Skocz do zawartości

Koudelka - problem ze zmianą dysku na PSX


PnPride

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was

 

mam problem z grą Koudelka na PSX. Kiedy dochodzę do momętu gdzie gra prosi mnie o włożenie płytki nr 2 to niestety nic się nie dzieje gdy już ją włożę, laser nawet nie czyta płytki! Grę mogę odpalić z dysku nr 2 ale po wczytaniu poprzedniego stanu gry prosi mnie o włożenie płytki nr 1 i też jej nie czyta!:( Grę mam oryginalną w PAL (niedawno kupiona) i gram na PSX wersja PAL (ten szary).

 

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

granie na emulatorze to kicha, co chwilę coś się zawiesza albo są jakieś błędy .. a co do lasera to nie wiem ale on wogóle nawet nie próbuje czytać płytki zarówno dysku 1 jak 2 ( przy swapie) nie wiem czy to wina samej gry ale skoro gra normalnie odpala to chyba wina leży gdzie indziej - aczkolwiek też nie jestem pewny bo nie mam jak sprawdzić bo nikt z moich znajomych nie ma PS-a. W najgorszym razie kupie nowiutkiego PSone :( szczerze to 1 raz się z czymś takim spotykam,

Odnośnik do komentarza

Z płytą na pewno wszystko jest w porządku skoro sama włożona się bootuje. Z czujnikiem niby też bo by żadnej gry nie włączył, ale fakt że brak rozpoznawania drugiej płyty może mieć i takie podłoże (a na pewno gry bootują Ci się za każdym razem?). Nie mam pojęcia co może być nie tak.

 

Mam za to poradę. Zrzuć save'y z memorki, zrób obrazy płyt na PC, przejdź ten moment na emulatorze (np. ePSXe) i z powrotem przenieś save'y do konsoli.

 

 

Aha i na miłość Boską, momenty, nie momęty...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Coś z konsolą się popierdzielilo, bo po otworzeniu klapki z jakąkolwiek grą plyta powinna zwalniać aż do zatrzymania. Albo silniczek co kręci talerzykiem jest do wymiany, albo jakiś układ na płycie głównej który nim steruje. (nie znam się zbytnio na elektronice, ale ostatnio wymieniłem taki silniczek, bo w ogóle płyty mi się nie krecily w konsoli)

Odnośnik do komentarza

Po otwarciu klapy płyta powinna się zatrzymać, a po zamknięciu w większości gier ponownie rozpędzona (bez weryfikacji) i można kontynuować grę.

Ja jeszcze myślę, że może masz jakiś antyczny fw na modchipie (o ile takowy posiadasz) i to on bruździ. Jeśli gry są oryginalne to odetnij mu zasilanie i zobacz czy problem występuje nadal.

 

Najlepsze modele PSX to SCPH-7xxx (chyba że nie zależy Ci na Parallel i Link Porcie to wtedy PSOne jakąś).

Odnośnik do komentarza

hmm może to przez chip.. jak się go wyłącza na amen? nie za bardzo go potrzebuję bo gram głównie na oryginałach. Jak to nie pomoże to się poddaje :P ale do tego musiałbym sprawdzić jaką przeróbkę posiadam ponieważ nie jestem jej pierwszym właścicielem i nie wiem ak jest przerobiona. Jakieś sugestie jak to sprawdzić?

Edytowane przez PnPride
Odnośnik do komentarza

PROBLEM ROZWIĄZANY :) metodą prowizoryczną ale jednak .. zdjąłem całą obudowę i włożyłem zapałkę w taką zapadkę i o dziwo chodzi.. wystarczy żeby zmienić płytę i tym sposobem nawet jak puszczam w trakcie grania tą zapałkę to silnik normalnie staje i moge wyjąc płytkę więc jest cacy :D ciekawi mnie niemniej czemu z obudową nie chodzi ... hmm

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...