poprzednim poście, na szybko pisałem i teraz dopiero widzę kwiatki jak "Ja naprawie wiem jak wygląda szycie" ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...