Skocz do zawartości

Gdzie dobrze kupic nowa przerobiona PS2?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pod koniec zycia PS2 chcialbym spelnic swoje marzenie i zagrac w te wszystkie swietne japonskie RPG, ktore wyszly po angielsku w USA, ale nigdy nie dotarly do strefy PAL. Dlatego potrzebuje przerobionej PS2, ale nie znam sie na tym, nie siedze w temacie (gram tylko na oryginalach), a sam nie przerobie, bo technicznie jestem niepelnosprytny i moge co najwyzej poparzyc sie lutownica :rofl2:

Interesuje mnie wiec nowa, jak najlepiej przerobiona (zadnych swapow i podmianek!) PStwo -- najlepiej przez jakis sklep i z gwarancja. Na Allegro pelno takich aukcji, ale ktora wybrac? Zwlaszcza ze dwa lata temu kumpel kupil i zostal oszukany, bo sprzet nie odpalal prawidlowo oryginalow NTSC, sprzedawca odmowil zwrotu kasy, a Policja wszczecia sprawy.

Dlatego prosze o info przede wszystkim kogos, kto sam niedawno kupowal, zna taki pewny punkt, jest zadowolony i moze mi takiego sprzedawce z czystym sumieniem polecic.

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zainteresuj się FMCB, jeśli posiadasz Memory Card Adaptor (koniecznie oryginalny) to możesz zrobić to samemu na wersji 1.8c z poziomu komputera. Jeśli nie posiadasz to kup Swap Magic, choćby jedną płytę, bez blokad i za jego pomocą wgrasz.

 

Obecnie nie ma sensu lutować modchipa. Oczywiście nadal jest to najlepsza metoda na uruchamianie kopii gier (a w Twoim przypadku pewnie oryginalnych z innego regionu), ale dziś nie znajdziesz już porządnego chipa, a jeśli masz starą Slimkę to kogoś kto zamontuje "fixa" chroniącego cewki. Jeśli zdecydujesz się na np. FMCB to najwygodniej jest grać z dysku twardego (ewentualnie z usb lub przez sieć po protokole SMB).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Niestety nie mam dysku. I w ogole, jak pisalem, kupie nowa slimke, bo w tej chwili moja stara PS2 FAT juz dogorywa. Jakis link do aukcji, gdzie ktos by taki zestaw: nowa konsola plus FMCB (moz plus dysk) sprzedawal? Z tym ze zadne wieksze kombinowanie w moim przypadku nie wchodzi w gre, bo jak pisalem nie siedze i za bardzo nie chce siedziec w temacie przerobek. Po prostu chcialbym bezproblemowo odpalac wszystkie gry na przerobionej konsoli. Fizyczne kopie na PSOne i PS2 -- w PALu i NTSC -- z plyty, nie zadne piraty przez siec (o ile dobrze zrozumialem). Jesli obecnie jest to niemozliwe, to trudno, odpuszcze temat.

Edytowane przez A.K.
Odnośnik do komentarza

Pirat od oryginału różni się tylko tym, że oryginał masz na -ROM, a pirata na czymkolwiek bez -ROM na półce. Także odpuść sobie tą wyświechtaną nomenklaturę. ;)

 

Jeśli tylko z płyty i bez swapów/patchowania itd. to dla Ciebie jedynym rozwiązaniem jest modchip (skoro chcesz nową PS2 to FMCB nie działa na SCPH-9xxxx z firmware w wersji 2.30 i telewizorach z wbudowaną PS2 (firmware 2.40/2.60)). Problem w tym, że profesjonalnie nikt się tym nie zajmuje. Masz więc wybór: sprowadzić jakiś porządny modchip zza granicy i samemu go wlutować albo liczyć na łut szczęścia, że jakiś gimnazjalista w miarę dobrze przylutował tego modbo kupując na allegro. ;)

Za późno się z tym obudziłeś. Za rok, góra dwa wchodzi kolejna generacja konsol. Podczas gdy PS3/X360/Wii wchodzą w swój ostatni okres życia, Ty szukasz modchipa do PS2. Dawno popyt na modchipy zniknął, a wraz z nim podaż. Ja jednak namawiam Cie na FMCB do swojej starej konsoli. Coś się tak uparł na te płyty - za cicho masz w mieszkaniu? ;d

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nie bede popieral piractwa i pozbawial tworcow zysku (nawet tego zmniejszonego za gry z drugiej reki) -- bez wzgledu na to, jak uwazasz to za wyswiechtane. Ale to nie jest flejm antypiracki, wiec z mojej strony EOT. A za porade szczerze dziekuje. Skoro wiem, ze moje marzenie sie nie spelni, wracam do swoich X360/PS3 :blum1:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...