Skocz do zawartości

Battlefield Polska - luźne gadki o wspólnych meczach, prywatnych serwerach, czy też nt. nieoficjalnego serwera Psx Extreme (BF3 & BF4)


Rekomendowane odpowiedzi

Milek spojrzałem teraz na ten model SONY, o którym pisałeś, że jest Twoim faworytem i okazuje się, że jest to poniekąd następca modelu, który mam ja czyli HX860. Do czego zmierzam: otóż patrząc z perspektywy czasu okazuje się, że byłem je.bnięty kupując ten TV za taką kasę. Za dużo zbędnych bajerów, których się nie wykorzystuje. Za to płacimy. I płacić będziemy bo wszystkie pudła to mają czy nam się to podoba czy nie. Pryx ma do wydania 4 klocki czyli dużo i ja te 4 klocki przeznaczyłbym na starszy, nawet używany o za(pipi)istych parametrach niż pakował się w nowe rzeczy, które są przesadzone.

Odnośnik do komentarza

ja bym nigdy starszej uzywki tv zamiast nowszej nowki nie bral. Bierz Pryx co masz wziasc skoro zaglebiales sie w temat i final.

Ja swoj obecny kupilem tak, ze stary mi wysiadl jak wrocilem po robocie w piatek, przed double xp w BF3. Szybko obczailem na necie gdzie w okolicznych sklepach maja aktualnie najlepsza promocje, pojechalem i przed zamknieciem zdazylem go wytargac ;) Nie pamietam juz niestety, ile lvl na nim wbilem w ten pierwszy weekend  :D

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Nie no, spoko, nikogo nie chcę do niczego namawiać. Prawdą jest, że im więcej się wie, tym gorzej wybrać. W tym Sonym podobał mi się obraz, zachwycał niski input lag ale smużenie, mnie osobiście wystraszyło. Sam starałem się wybrać coś pomiędzy dobrą ceną a niezłą jakością.

Grunt, żeby właściciel nowego TV był zadowolony i będzie git.

Odnośnik do komentarza

 

Dzięki chłopaki, na inną radę nie liczyłem ;]

Wybrałem Soniaka KDL-47W805A http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-47w805a.bhtml#opinie

To nie jest dobry wybór - poczytaj testy, są narzekania na smużenie i bardzo słabą czerń w tym modelu. Zwłaszcza te pierwsza cecha (nie mylić z input lagiem), imho dyskwalifikuje go do gier. Przyznam się, że ja wybierałem TV przez kilka miesięcy, czytając dziesiątki recenzji, setki opinii, oglądając dziesiątki na żywo w Saturnie. I jeśli nie masz pieniędzy na Sony W905 (mój absolutny faworyt) lub Samsunga F8000, odejdź od tego soniacza i rozejrzyj się gdzie indziej.

Zwróć uwagę, na Samsunga z serii F6500, 6770 czy 6800 lub może plazmy Panasa ...

Smużenie srenie.Mam ten tv tylko 55 cali i żadnego smużenia nie widzę.Jedynie co to faktycznie czern troche słaba

Odnośnik do komentarza

W grudniu jeździłem z kolesiem po sklepach ze sprzętem w poszukiwaniu TV. Koleś gra w gry i po to głównie kupował TV dlatego wziął ze sobą PS3 do testowania ustawień na miejscu. Prawie wszędzie się zgodzili na podłączenie konsoli do TV tylko w euro rtv agd gówniarz z obsługi trochę buczał, ale ja nie o tym. Sprawdzaliśmy między innymi ten model sony, który chcesz i niestety go nie wybrał. Piszę niestety bo jestem fan(boj)em sony, ale ten wypadł słabo przy pozostałych. Na plus na pewno menu i dupsy smart TV z których po miesiącu przestaniesz korzystać. Wiadomo, każdy ma swoje zdanie. Koleś w końcu wybrał jakiś model Samsunga bo przekonały go ustawienia obrazu, których brakowało w tym sony (zdaje się, że nie można było ustawiać motion flow - TV sam go ustawia w zależności od rodzaju sygnału).

