Skocz do zawartości

rozliczenie


Plugawy

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem niemałą dopłatę za ogrzewanie za rok 2011. Problem w tym że w mieszkaniu mieszkam od sierpnia 2011, wiec za styczen, luty, marzec poprzedni lokator napier.dalał grzejnikami. Suma jaką mam zapłacic wydaje mi sie niedorzeczna zwłaszcza że korzystałem z tylko jednego grzejnika i to z rozsądkiem. Włascicielka proponuje żebym zapłacił chociaż połowe dopłaty, co wg mnie jest i tak sporą przesadą, zwłaszcza że wiem że poprzedni najemca korzystał z wszystkich trzech grzejników :P powiedziałbym babie zeby sie waliła, ale ma moją kaucje za kawalerke wiec lipa :P czy w spółdzielni da sie jakoś dowiedzieć jakie bylo zużycie ogrzewania w pazdzierniku, listopadzie i grudniu 2011? Da sie coś z tym zrobic czy pozostaje tylko rozmowa z babką?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestes pewny ze to rozliczenie za 2011 a nie za okresgrzewczy? Czyli koniec roku i poczatek? Teraz grzeje?

Raczej sie nie dowiesz ile bylo w miesiacu, bo to sa liczniki. Jeden minus drugi i masz roznice. Nie masz za bardzo o co sie klocic, bo jesli mieszkasz od sierpnia i rozliczenie jest za 2011 to teoretycznie polowe musisz zaplacic, mimo ze nie grzales, bo nic nie udowodnisz.

Odnośnik do komentarza

Ogrzewanie jeszcze grzeje ale lekko i jestem pewien że to za 2011, bo gadałem z właścicielką i sama mówi że pewnie też przez poprzednią osobe bylo nagrzane i stąd taki wynik ;/ rok temu napierdzielałem przez cała noc ogrzewaniem i zaraz jak wróciłem z roboty i miałem 300zł a tutaj człowiek oszczedzał i chu.ja z tego ma. caps lock ma racje trzeba bylo spisać już zaraz po wprowadzeniu sie. TYlko ze dziwne te liczniki mrugaja na nich dwie wartosci i raczej sie nie zmieniaja jak zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Ale faktyem jest też że penera z tej Twojej włascicielki, jak ch,uj że nie spisała na koniec wynajmu poprzednim włascicielom liczników.

Bym sie skontaktował.

Wiekszosc na koniec wynajmu robi protokół.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...