Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

aaa masz 40GB, ale ich tez juz nie widac na polkach :)

nie moga wymienić na jaka chca jesli Ty sie nie zgodzisz

jakby kwota zakupy byla wieksza niz bys to dostal do reki i sam sobie kupil jaka chcial to jesli nie beda mogli wymienic na taka sama 40GB to masz prawo zadac zwrotu kasy jak najbardziej....

 

jak do lutego to masz to sadze ze zalapiesz sie ze beda musieli oddac kase lub wymienic na nowa (pamietaj zeby Ci wypisali cos ze wymienili na nowa bys mial znow liczona gwarancje od nowa) bo juz widac ze bedzie sie to pierdzielic...

jak uznali niezgodnosc towaru z umowa juz to tak bylo, a teraz tym bardziej...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
ok.

problem opisales malo precyzyjnie

 

z jakiego zrodla odtwarzasz te filmy, czy testowales by to samo sprobowac z hdd?

czyli musisz potestowac czy to tylko problem jak z czytnika

jak tak to sprawa prosta, laser

jak na gwarancji to reklamowac, jak po, to przeczyscic

 

Źródło jak wyżej - BD, DVD i divx. Jeżeli czyścić, to czym? Zestawem HAMA z Saturna bym się bał...

Odnośnik do komentarza

wspominałem o konsoli ktora przyszla z serwisu Sony w wawie z diagnoza, do wymiany plyta glowna 200Euro +vat

jak przyjmowali do naprawy byla mowa ze naprawa podstawowa 149zl. na podstawie tych informacji co dostali czyli ze nie wlacza sie tylko miga dioda, YLOD.

oczywiscie dali info ze nie moga naprawic za 149zl tylko za te 200Euto + vat (KONIECZNA NAPRAWA CENTRALNA) ale jak juz byla u nich, klient zrezygnowal, skroili go 49zl za diagnoze (PS3 60GB)

 

ale nie o tym chcialem napisac, ciagnac dalej watek smiania sie z tego serwisu, konsole sprawdzilem, nie byla w gole rozkrecona (jedynie chyba zdjeta pokrywka, ale zero sladow odkrecania plyty glownej z obudowy), zadna proba naprawy nie byla nawet podjeta, wiec diagnoza byla na podstawie wlaczenia konsoli i zaobserwowania co sie dzieje czyli cos co wiedza z gory jak sie to zglasza, wiec robia sobie z ludzi jajka, opowiadaja glupoty o rzekomej naprawie za 149zl. co przy YLOD jest pewne ze od reki stwierdza ze 200Euro + vat, a jak nie to plac 49zl plus wysylki. taki biznes tez bym chcial, 1min. = 49zl....

 

konsola naprawiona, uszkodzone byly luty...

 

PS.

na papierze od nich podpisal sie jako serwisujacy Maciej B.

 

tak poza marginesem to ten sam klient wymienial ja w ramach gwarancji na nowa juz po 3 miesiacach od zakupu, to bylo jego niejako druga 60GB w ramach jednego zakupu...oczywiscie mowa o gwarancji 1 roku, bo zakup widnieje 2007.10.08 wiec teoretycznie jakby na niezgodnosc do sklepu szedl to mial ale byl i go odeslali z kwitkiem,

1 wymiana + 1 awaria w przeciagu niecalych 2 lat? za duza awaryjnosc tej konsoli...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Cos ostatnio moja szescdziesiatka ma problemy z wypluwaniem plyt.

Czasami wysuwa rozmaitej wielkosci czesc plyty i natychmiast ja wciaga z powrotem, trzeba wtedy zdazyc ja zlapac.

A czasami nie wysuwa w widoczny sposob, wtedy skutkuje ponowne uruchomienie.

 

Wciaga je tez bardzo slabo, tak jakby nie miala sily jej scisnac.

 

Czy jest sens probowac to samemu naprawic?

Moze ktos z Was juz walczyl z tym problemem i ma jakies spostrzezenia?

 

Poza tym to nic jej nie dolega, wiec nie mam zbytniej ochoty zrobic jej krzywde

ale to dosc wpieniajace jak trzeba polowac na wysuwajaca sie plytke.

 

Pozdrawiam Was i Wasze konsole :)

Edytowane przez i.maliszewski
Odnośnik do komentarza

w napedach optycznych jedyne co moze tam sie zużyć w mechanice napedu to jakies paski, sprężyny stracic swoje wlasnosci itp. lub kurz przeszkadza w przesuwie jakis mechanizmow w skrajnych wypadkach awaria silniczkow krokowych

 

czyli jedyna rada rozebrac delikatnie (delikatnie bo jak sie rozsypie ten naped w PS3 to pozniej ciezko go zlozyc jak sie nie ma drugiego i nie wiaodmo gdzie co ma byc) i zobaczyc stan, glownie stan zabrudzenia, przedmuchac przeczyscic i liczyc ze wroci do normy...

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zdechła mi PS3 60GB. Najpierw kiedy grałem z 1,5h w CoD4 konsola się wyłączyła z jednym piknięciem, potem zaczęła migać czerwona dioda i wyłączyłem zasilanie. Przestraszony przeczekałem chwilę jak każą w instrukcji, włączyłem plejkę, a ta po kilku kliknięciach w menu głównym zaliczyła zwiechę i pozostał tylko twardy reset (odcięcie napięcia). Powtórzyłem włączenie po ok godzinie i znowu to samo.

 

1. Co może być przyczyną ciągłych zwiech?

2. Ile może mnie wynieść ew. naprawa (słyszałem o kosztach naprawy równych 70% kosztu zakupu nowej PS3)?

 

Konsolę kupiłem w czerwcu 2007 roku. Czy obejmuje mnie zapis w polskim prawie o nie wywiązaniu się dostawcy z umowy czy coś w tym stylu (było bynajmniej w tym temacie)? Czy zostaje mi kosztowna naprawa?

