Skocz do zawartości

120GB za 120 zamiast 400zl!


Rekomendowane odpowiedzi

Bylo by smiesznie =d przychodzisz oddac dysk na gware a typ do ciebie ze nie bo zrobiles sobie partycje Ó i wgrales sobie Linuxa ^^

Dysk 60gb starcza i to nawet za duzo =] chyba ze masz X piratow i masz zainstalowana kazda gre i grasz w kazda po trochu =D wtedy to moze

nie starczac ^^

 

Różnie to w tych serwisach bywa. Inna głupota to utrata gwarancji za zerwanie plomby na pececie. nieiwem czy tak teraz jest dalej, ale to bzdura, bo gwarancja powinna byc na poszczegolne czesci a nei caly zestaw.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

z tym piecem i gwara to juz poza tematem sie robi, ale jesli chodzi o pctowe gwarancje to masz dwie mozliwosci, na poszczegolne podzespoly wtedy nie ma zadnej plomby na otwieranie obudowy i druga gwarancja calosciowa na zestaw bez rozbijania na czynniki kompa, robi tez sie ze laczy sie obie ale to jest kwestia juz do dogadania sie jakie ma sie wybory przy zakupie (na pewno jest tak jak skladasz kompa z czesci wskazanych przez siebie to kazda czesc ma osobna gware i kazda wlasny rachunek, a jak kupuje sie gotowe skladaki ktore ktos tylko podaje ogolna specyfikacje to zazwyczaj jest gwara calosciowa)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość donsterydo

Mam jeszcze głupie pytanie, nie bijcie, ja ciemny jestem :-) Jak kupię sobie oryginalny dysk 60Gb i będę chciał sobie wgrać ten nowy soft NXE, żeby instalować gry na dysku, to muszę mieć Golda, żeby ściągnąć NXE, czy po prostu podłączam konsolę do netu i samo mi ściąga bez majaczenia ? ;-)

 

Edit: Sry, za śmietnik, już wyczytałem, że można z pendriva zgrać. / Dla mnie lepiej z pendriva bo nie muszę kabla przez cały pokój ciągnąć i stawiać konsoli na środku pokoju :-p

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
300zł za nowe 60Gb to nie jakiś kosmiczny wydatek, a wszystko jest tak jak powinno i jak do zastosowania do wgrywania tych gier co tego potrzebują np. Forza 3, albo gier w które się aktualnie gra to w zupełności wystarczy.

 

dużo jak dla mnie, ja dałem 150 za 120GB na Allegro bez obudowy ale miałem 20GB to tylko zamianka i chula ja trza ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

przeciez pisalem od samego poczatku tematu ze te dyski sa proste do zweryfikowania i MS kiedys bedzie to weryfikowal jesli to bedzie na duza skale i to tylko kwestia czasu kiedy, widac czas nadszedl i nie ma sie czemu dziwic, wiec nie wiem do kogo mozna miec pretensje? Ci co zrobili sobie sami to do siebie samego, ale Ci co kupili to od sprzedawcow podrabiaczy to ja bym od razu ich do odpowiedzialnosci za to ciagal,

majac rachunek czy dowod zakupu sprawa prosta jest zeby odzyskac kase i zwrocic pdorobke bo to juz zalicza sie na towar niezgodny z umowa

 

ale nie tylko za dyski sie biora, za piratow tez i to bardziej dotkliwie bo zaczynaja banowac profile

Odnośnik do komentarza

Ku.rwa to zaoszczędziłem na drogim dysku. Też dobre zagrania ze strony M$ - najpierw nakręcić ludzi na dyski twarde i do ich przyzwyczaić, tolerować samoróbki, a na koniec je zbanować by mieć kasę z własnych dysków. W sumie do Liva się nie podłączam więc chyba jakoś mnie to ominie? Aktualizacja z płyty z grą mi chyba nie namota?

Odnośnik do komentarza

Ale co mają inne strony do tego?

Blog majora to najpewniejsze info, reszta to tylko spekulacje i dolewanie ew. oliwy do ognia. Widzisz, polygamia napisałaby tylko to co jest pewne - czyli banowanie MU, to już by tylu odsłon nie miała ;)

 

Link z dyskiem twardym to zobacz dokładnie "If you need help identifying officially licensed Xbox 360 storage devices" - jest to po prostu link do oficjalnych, licencjonowanych nośników danych. Ten cały paragraf właśnie z tym linkiem to tylko informacja dla ludzi jakie Microsoft posiada licencjonowane "storagesy", oraz jak je rozpoznawać.

 

Najważniejsza jest główna informacja, która dotyczy kart pamięci.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Bardzo dobrze robią, prawdopodobnie dowiedzieli się, że gdzieś w Chinach produkują podróbki kart pamięci i sprzedają je pod szyldem MS. Z takimi praktykami każdy producent walczy.

 

Wątpię żeby kiedyś się za dyski zabrali bo w przypadku dysków to pojawia się więcej problemów natury prawnej.

Odnośnik do komentarza

Ludzie sieją panikę i tyle.

Te karty pamięci to np. to: http://www.amazon.co.uk/Datel-Max-Memory-Unit-Xbox/dp/B002AN1QDU

Wkładasz kartę Micro SD i wszystko jest OK.

Problem w tym, że zapewne omija to jakieś pierwotne zabezpieczenia w konsoli, które miały zapobiec korzystaniu z takich rozwiązań. Nadchodzi nowy update dasha, spece chcą przy okazji zająć się sprawą, załatać co trzeba, więc Major po prostu ostrzega, żeby zaopatrzyć się w oryginałki, bo Datele przestaną działać.

 

Prosta i zwięzła informacja, a sami widzicie do czego się rozrosła :confused:

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Dziwne, że jeszcze w USA nie było pozwu zbiorowego przeciwko firmie Datel, w opisach swojego produktu nie informują klientów, że nie mają licencji na akcesoria do X360. Ja np. do tej pory nie miałem pojęcia, że to zwykła podróbka bez autoryzacji. Jak ktoś sprzedaje podróbki alkoholi, płyt to jak go nakryją to likwidują cały zapas i odpowiada przed sądem, a tu z podróbkami bez autoryzacji normalnie w internecie się ogłaszają wszem i wobec, heh.

 

Może jutro się dowiemy o co chodzi, bo z tej samej informacji na róznych serwisach wnioskują co innego, jedno jest pewne, pomijając tytuł, który mówi o storage devices, to cała reszta jest tylko o kartach pamięci.

 

Jedno jest pewne, niezależnie od późniejszego sprostowania, teraz trochę więcej osób zakupi oryginalny dysk :-p

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Wątpię żeby kiedyś się za dyski zabrali bo w przypadku dysków to pojawia się więcej problemów natury prawnej.

 

napisz niby jaka to jest natura prawna

 

PS.

Datel nie twierdzi ze ma licencje MS na produkcje swoich akcesorii wiec tym samym niczego nei podrabia bo to jest jego produkt przez niego firmowany

 

podrobka to cos co wyglada jak oryginal i jest sprzedawane jak oryginal, a w rzeczywistosci nie jest

 

tym samym ktos co kupuje cos bez znaczka licencji nie moze miec pretensji np. do MS ze mu to nie chodzi, tak samo jest z dyskami i wszsyktimi akcesoriami

tym samym MS moze sobie dowolnie zmieniac oprogramowanie i zabepzieczenia, aby tylko chodzily akcesoria certyfikowane reszta ich nie interesuje

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

ale nie tylko za dyski sie biora, za piratow tez i to bardziej dotkliwie bo zaczynaja banowac profile

Z banami profilów to sprawdzona informacja? Za granie przed premierą na oryginałach też? Słyszałem że z banami chodzi o granie w nowe gry typu Forza 3 czy Borderlands przed premierą. Ostatnio miałem dostęp do kilku nowych Forz i nie skusiłem się na odpalanie ich na swoim profilu więc pytam ;).

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo
napisz niby jaka to jest natura prawna

 

PS.

Datel nie twierdzi ze ma licencje MS na produkcje swoich akcesorii wiec tym samym niczego nei podrabia bo to jest jego produkt przez niego firmowany

 

podrobka to cos co wyglada jak oryginal i jest sprzedawane jak oryginal, a w rzeczywistosci nie jest

 

tym samym ktos co kupuje cos bez znaczka licencji nie moze miec pretensji np. do MS ze mu to nie chodzi, tak samo jest z dyskami i wszsyktimi akcesoriami

tym samym MS moze sobie dowolnie zmieniac oprogramowanie i zabepzieczenia, aby tylko chodzily akcesoria certyfikowane reszta ich nie interesuje

 

Nie spojrzałem na to "od tej strony", masz rację. Jedynym obowiązkiem MS jest zapewnienie, żeby akcesoria które oni sprzedają, albo na które udzielają licencji działały z ich sprzętem i nic ponad to. Reszta to ich dobra wola.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...