Skocz do zawartości

Eurobasket 2011 na Litwie


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu w ogóle się interesuje koszykówką europejską i Euroligą?

 

 

www.eurobasket2011.com

 

To kolejne, już trzecie Mistrzostwa z rzędu, w których Polska bierze udział. Tym razem niestety przystępujemy do nich w okrojonym składzie i cel, jaki został postawiony przed reprezentacją, to przede wszystkimm ogranie i nabywanie doświadczenia. Grupę mamy bardzo silną i już na początku wiele osób Polskę skreśliło.

 

Hiszpania, Litwa, Turcja, W. Brytania, Portugalia, Polska -----> ta wygląda nasza grupa.

 

Skład Polski:

 

http://www.eurobaske...undID_7526.html

 

Z mistrzami Europy Hiszpanią przegraliśmy minimalnie, potem z gospodarzami - Litwą były batogi.

Następnie planowe zwycięstwo z Portugalią i przed chwilą pokonaliśmy wicemistrzów świata - Turcję! :D I to bez Lampe i Gortata!

 

http://www.polskikos...w_swiata__.html

 

Jeśli jutro wygramy z Wielką Brytanią, która jest w naszym zasięgu, a na fali zwycięstwa z Turcją jest jeszcze większa szansa na pokonanie Brytoli, wyjdziemy z grupy :)

 

Mecz jutro o 14 na TVP2 i TVP Sport.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przecież ja non stop piszę statusy podczas spotkań. Niestety jest temat o NBA i nikt nie chciał go zmienić na zbiorczy o koszykówce. Z brytolami nie możemy przegrać, nie ma takiej opcji! Graliśmy jak równy z równym z Hiszpanią, wygraliśmy z wicemistrzami- Turcją... szkoda meczu z Litwą, ale w końcu oni tez nie mają słabej ekipy. Ostatnio takie emocje jak dzisiaj, to miałem podczas finałów NBA w 2010 roku- w końcu nie od dzisiaj wiadomo, że wielbię L.A. i Kobe'go- a trzecia kwarta kompletnie wyrwała mnie z amoku, co nie zmienia faktu, że zwyciężyliśmy i to jest najważniejsze! Możemy? Możemy! I to mimo braku podstawowych zawodników! Dardan mimo młodego wieku pokazał na co go stać i chwała mu za to. Więcej czasu na parkiecie powinien spędzać. Nie zapominajmy jednak o braku centra- co rzucało się w oczy podczas ostatnich spotkań niesamowicie. Tak czy siak humoru dzisiaj mi nikt i nic nie zepsuje, a o 19:50 Litwa-Hiszpania ;)

Edytowane przez famas_kg
Odnośnik do komentarza

Daj pan spokój. Ja nie przyzwyczajony, że mi narodowa kadra serwuje takie emocje. Osiwiałem w 3 minuty od startu 4q. Po meczu musiałem zapalić lolka bo by mi serducho wyskoczyło.

 

Dardan to dardan. Zagrał dobrze, ale on gra strasznie nierówno. Nie dawałbym mu więcej minut niż ma. Raz zagra zaje.bisty mecz jak dzisiaj, a drugiego dnia je.bie każdą piłkę jaką dostanie.

 

Hrycan zaje.biście dawał akcję post up. Wreszcie miałem wrażenie, że to pełnoprawny facet, który ma jakąś masę. Szewczyk też się poprawił.

Odnośnik do komentarza

Paradoksalnie patrząć na dotychczasowe mecze brak Gortata i Lampego czyli dwoch gwiazd ( czy gwiazdeczek jak Lampe, ktory w kadrze nigdy sie nie przemeczal ) wyszedl nam na dobre. Gortat straszyl 20 pktowymi porazkami i ze zobaczymy gdzie nasze miejsce, a tak widac ze mamy zespol, sluchaja sie trenera, gramy zupelnie bez kompleksow i przede wszystkim swietnie w ataku. Kuleje nadal przede wszystkim zbiorka, ale jutro nie ma innej opcji niz zwyciestwo :D Niech Gortat zaluje, ze moze to tylko w TV ogladac.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie był przyzwyczajony, a mordę jak wydarłem po usłyszeniu końcowego sygnału, tak słyszeli mnie chyba wszyscy sąsiedzi... chociaż przy wcześniejszych stratach też pewnie mnie słyszeli.