Sprzęt za 2400zł padł po dwóch latach nieintensywnego użytkowania. Paranoja...

Odnośnik do komentarza
Konsolę kupiłem w czerwcu 2007 roku. Czy obejmuje mnie zapis w polskim prawie o nie wywiązaniu się dostawcy z umowy czy coś w tym stylu (było bynajmniej w tym temacie)? Czy zostaje mi kosztowna naprawa?

Sprzęt za 2400zł padł po dwóch latach nieintensywnego użytkowania. Paranoja...

jak kupiles w czerwcu to zadnych juz gwarancji nie masz, ani producenta 1 roku, ani sklepowych 2 lata na niezgodnosc towaru z umowa...

 

co do naprawy to na razie trzeba sprawdzic co jest powodem takich anomalii...

o tym serwisie co piszesz 70% wartosci konsoli to chyba mowa o serwisie Sony, jak wymiana plyty to 200Euro + vat czyli 244Euro, a za tyle to Ci naprawia tylko konsole, pomysl ze gola konsola bez pada i kabli, nowa, za tyle samo kupisz co ta naprawa, wiec jest to jakies nieporozumienie tym bardziej ze z serwisu Sony zapewne gware dostaniesz tylko na rok, a przy zakupie nowej masz 2 lata niezgodnosci...

Odnośnik do komentarza
Wejdz do menu ratunkowego i zrob rebuilda i generalnie tam sie pobaw. Przyczyna moze byc, ze cos skaszanilo sie na dysku twardym.

 

Na moj gust z Twojego opisu wynika, ze do padu konsoli troche Ci jeszcze brak.

Jakiego menu ratunkowego?

 

Jeśli do tego menu wchodzi się po włączeniu konsoli, to w moim przypadku odpada, bo po dosłownie minucie (przy dobrych wiatrach 2min) konsola się zwiesi i nawet nie zdążę nic pokminić. Mam dziwne wrażenie że coś dziwnego dzieje się z prockiem...

Edytowane przez ziolo69
Odnośnik do komentarza

Wlasnie do menu ratunkowego wchodzi sie przez przytrzymywanie przycisku wlaczania. Z tego co pamietam wlaczasz i trzymasz przycisk az piknie, konsola sie wylaczy i przy kolejnym wlaczeniu powinno sie pokazac recovery menu. Jak cos pomylilem to poszukaj na youtube czy w manualach online.

 

Sam fakt, ze przez te minute konsola Ci dziala daje nadzieje ze to nie jest kwestia ze sprzet umarla jest ewentualna korupcja jakichs kluczowych danych (np. bootsectora czy cos).

Odnośnik do komentarza

[E]: Aaa... obczaiłem to co mówisz na YT. Może to pomoże.

 

[E2]: Niestety, po wszelkich akcjach ratunkowych konsola znowu fiksuje.

Działała z 2min, zapuściłem trailer w HD, potem kilka zdjęć. Kiedy wyszedłem do głównego menu konsola coś spartoliła i menu zaczęło się ciąć (fala w tle klatkowała, ikony reagowały albo z opóźnieniem albo w ogóle) a później nastąpiła totalna zwiecha, z tą różnicą, że przycisk wyłączający konsolę o dziwo zadziałał. Możliwe że nie nastąpiło całkowite zacięcie, po prostu.

Już naprawdę nie wiem co robić. Szlag mnie trafia, że nie wiem co jest, a w razie czego nie będę miał kasy na naprawę.

Edytowane przez ziolo69
Odnośnik do komentarza

w MM mozna wykupic 5 lat gwarancji.

gwarantowana naprawa w 2 dni. jesli nie zdarza to na czas naprawy zastepczy sprzet.

uslyszalem tylko ze to obejmuje rtv

 

ale znajac szczescie konsole to nie rtv

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza
Nie moge uwierzyc, ze konsola Ci startuje jesli masz cos padniete w elektronice. Moze dysk sformatuj najpierw w PC (poszukaj czy nie ma bad sectorow) i wtedy wsadz go z powrotem do PS3.

przeciez to normalne w takim sprzecie

jak cos jest wadliwe lub przegrzewa sie to dopiero po jakims czasie sa anomalie

w X0 jest taka masa roznego rodzaju zachowan ze nikogo nic nie dziwi juz...

 

oczywiscie trzeba sprawdzic wszsytko by nie zakladac z gory najgorszego...

Odnośnik do komentarza

Dupa blada, z sektorami wszystko w porządku, format nic nie dał.

 

Sprawdzę jeszcze pastę na procku, może zjechała. A jeśli to nic nie da, sprawdzę napięcie na obwodach, może tam coś wykryję. :/

Sam już nie wiem co to może być, w każdym razie konsola ciągle informuje, że we wnętrzu jest zbyt duża temperatura. Nie wierzę, żeby menu główne było aż takim obciążeniem.

 

Albo walnęły czujniki ciepła, albo pasta na procku jest do wymiany, albo coś yebnęło na stykach...

Odnośnik do komentarza

nie ma szans zeby od tak znikla pasta czy stracila calkowicie swoje wlasnosci podczas ciaglego uzywania

 

dobrze jakby to byly uszkodzone luty pod ukladami BGA, to jest szansa na naprawe

czujniki temp masz w ukladach, wiec to jest równoznaczne z wada ukladu typu RSX czy CELL i z wymiana plyty glownej

nie wiem co maja dac pomiary napiec w obwodach, zeby cokowliek mierzyc to trzeba miec schemat lub przynajmniej druga konsole by miec porownanie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...