Skocz do zawartości

Battlefield 4


Rekomendowane odpowiedzi

@Szpic

Mapy uważam za świetne, ludzie z którymi gram narzekają tylko na mapę powodziową i hotel, więc argument słaby. O netcode chodzi o to, że gra nie zawsze wyłapuje hitmarki? Chyba tak jest, raz ja przez to zginę, raz kogoś ubiję. żeby nie było, też uważam, że powinni to poprawić. Jak Cię ta gra tak irytuje to powiedz mi dlaczego w nią grasz, z tego co widzę 38 godzin już przegrałeś. Lubisz się wkurzać? Zresztą zauważyłem, że najwięcej na BFa narzekali ci co najszybciej setkę wbijali, jakaś forma masochizmu :]

 

@Adi

Porównujesz oficjalne statsy ze Steama z nieoficjalnymi statsami BFa gdzie nie są zalogowani wszyscy gracze. Do tego dla CSa PC zawsze było główną platformą, BFa w tej chwili masz już na 4 platformach, za chwilę dojdzie piąta. Pamiętam, że CS:GO nie można było kupić zaraz po premierze na PS3 w Europie, chyba premiera w Europie się nie odbyła (mogę z tym sie mylić).

Odnośnik do komentarza

@Adi

Porównujesz oficjalne statsy ze Steama z nieoficjalnymi statsami BFa gdzie nie są zalogowani wszyscy gracze. Do tego dla CSa PC zawsze było główną platformą, BFa w tej chwili masz już na 4 platformach, za chwilę dojdzie piąta. Pamiętam, że CS:GO nie można było kupić zaraz po premierze na PS3 w Europie, chyba premiera w Europie się nie odbyła (mogę z tym sie mylić).

BF4 stats pokazuje nie tylko zalogowanych na stronie graczy tylko wszystkich grających obecnie na danej platformie. I oczywiście zdaje sobie sprawę z niedokładności tego pomiaru ale kilka tys. w tą czy w tą nie zmienia faktu że taki CS 1,5 roku czasu po premierze ma ponad 50 tys ludzi na serwerach dziennie właśnie dzięki temu o czym pisałem wcześniej.

I jaki wpływ na to ilu PCtowców gra ma multiplatformowość bo chyba czegoś nie zrozumiałem?

O CSie na PS3 nie mówie bo ta gra prawie nieistaniała, a wersja która wyszła była niegrywalna. To inna gra to co jest na PC.

 

Wniosek z tego taki, że ten cały esport wydłuża znacząco żywotność gier (w CS 1.6 grało się ponad 10 lat) tyle że nie wiem czy akurat to jest potrzebne do szczęścia DICE lub EA. Przecież i tak za 2 lata wyjdzie kolejny BF który będzie taki sam jak BF4 i 3 :)

Edytowane przez Adi_TEAM LBN
Odnośnik do komentarza

Tak czy inaczej trudno nie zauwazyc, ze nawet te 50 tys. e-sportowcow to kropla w morzu kilku milionow ludzi, ktorzy kupili np. BF3. Stad tez nie rozumiem, dlaczego niby ten obszar ma byc taki wazny dla EA/DICE czy w ogole kogokolwiek spoza tych 50 tys.?

 

Cala sytuacja przypomina mi troche robienie z bierek dyscypliny olimpijskiej... 

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

BF4 stats pokazuje nie tylko zalogowanych na stronie graczy tylko wszystkich grających obecnie na danej platformie. I oczywiście zdaje sobie sprawę z niedokładności tego pomiaru ale kilka tys. w tą czy w tą nie zmienia faktu że taki CS 1,5 roku czasu po premierze ma ponad 50 tys ludzi na serwerach dziennie właśnie dzięki temu o czym pisałem wcześniej.

I jaki wpływ na to ilu PCtowców gra ma multiplatformowość bo chyba czegoś nie zrozumiałem?

O CSie na PS3 nie mówie bo ta gra prawie nieistaniała, a wersja która wyszła była niegrywalna. To inna gra to co jest na PC.

 

Wniosek z tego taki, że ten cały esport wydłuża znacząco żywotność gier (w CS 1.6 grało się ponad 10 lat) tyle że nie wiem czy akurat to jest potrzebne do szczęścia DICE lub EA. Przecież i tak za 2 lata wyjdzie kolejny BF który będzie taki sam jak BF4 i 3 :)

W dwóch poprzednich odsłonach tego serwisu wychodziło na to, że pokazywał tylko tych ludzi którzy utworzyli konta u nich, więc nie jestem pewny, że tym razem pokazuje pełne statystyki.

