Skocz do zawartości

Dylemat z nowym dyskiem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Planuje zakupić dysk twardy do xboxa o pojemności 250 GB. Bardzo nie mile zaskoczyły mnie ceny oryginalnych dysków Microsoftu, które kosztują niemal 350 zł. Stąd moje pytanie o dyski innych producentów. Nie mam pojęcia o jakości i niezawodności takich zamienników. Być może ktoś jest użytkownikiem takiego dysku i mógłby wyrazić o nim swoją opinię. Czy może jednak warto dopłacić i brać pewniaka od Microsoftu?.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Microsoft nie produkuje samych dyskow, dyski sa takich firm jakie produkuja dyski, samsung, seagate, hitachi itd.

po za tym jak Ci sie popsuł dysk to masz cos takiego jak gwarancje, wiec jak dla mnie jakas sciema ze w ogolę taki dysk miales jak oryginalny...

 

same dyski nie beda roznily sie w dzialaniu, kwestia tylko nieumiejetnej podrobki i np. niedziałający emulator xbox 1 jak ktos zle przygotowal partycje podrobki

jedyne niebezpieczenstwo takich dyskow to ze MS moze sie wkurzyc i je wykrywac by nie dzialaly z konsola, a tak jak dobrze przygotowany to nie bedzie roznicy...

i te dyski podrabiane to tez najczescej laduja w te obudowy jakies uzywki stare, bo jak na tym przykladzie dysku za 189zl ktos by pomyslal to by zobaczyl ze sam dysk nowy + obudowa wychodzi tyle jak nie wiecej a jeszcze trzeba doliczyc sama usluge podrobki, do tego nasuwa sie pytanie jesli by to byl dysk nowy to czemu nie ma 3 letniej gwaracji jaka daja wszyscy na nowe dyski tylko 12msc...

 

po za tym trzeba pisac o jakiej wersji dyskach sie mowi, do FAT czy SLIM...

 

najlepiej sobie samemu takie dyski robic, bo wtedy wiemy co mamy i mamy gwarnacje pewna 3 letnia...

 

a jak ktos juz chce kupic gotowca to niech szuka tam gdzie sklep daje tyle ile powinno byc na nowy dysk caviara czyli 36 miesiecy...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dysk miałem oryginalny z Xboxa 360 Elite w wersji limitowanej z Forzą 3 i rzeczywiście dzwoniłem w sprawie gwarancji do Microsoftu i po wysłuchaniu instrukcji jak sprawdzić czy dysk nie działa konsultant kazał mi wysłać go do siedziby UPSem. Niestety do końca rocznej gwarancji pozostało mi 1,5 miesiąca a ja niezbyt miałem czas na wysyłkę i granie, więc zostawiłem dysk i radziłem sobie z pendrivem. Po kilku miesiącach od popsucia się HDD miałem znowu dużo wolnego czasu, więc postanowiłem wrócić do X0 :D Zanim kupiłem nowy dysk oddałem stary do fachowca, który stwierdził, iż nie da się go naprawić, a ponieważ okres gwarancji już minął kupiłem za 190 zł. zamiennik, który nie sprawia żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza

ale to jest gwarancja producenta i nie musisz z niej korzystac jak Ci nie odpowiadaja warunki

 

gwarancje masz przede wszystkim na podstawie dowodu zakupu w meisjcu gdzie dokonales zakupu na 2 lata i reklamujesz jako towar niezgodny z umowa u sprzedawcy...

 

PS.

zeby z rozmowy cos wynikalo dla pytajacego, ja tez jestem za tym by wybierac ta tansza opcje przy 250GB dyskach, bo kupic oryginal to praktycznie niemozliwe i jeszcze ta cena i jak sama gwara, ale jak podrobki to samemu najlepiej robic po zakupie pewnego nowego caviara na 3 letniej gwarancji i odpowiedneij obudwy czy do slima czy do fata, kupowanie gotowcow za dziwnie niskie kwoty jest po prostu podejrzane tym co laduja do srodka, za te kwoty moga byc tylko stare szroty, a w X0 jeden bad i dysk jest do wywalenia bo nie ominie ani go nie naprawi juz...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Ksips1 sprawdziłem wspomniany przez Ciebie dysk (http://allegro.pl/250gb-dysk-twardy-x360-nowe-od-reki-robson-wa-wa-i1656084472.html).190 zł to dobra cena za twardziela 250GB. Tylko ta gwarancja to tylko 1 rok. Ale dysk sprzedawany jest przez pewny sklep więc myślę, że jest dobrej jakości.

 

 

Juchy. Nie mam za bardzo pojęcia jak taki dysk złożyć, może nie tyle złożyć ale wybrać taki model aby odpowiednio pracował z xboxem. Microsoft nie jest skory żeby podłączać pod Ich maszynkę nielicencjonowane akcesoria. Więc na własną rękę ciężko mi będzie dobrać odpowiedni zamiennik.

Odnośnik do komentarza

na forum jest watek o zrobieniu takiego dysku, nic w tym nadzwyczajnego ni ema:

http://www.psxextreme.info/topic/64282-120gb-za-120-zamiast-400zl/page__st__220

 

a jak kupowac gotowce to tak jak pisalem na 3 letniej gwarancji czyli takiej jaki ten dysk powienien miec jesli jest nowy w tej obudowie wlozony bo tyle daje producent i tyle na niego jest i nic do tego nie ma jaki sklep bo gwarancja sie liczy

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Chcę własnie dokupić HDD do x360 bo miejsca zaczyna brakować, Mam Falcona 60gb i czy mogę do niego dołożyć jeszcze drugi dysk? Wkłada sięgo do konsoli? Na allegro widzę 250 GB w dobrej cenie. Czy będe musiał zamienić dyski miejscami? Może ktoś doradzi - czy kupować oryginalny dysk czy dorabiać dysk od PC? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...