Skocz do zawartości

Porysowana płyta, proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio grając na konsoli ktora stoi w pionie, poruszylem ja no i mam porysowane Dark Souls.

 

Instalacja na dysk nie daje rady, przy 68 % wywala sie. Moje pytania :

 

a) czy jak ściągnę obraz z netu i przegram na dysk to będzie działało ?,

b) jak wygrać na dysk lub Pendrive taki obraz płytki

 

Rozumiem ze jak płyta jest w napędzie, konsola weryfikuje czy jest płytka oryginalna i dalej wyczytuje z dysku HDD

Edytowane przez kakus
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nawet nie 15 a 10zl profesjonalne polerowanie

 

PS

 

z formatu ISO na format instalacyjny x360 jest program ISO2GOD

a jak go uzywac i co robic to szukaj w sieci tutoriali lub opisu programu...

 

problem w tym że w święta chciałem troszkę pogiercować po ..... oddam do polerowania

Odnośnik do komentarza

tanie tez sa, ale wazne na jakiej to polerce robia, polerki sa i za 500zl i za 20tys , dlatego napisalem wyraznie PROFESJONALNE :)

jesli tam robia za 5zl na dobrej polerce i dobrych pastach ze plyta wychodzi jak nowa bez zadnych smug to jak za darmo, amortyzacja polerki i koszt materialow przy tym uzytych jest wiekszy....

moze sobie tez i sam sprobowac naprawic zestawem polerskim, badz w skrajnych przypadkach pasta do zebow kombinowac, wszystko zalezne od glebokosci rysy i jaki efekt koncowy chce uzyskac jesli chodzi o stan powierzchni wizualny....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
jaki efekt koncowy chce uzyskac jesli chodzi o stan powierzchni wizualny....
Efekt wizualny nie jest ważny (jedynie dla oszustów), ważny jest efekt "chodzenia". Np. profesjonalna polerka na czyszczeniedvd.pl nie daje super efektu wizualnego, widać że płyta jest po naprawie, no ale prawie zawsze chodzi i dlatego tę firmę mogę polecić. Nie to co niektórych oszustów z Allegro, polerują znakomicie, tak znakomicie, że nawet fachowcy jak ja mają problem odróżnić czy to gra nowa czy naprawiana (zwykle to widać po środkowym kółku od góry lub od dołu, ale czasem jest ideał z jednym drobnym problemem - "nie chodzi" lub chodzi, ale gdzieś się wiesza, ot polerują rysy że nie zostaje śladu, aż spolerują warstwę niezbędną).
Odnośnik do komentarza

dopiero po 4 zrabnych plytach przejrzałeś na oczy?

kto zna SG to by nawet tam ogrzac sie w zime nie poszedl....

 

 

jaki efekt koncowy chce uzyskac jesli chodzi o stan powierzchni wizualny....
Efekt wizualny nie jest ważny (jedynie dla oszustów), ważny jest efekt "chodzenia". Np. profesjonalna polerka na czyszczeniedvd.pl nie daje super efektu wizualnego, widać że płyta jest po naprawie, no ale prawie zawsze chodzi i dlatego tę firmę mogę polecić. Nie to co niektórych oszustów z Allegro, polerują znakomicie, tak znakomicie, że nawet fachowcy jak ja mają problem odróżnić czy to gra nowa czy naprawiana (zwykle to widać po środkowym kółku od góry lub od dołu, ale czasem jest ideał z jednym drobnym problemem - "nie chodzi" lub chodzi, ale gdzieś się wiesza, ot polerują rysy że nie zostaje śladu, aż spolerują warstwę niezbędną).

 

patrz chlopie o czym jest rozmowa, Media Expert, a nie jakis dzieciach z allegro... po za tym co Ci nie pasuje w zdaniu o wlasnorecznym czyszczeniu? ja pisze ze mozna i samemu, mozna i gdzies gdzie maja sprzet bo to wszsytko zalezne na jaki efekt wizualny ktos liczy a Ty wyjezdzasz o jakims allegro jakies bzdurne teorie, co to ma wspolnego z tym wycietym kawalkiem zdania?

niezgadzasz sie ze stwierdzeniem ze efekt domowej pasty, a efekt czyszczenai na profesonalnej polerce to calkowicie inne efekty wizualne czy jak? napisz o co Ci chodzi tak naprawde z tym co wyciales z kontekstu i komentujesz....

 

dla kogo efekt wizualny nie jest wazny? mow za siebie...

poczytaj sobie czym jest polerowanie

jakbys wiedzial na czym polega polerka to tez bys wiedzial na czym jaki efekt sie uzyskuje,

najwieksza wartstwe to zbiera sie na poczatku najgrubszym ziarnem wiec Twoja teoria jest nietrafiona, czyli im ladniejsza tym wiecej warstwy zdjete tym samym zniszczona plyta, bzdura

reasumujac im gorsza powierzchnia z wygladu tym mniej bylo przebiegow polerskich...

najdrozszy jest wlasnie koncowy zabieg, wiec wyzej wspomniana firma aby obnizyc koszta polerowania poprostu zatrzymala sie na obrobce koncowej ktora daje efekt ze plyta juz nadaje sie do prawidlowego odczytu i cena jest znosna

dalsze "dopieszczanie" plyty zwiekszyloby koszta, ale wcale nie zniszczylo by zadnej plyty przez nich

dla tego napisalem ze za 5zl z dobra obrobka wykonczeniowa to jak za darmo, a Ty wyskakujesz z jakimis teoriami, jakims allegro i innymi bzdurami...

 

skorzystales z dobrej firmy, chciales podzielic sie jaka to firma super, ale cytat moj ktory niby komentujesz to jakies brednie bo jest o czym innym niz Twoj komentarz...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

ja jako ktos kto wspolpracowal z nimi jakis czas, a raczej to oni ze mna bo zlecali naprawy

moge tylko stwierdzic, tam jest CHAOS i Tomek zatrudnia tam ludzi w skrocie: niekompetentnych kombinatorów zmyślaczy....

ale zapewne jaka PŁACA taka PRACA a to juz wlasciciela Tomka wina...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
1.po za tym co Ci nie pasuje w zdaniu o wlasnorecznym czyszczeniu?

2.wyjezdzasz o jakims allegro jakies bzdurne teorie

3.dla kogo efekt wizualny nie jest wazny? mow za siebie...

1.Bo to nie działa, owszem udało mi się zregenerować "aż" 1 płytę pastą do zębów, pasta polerska nic nie daje.

2.Realne, kupujesz płyty i nie wiesz czy są idealne jak nowe czy tylko źle zregenerowane, wiele z takich płyt gdzieś nie działa, czyli tak jak u Zdunka.

3.Dla mnie nie ważny, ma działać oraz ma być odróżnialna od nowej, mam całą kupę takich gier używanych które nie działają, a wyglądają jak nowe (po dokładnym obejrzeniu i badaniu grubości widać, że jest po regeneracji, ale są to różnice części milimetra, ciężko to zauważyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...