Skocz do zawartości

Temat pracy magisterskiej...


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Brak jakiegokolwiek poważnego pomysłu, a raczej zbyt duża ilość różnych i niemożliwość wybrania jednego... Chce pisać o czymś związanym z PR, a dokładniej z kreowaniem wizerunku. Chciałbym odnieść się jakoś do moich zainteresowań( muzyka, szeroko rozumiana sztuka i kultura oraz motoryzacja), ale nie potrafię na nic wpaść- totalna pustka w głowie i brak chęci. Pomóż forumie! Odwdzięczę się plusikami.

Odnośnik do komentarza

Mógłbyś opisać drogę związaną z promocją i kreowaniem wizerunku na przykładzie jakiegoś fikcyjnego wykonawcy/zespołu, który stawia pierwsze kroki w branży. Generalnie, wydaje mi się, że temat kreowania wizerunku można rozwinąć na bardzo wielu płaszczyznach związanych z różnymi Twoimi zainteresowaniami, mógłbyś zrobić jakiś research jak wygląda promowanie młodych wykonawców, produkcja albumów, booking koncertów, merchendise, wszelkie social media itp itd, no ogólnie co Ty byś po kolei robił aby wypromować zespół który właśnie założyłeś. Wydaje mi się również że warto od razu na początku wyraźnie skonkretyzować jaki to ma być typ zespołu, w końcu inaczej będzie promował się chór kościelny, a inaczej grupa death metalowa. Do całego projektu dołączysz fikcyjną stronę internetową, fikcyjne konta facebooka, twittera, last.fm, soundcloud'a, bandcampa, youtube itp i masz świetną pracę o budowaniu wizerunku w sieci.

 

O, w międzyczasie ktoś to samo podsunął.

Edytowane przez ghost.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Budowa wizerunku jednostki w internecie. Oprócz pewnie wykorzystanych już motywów (pewnie są magisterki o wizerunku dla pracodawców na facebooku) mógłbyś opisać np. budowanie fejma na forum pe, popierając przykładami z pierwszej ręki. A opisując sprawę grzesia i obsolete mógłbyś wykazać jak budowany wizerunek można szybko zniszczyć, jakie zagrożenie wizerunku w prawdziwym życiu niesie za sobą ujawnianie szczegółów prawdziwego życia, oraz że budowanie dużej beki niesie często za sobą przykre konsekwencje (kolejny ban dla grzesia), ale wpływa pozytywnie na własny wizerunek.

 

Pisałem to w sumie dla beki, ale po przemyśleniu to naprawdę byłby ciekawy temat.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ghost dzięki za super pomysł na temat, zobaczymy co powie na to moja promotorka :)

 

Jeżeli chodzi o Palikota szeni, to też o tym myślałem, ale już ktoś mnie ubiegł z takim tematem, a jednak chciałbym się wyróżniać.

 

Od siebie wpadłem na takie pomysły:

 

1. Promocja miasta i jego wizerunku na przykładzie Gdyni- temat prosty, ponieważ mam kilku znajomych w urzędzie miasta i nie byłoby problemów ze zdobyciem materiałów, ale jednak trochę odbiega od moich zainteresowań i ogólnie może się okazać zbyt banalny...

 

2. Zmiany wizerunku dużych dyskontów spożywczych na przykładzie sieci sklepów Biedronka- brzmi bekowo, ale sam w sobie jest dość interesujący. Kiedyś Biedronka była uznawana za sklep dla biedoty i kupowanie tam było jednoznaczne z dnem społecznym, dzisiaj chodzi tam w sumie każdy. Przy tym temacie też nie byłoby problemu z materiałami, co więcej mógłbym opisać własne przeżycia bo kiedyś pracowałem w Biedronce.

 

Ps. Skończyły mi się plusy, więc reszta pomocników musi poczekać na nie do jutra :)

Odnośnik do komentarza

Branding miast na arenie międzynarodowej, czyli jak promuje się np. Wrocław, jak Kraków, a jak Praga czy Berlin. Musisz tylko wybrać skalę przedsięwzięcia i jedziesz.

 

Szkoda, że sam nie wpadłem na pomysł żeby zapytać się o temat magisterki na forumku. Przez to swój temat wymyślałem kilka miesięcy i teraz jestem w (pipi)e ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze mi się przypomniało, że wartoby wspomnieć w jakimś wstępie teoretycznym o tym, że np. są zespoły, dla których bardzo ważnym elementem kreowania własnego wizerunku jest przybieranie pewnych ról, niemal teatralnych czasem, i występowanie publiczne tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu tych ról (np. Slipknot, gdzie do zupełnie niedawna nikt tak na prawde nie wiedział jak wyglądają twarze wykonawców, byłi kojarzeni wyłącznie jako goście w maskach, co również pomogło im zbudować pewną markę handlową i kulturalną).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...