Odnośnik do komentarza

Jestem zdania (o ile ktoś chce je znać) że im mniej gadżetów ma TV tym lepiej. Wpychają jakieś jutuby, fejsbuki i inne vody tylko po to, żeby wydoić dodatkowe parę stówek za dłuższą listę funkcji. Zupełnie jak z aparatami foto, chwalą się megapikselami jakby to było najważniejsze. A prawda jest taka, że to wszystko obciąża elektronikę.

Za swoją plazmę 42'' Panasonica dałem jakieś trzy lata temu 2400, nie ma żadnych gadżetów i jest warta każdej złotówki. Nie mogę patrzeć na LCD, strasznie mi nie pasuje ten sztuczny obraz. Smużenie? Byle jaka czerń? Input lag? Nie znam tych pojęć. Nie mam zamiaru wymieniać tego TV dopóki będzie działał, albo jego naprawy przestaną być opłacalne (nie, jeszcze się nie zepsuł).

Wiem że to sprawa po części subiektywna, ale ja (szczególnie do gier) nie brałbym pod uwagę LCD, tylko i wyłącznie plazma. Kłopot w tym, że ciężko ją dostać.

Edytowane przez hansior111
Odnośnik do komentarza

Ja również się złamałem i kupiłem Sony TV. Ogólnie nie jestem znawcą, nie zagłebiałem się nigdy we wszystkie parametry, nie przeczytałem całego internetu i jestem zadowolony. Wcześniej grałem na 32 ". teraz 42" . Jak tylko wypakowałem postawiłem na miejscu starego stwierdziłem że mógł by być większy. siedzę w odległości 1,5- 2m . Teraz już jestem przekonany że zdecydowanie jak by był większy to bym się nie obraził. Ale jest gitara

Odnośnik do komentarza

Ja rozważałem jeszcze model kdl w655a, nie ma 3D i innych bajerów których pewnie nie będę używał za często, tylko że występuje w rozmiarach 42 cale i 50, trochę za duży przeskok jak dla mnie, tak wiem to tylko 3 cale więcej niż planuje obecnie. No i ma tylko dwa HDMI co wydaje mi się skandalicznie mało, potrzebuję na teraz już 3 gniazd. Nie wiem co to smużenie, tivi nie dyskwalifikuje jak czerń nie do końca jest całkiem czarna, ma po prostu stać i grać.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie też 3D to nieporozumienie. Bierz 50 jeżeli masz mozliwość, nie słuchaj żony jak mówi Tobie że wielkość rozmiar nie ma znaczenia.nie wiem jakie masz teraz te 32 " ale moje stare 32 " rozmiarem jest identyczne jak nowe 42" a to dlatego że stary miał dookoła ramke a w nowym praktycznie nie występuje więc jako część wyposażenia wyglada tak samo. Mam teraz 42 ale powiem szczerze że i 50 było niczego sobie. o parametrach się nie wypowiadam bo nie jestem znawcą tematu.Sam posiadam Sony KDL-42W655A

 

 

    Edytowane przez Bronas_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A tak to ogólnie większość nowych tv ma wystarczająco dobrą jakość odbioru. Różnią się głównie pierdołami typu 3D, WIFI, komendy głosowe czy nazwami wymyślonych technologii typu "Poczwórny usprawniacz kolorów Dream Color Dynamics".

Kiedyś wybór LCD czy Plazmy to był dylemat, bo każde z nich posiadało wyraźne wady i zalety. Teraz następcy mają wystarczające kontrasty, kąty oglądania, a plazmy nie przepalają się aż tak bardzo.

 

Co do marek:

 

Samsung - Najlepszy stosunek jakości do ceny.

LG - Gorszy Samsung

Sony - Duża część ceny to opłata za markę.

Sharp - Całkiem solidna jakość i cena, ale Samsung lepszy.

 

Ogólnie po tym jak 3D się znudzić to zajadą rynek telewizorami 2k i 4k, ale dla ludzkiego oka będzie to coraz mniej widoczne. Tym bardziej dla graczy, którzy grają bez 3D, a konsole ledwo co wyciągają 1080p.

 

Wielkość jest spoko i ma znaczenie, ale też do 50-tki trzeba mieć jednak duży salon. Jak się kupi za duży to prawie tak jakby się usiadło w 1 rzędzie w kinie.

Odnośnik do komentarza
Gość Darude

@tomci23

No ba... od 2 dni mam wszystko i wywałki i lagi ,że ku*ca strzela .Po tym patchu już mi sie wydawało ,ze będzie dobrze ,nie lagowało ni nic tylko czasem .Od wczoraj to się nie da grać :confused:.

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

http://battlelog.battlefield.com/bf4/pl/soldier/Khoplin/stats/940282604/ps4/

tez dzisiaj deva spotkalem, ale niestety nie dziabnąłem go :confused:

 

PS: co do 3D, to jest za(pipi)iste- tyle w temacie. Szkoda jedynie, ze poki co nie ma zadnego kanalu w tv, na ktorym by cos nadawali w tym formacie. W C+ byl przez jakis czas C+3D, ale wylaczyli pare mies. temu.

 

A, jeszcze mi sie jeden szczegol przypomnial:

dzis nie lagowalo nic w chinach  :shok:  cud?

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Dla mnie też 3D to nieporozumienie. Bierz 50 jeżeli masz mozliwość, nie słuchaj żony jak mówi Tobie że wielkość rozmiar nie ma znaczenia.nie wiem jakie masz teraz te 32 " ale moje stare 32 " rozmiarem jest identyczne jak nowe 42" a to dlatego że stary miał dookoła ramke a w nowym praktycznie nie występuje więc jako część wyposażenia wyglada tak samo. Mam teraz 42 ale powiem szczerze że i 50 było niczego sobie. o parametrach się nie wypowiadam bo nie jestem znawcą tematu.Sam posiadam Sony KDL-42W655A

 

Ja moją tak urabiałem, że ostatnio pytała czy nie chcę tego tv jeszcze większego ;] Oglądając reklamy telewizorów np. w kinie jarałem się przekątnymi 60, 70, 80 cali, patrzyła na mnie z politowaniem, ale teraz bez problemu zaakceptowała 47 :]

Odnośnik do komentarza

 

 

Jestem zdania (o ile ktoś chce je znać) że im mniej gadżetów ma TV tym lepiej. Wpychają jakieś jutuby, fejsbuki i inne vody tylko po to, żeby wydoić dodatkowe parę stówek za dłuższą listę funkcji.

 

i to pokazuje jak pięknie świat się różni - dla mnie VODy, Iplex, Youtube czy IPLA to podstawa, ale to dlatego, że ja nie mam telewizji w domu, więc denny serial przy chorobie czy bajka dla dzieci - to wszystko idzie bezpośrednio z TV. 

poza tym gratulacje Pryx - nowa zabawka w domu = +10 do pindola! (sprawdzone)

Odnośnik do komentarza

Hansior, wczoraj naklejka na pada dotarła. Od razu zabrałem się do oklejania. Trzeba przyznać, że to misterna robota i wyszło mi z niezłym skutkiem. Przede wszystkim nie mam wypełnienia litery A i nieco poharatałem naklejkę w jednym miejscu, ale to szczegóły. Do tego nie zwróciłem uwagi, że jest to zrobione w taki sposób, że przykryje całe światełko w DS4 i próbując nakleić równo z krawędzią światełka zostawiłem u góry szczelinę grubości tych "skrzydełek" po bokach. Zrobiłem to niechcący, ale efekt jest bardzo dobry bo ta szczelina jest na całej długości napisu i po odpaleniu pada też się ładnie świeci :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...