- ASUS ROG Ally - Handheld PC
-
Xbox Series - komentarze i inne rozmowy
Tak więc pady spoko. A syna obejmuje jeszcze rękojmia?
-
Xbox Series - komentarze i inne rozmowy
Tak, to jest ta gra o której Thomas pisał, że chyba przez nią zbankrutują :p
- 100 milionów bitcoinów
-
Xbox Series - komentarze i inne rozmowy
Wszystko pięknie tylko nie wiem... no ostatni Czarny Klops sprzedał się lepiej od poprzedniego kodaka, a upgrade z GP chyba przez 3 miesiące był w TOP3 na MS Store i generalnie gra podkręciła sprzedaż GP co najmniej na 6 miesięcy. Prawda jest niestety brutalna dla twórców gier AAA - coraz mniej ludzi chce je po prostu kupować i premiera Day One nie jest tu problemem. Najwyższa pora przeskalować budżety i zabrać się za robotę bo narzędzia deweloperzy mają lepsze niż kiedykolwiek, zaraz AI zapuka do drzwi, a się okazuje, że przeciętny pracownik studia deweloperskiego 15 lat temu robił sam to co dzisiaj jego 3 kolegów. Popularne gry nadal się sprzedają na platformach gdzie nie ma GP, a jeśli dodatkowo wychodzą w GP, to w zamian pchają abonament. Gry z pomysłem jak Balatro czy Ekspedycja 33 pojawiają się znikąd i schodzą w milionach. Rynek się zmienia, ale jak ktoś myśli, że pompowanie setek mln $ jest receptą na sukces, to niech idzie na dno i zrobi miejsce dla innych. Każdy może pisać, ale nie każdy może napisać książkę, z grami jest podobnie. Jak ludzie nie mają pomysłów tylko robią po prostu kolejną grę, to biznes nigdy nie będzie się spinał.
- ASUS ROG Ally - Handheld PC
- ASUS ROG Ally - Handheld PC
-
Xbox Series - komentarze i inne rozmowy
Nie chce mi się wierzyć, że wiedzieli co robią, a nie spodziewali się jak to się skończy :D
-
Xbox Series - komentarze i inne rozmowy
Jeszcze co do tych zwolnień, to prawda jest taka, że IT/usługi dostaną po dupie w związku z rozwojem AI. Nawet przykład tej śmiesznej grafiki - 2 lata temu gościu z HR musiałby napisać e-mail do grafików, opisać o co mu chodzi i może na następny dzień dostałby odpowiednią grafikę. To kilka do kilkunastu roboczogodzin. Dzisiaj zrobili to w parę minut bez angażowania kogokolwiek. W pierwszej linii obsługi klienta boty tekstowe do udzielenia podstawowych informacji. Ostatnio skasowali polski oddział - 3 osoby prowadzące X czy YT. Jeżeli globalną firma prowadzi jedno konto w ENG to co za problem przedrukowywać info przez translator na wszystkie konta lokalne, odpowiedni algorytm zrobi to automatycznie w tym samym czasie. W związku z rozwojem technologii zatrudnienie jest optymalizowane. Usługi dotyka to co kiedyś segment produkcji gdy do gry weszły komputery i roboty.
-
Xbox Series - komentarze i inne rozmowy
Spokojnie, jest taki pogrom na miejscach pracy w IT i usługach, że będą mieli kolejki chętnych na każde stanowisko, to nadal gigantyczna firma zatrudniająca 200.000-220.000 ludzi.
-
Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki
Często te lokale usługowe w centrum to betonowa trumna. U mnie w mieście cała masa lokali w centrum stoi pusta i nikt tego nie chce kupić/wynająć. Handel, usługi przeszły do galerii, a na małe biznesy nikt nie chce lokali bez własnego parkingu - a takich nie ma 99,99% lokali w miastach. Fun-fact, ojciec ze wspólnikami 15 lat temu kupili duży budynek (6k m2) na obrzeżach miasta z dużym parkingiem własnym. Nawet w COVID obłożenie najmniejsze było chyba 80% (i to po tym jak splajtował jeden klient zajmujący jeden duży lokal), a tak to 100% wynajęte. Kilka lat temu ojciec obok postawił mały budynek usługowy, obłożenie 100% od samego początku, jedno biuro ja zajmuję, to nawet jakiś psycholog chciał ode mnie podnająć na godziny. Własne parkingi to gamechanger przy nieruchomościach komercyjnych.
-
Halo Infinite
Ja nie ogarniam czemu nie opowiedzą "prehistorycznej" historii uniwersum. Niech dadzą MC odejść na emeryturę.
-
CRONOS: the New Dawn (nowa gra od Bloober Team)
Budżet podobno 100 mln zł.
-
CRONOS: the New Dawn (nowa gra od Bloober Team)
Nie ogarniam, gra ma wyjść w tym roku, mamy lipiec a tu nadal cena nieznana i preorderów nie można składać. A później będzie udawany sukces jak przy The Alters i 280 tys kopii sprzedanych na 3 platformach :p
-
Xbox Series - komentarze i inne rozmowy
Masz w pozostałych wpisach, np. PS: