Jump to content

Podłączanie nowego radia w samochodzie


JoZi

Recommended Posts

Jestem totalnym laikiem w tym temacie i mam nadzieje że ktoś kto to ogarnia mi powie jak to jest;)

 

W swoim VW Polo 6n odziedziczyłem po poprzednim właścicielu radio samochodowe jeszcze na kasety dokładnie First fa-4033-2 który postanowilem wymienić na coś bardziej na czasie a konkretnie planuje kupić Pioneer 1400UB

 

Trafiłem nawet na film instruktazowy montażu

 

 

Od 5:25 zaczyna się montaż i tu zachodzi pytanie. Facet na filmie wyciąga z z wnętrza auta podwójną kostkę i łączy ją z przejściówką Pioneera. Czy u mnie ta "podwójna kostka" to te dwie pojedyńcze kostki zaznaczone na zdjęciu czerwonymi kółkami?

 

http://files.tinypic.pl/i/00210/1zkmrx0lpark.jpg (sorry za jakość zdjęcia ale to max co wyciągnie moja komórka;))

 

Czy to w ogóle nie to i żeby połączyć to radio z tym co wychodzi mi z auta będe potrzebował jakiś kombinacji/dodatkowych przejsciówek? A jeżeli to są właśnie te kostki to rozumiem że wszytsko pójdzie na zasadzie plug&play?;)

Link to comment

Tak, to masz kostki ISO, każde radio ma takie podłączenie lub redukcje na właśnie takie wejście . Podpinasz obie kostki + antene która ma dwa rodzaje wejścia z bolcem lub płaskie upewnij sie jakie masz w samochodzie i czy nie potrzebujesz przejściówki. Jak ci nie bedzie trzymało pamięci po wyciągnięciu kluczyka to napisz ale powino działać od razu po podłączeniu. pzdr

  • Upvote 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Mam to samo radio, dobry i tani zakup :) W moim przypadku musiałem dokupić przejściówkę ISO (12zł z przesyłką), gdyż fabryczne kable wychodzące z auta miały inne wtyki niż ISO. Podobnie trzeba było dokupić przejściówkę do anteny za parę zeta.

 

Domyślnie po montażu radio nie trzymało pamięci po wyjęciu kluczyka, ale zgodnie z przeczytaną gdzieś poradą, wystarczy przepiąć kabelki żółty i czerwony - teraz pamięta ustawienia, ostatnio słuchany song z USB itp.

Edited by Red_XIII
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.