Ustalmy, jak chcesz mieć grę pod erozgrywki, musi być ona napisana pod nie. Najlepiej z udziałem esportowców, community pomagającego przy grze, a także bez singla. Takie rzeczy możliwe są tylko na PC, np. takich modów na konsolach nie uświadczymy. Zmniejsza to ilość osób chętnych do zakupu gry, wydawca na tym za wiele nie zarobi, może to zrobić dla ewentualnej chwały. Kogo na to teraz stać? Valve który swój główny dochód ma właśnie ze Steama i może przeciągać wydawanie gier (HL3) w nieskończoność. DOTA 2 i LOL które wymieniłeś wcześniej to dwie gry free to play, stąd ich popularność. Sam to widzę, bo córka ciśnie w LoLa. Powiedziała mi, że gra jest tak popularna wśród jej kolegów i koleżanek, bo jest darmowa.

Esport tak samo wydłuża żywotność tytułu jak samo to, że gra ma dobrze napisanego multiplayera przy którym ludzie są w stanie przesiedzieć dwa lata i przesiąść się na kolejną część cyklu z nowymi mapami, broniami, pojazdami itd. Mi to akurat pasuje.

Odnośnik do komentarza

Tak czy inaczej trudno nie zauwazyc, ze nawet te 50 tys. e-sportowcow to kropla w morzu kilku milionow ludzi, ktorzy kupili np. BF3. Stad tez nie rozumiem, dlaczego niby ten obszar ma byc taki wazny dla EA/DICE czy w ogole kogokolwiek spoza tych 50 tys.?

 

Cala sytuacja przypomina mi troche robienie z bierek dyscypliny olimpijskiej... 

bo celując w epsort nie beda mogli pozwolic sobie na wydanie crapa, gdzie najwiekszy wplyw na twoj wynik ma funkcja random() ktora decyduje czy zabiles czy nie ;)

Odnośnik do komentarza

Chyba z tymi bugami to już wymyślasz :)

 

Sony zrobiło upgrade strony z upgradem gry :) to znaczy że muszę kod wykorzystać na PSS na PS3 ?

 

Disc-Based Step by Step Overview:

Step 1: Disc Only:
Step 1: Open an account on the PlayStation Network (or log in to PlayStation Network using your existing PlayStation Network ID account).
Step 2: Select the PlayStation Store icon on the PS3 system home screen.
Step 3: On PlayStation Store, select 'Redeem Codes' at the bottom of the menu.
Step 4: Enter the voucher code ("Code") exactly as it appears on the voucher.
Step 5: Once the Code has been entered correctly, select 'Continue' on the dialog box.
Step 6: Select 'Confirm' to accept the Terms of Service.
Step 7: Select 'Continue' to complete Code redemption.
Step 8: The Code redemption is now complete. The Code cannot be used again or associated with a different SEN account. Once you have your PS4 system, you can proceed with the next step.

Odnośnik do komentarza

Jakby kogoś interesowalo : bf4 w wersji na ps3 w saturnie za 139zł. Trzeba przyznać że cena szybko spadla

 

Jakaś masakra :) BF4 trzymał cenę chyba ponad rok. Ale wszystko idzie w kierunku tego że EA nakazało wspierać grę tylko rok :(

 

- Szybkie wpadanie 100

- cena szybko leci

- ostatni dodatek zapowiedziany na lato :(

Odnośnik do komentarza

Sony zrobiło upgrade strony z upgradem gry  :) to znaczy że muszę kod wykorzystać na PSS na PS3 ?

nie- ja normalnie na kompie sie wczoraj zalogowalem i wykorzystalem kod juz po oddaniu ps3. Na ulotce z kodem tez jest napisane, ze z pc mozna- nie sadze, zeby cos zmieniali w tej kwestii w trakcie trwania promocji.

 

@Gesior: ja najpierw usunalem swoje dane gier zeby miejsce na dysku zwolnic, a potem dalem opcje "Przywroc dane fabryczne". Konto na PSN/SEN/PS Store dziala normalnie wtedy (mam tam dalej ps3 w aktywnych systemach), wiec nie przewiduje zadnych problemow po przesiadce na ps4.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...