 

Dardan'owi siedzą trójki, ostatnio zaczął wchodzić odważnie pod kosz, a ta akcja z "nabiciem" turka... może nie było to zbyt profesjonalne, ale grunt, że oczka zdobyte. Poza tym najważniejszy mecz i jakby nie patrzeć 21 oczek, najwięcej z całej drużyny- robi wrażenie.

 

Dalej obstawiam, że brakuje konkretnego centra.

Odnośnik do komentarza

Meczem z Turcją mam nadzieję, że trener Pipan kupił sobie kontynuację posady i będzie mógł kontynuować swoją pracę, a nie jak zawsze - trener pracuje 3 miesiące przed imprezą i po imprezie do widzenia i następny. Stabilizacja i koncepcja gry to klucz do dobrego grania. Jak widać nawet w teoretycznie słabym składzie dajemy radę icon_smile.gif I tak ma być.

Pipan do tej pory kojarzył się w Polsce z looserstwem, bo trenując Anwil Włocławek nie miał sukcesów, a po tym jak mój Polpak Świecie pojechał Anwilowców w ćwierćfinale ekstraligi w 2008r., Pipan zatrzasnął sobie drzwi PLK :D Polecam 1.22.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BctWUFXYaE8&feature=related

 

 

W tym turnieju udowadnia jednak, że jest dobrym trenerem. Ja doceniam zwycięstwo nad Turcją, ale dla przeciętnego kibica i dla krzyczącej gawiedzi jedynie wyjście z grupy będzie sukcesem. Dlatego dzisiaj trzeba wygrać z Anglikami, bo wtedy wszyscy o wczorajszym sukcesie zapomną. Trzymam kciuki za Polskę.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Pozamiatane.2 zbiórki w ataku wobec prawie 20stu przeciwnika.

 

Mamy przewagę 3 na jednego w kontrze, wyrzucamy piłkę w aut.

 

Mamy za darmo piłkę, zamiast zdobyć punkty, strata.

 

Powrót do szarej rzeczywistości. Cieszy wygrana z Turcją (jest na pierwszej stronie sportu w Wyborczej), ale wobec porażki z angolami i tak zaraz o tym ucichnie.

 

Dziękuję, dobranoc.

 

Ps. Skibniewski nie nadaje się na "international level". Gość zatrzymuje się na własnej połowie, łapie piłkę, a potem rozgląda się rozpaczliwie komu podać. Parodia. Na polską ligę styknie, ale nie na ME. Lepiej niech rozgrywają młodziaki, np. Śnieg, z nich coś będzie, Skibniewski już nawyków nie zmieni.

Odnośnik do komentarza

Umówmy się i powiedzmy wprost- Kelati ZJ.EBAŁ TEN MECZ i dzięki niemu chvj wielki. Po co ona się bierze za rozgrywanie piłki i trzyma ją?! Kozłuje (pipi)a do 6 sekund i później p.ierdoli całą akcję?! Co to było w ogóle?! 3 vs. 1, Berisha oddaje piłę Kelatiemu, a ten wchodzi pod kosz, zatrzymuje się i traci piłkę oddając ją znowu do Darana! NOSZ (pipi)A, TAKIE AKCJE ROBILIŚMY W ROKU 99 JAK ZACZĘLIŚMY TRENOWAĆ TEN SPORT, BO BALIŚMY SIĘ WCHODZIĆ POD KOSZ, A TO JEST REPREZENTANT!!! I nie piszcie, że nie jest taka prawda, bo on spier.dolił cały ten mecz, zwłaszcza przy decydujących akcjach pod koniec, no kto zawinił?! I TO NIE PIERWSZY RAZ! Drugi czynnik dopiero, to brak zbiórek.

 

No, trochę ochłonąłem... Berisha bardzo dobry mecz, pokazał, że ma potencjał chłopak i życzę mu jak najlepiej, Koszarek też dobrze zagrał, Hrycan wiadomo. Reszty zawodników nie komentuję, bo nie ma po co.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też tego nie rozumiem dlaczego trener eksperymentuje na takiej imprezie z murzynem jako rozgrywającym. Przecież on nigdy nie grał na jedynce. Najlepiej się nadaje jako SG, zresztą nieraz pokazał, że nie ma za bardzo przeglądu pola. Co z tego, że umie kozłować? To koszykówka tutaj prawie każdy umie kozłować. Murzyn niech wraca do Los Angeles Lejkers może tam go zechcą.

Odnośnik do komentarza

Hah, niby jako kogo? Podającego piłki na treningu? Lakers to nie jest drużyna, która potrzebuje takich zawodników. Poważnie, nikomu nie ubliżając, ale będąc w reprezentacji i pier.olić w najbardziej banalnych systuacjach, to jest karygodne! Rozgrywającym był Koszarek cały czas, ale oddająć gałę Kelatiemu, to tak jak podłożyć się pod jadący czołg. 24 sekundy na akcję, a ten przez 18/20 sekund klepie piłkę... więc jak można z tego zrobić jakąś akcję, jeżeli nie wchodząc pod kosz jakby bułkę obiecano i liczyć na faul, albo rzucać z dystansu, gdzie tutaj też kulejemy. Mało tego, 3 oczka straty, a ten nagle leci jak gazela po polu i rzuca na oślep. Wiedząc, że zbiórki nie ma- nie robi się takich akcji! No i jest jeszcze jedna opcja, czyli s(pipi)ić piłkę przez zgubienie jej... Dziwne, że jak on nie grał, to zespół był bardziej zgrany. Wszedł i nagle rozpierdul na całego, gra się nie kleiła, a zawodnicy nagle zmieniali pozycje i robił się chaos...

Odnośnik do komentarza

Gdyby ktoś chciał rozkład jazdy, bo teraz trafić na transmiję w naszym pięknym kraju, to będzie graniczyło z cudem (miałem cichą nadzieję, że dzięki awansowi do II rundy, polskie media w końcu wezmą na poważnie ten sport, a nie tylko 30 raz powtórka meczu, gdzie 22 napalonych i nażelowanych lalusiów biega za sobą przez 90 minut):

 

II runda

 

7.09 (środa)

Grupa E: B2 – A2

TVP SPORT godz. 16.50 NA ŻYWO

 

Grupa E: A3 – B1

TVP SPORT godz. 19.50 NA ŻYWO

 

8.09 (czwartek)

Grupa E: C3 – D1

TVP SPORT godz. 19.50 NA ŻYWO

 

9.09 (piątek)

Grupa E: B3 – A3

TVP SPORT godz. 16.50 NA ŻYWO

 

Grupa E: A2 – B1

TVP SPORT godz. 19.50 NA ŻYWO

 

10.09 (sobota)

Grupa F: C2 – D1

TVP SPORT godz. 19.50 NA ŻYWO

 

12.09 (poniedziałek)

Grupa F: C2 – D3

TVP SPORT godz. 16.50 NA ŻYWO

 

Faza finałowa

 

14.09 (środa)

1. ćwierćfinał

TVP SPORT godz. 16.50 NA ŻYWO

 

2. ćwierćfinał

TVP SPORT godz. 19.50 NA ŻYWO

 

15.09 (czwartek)

3. ćwierćfinał

TVP SPORT godz. 16.20 NA ŻYWO

 

4. ćwierćfinał

TVP SPORT godz. 19.50 NA ŻYWO

 

16.09 (piątek)

1. półfinał

TVP SPORT godz. 16.50 NA ŻYWO

 

2. półfinał

TVP SPORT godz. 19.50 NA ŻYWO

 

18.09 (niedziela)

FINAŁ

TVP SPORT godz. 19.45 NA ŻYWO

TVP 2 godz. 2.30

 

19.09 (poniedziałek)

O 3. miejsce

TVP SPORT godz. 14.30

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...