Skocz do zawartości

Marvel Cinematic Universe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ubisoft powoli zaczyna ofensywę z adaptacjami swoich IP, premiera warcrafta na pewno będzie pierwszym poważnym sprawdzianem potencjału gier w box officie, na prawdę konkretna ekranizacja bioshocka prawie doszła do skutku. jest to nieuniknione.

Tak jak piszesz.

W tym roku jak dobrze pamiętam ruszają zdjęcia do kinowego Assassin's Creed z Fassbenderem i podobno Robertem Downey Jr. jako Leonardo Da Vinci. Choć seria o skrytobójcach jakoś nie jest fabularnym dziełem sztuki to ciekawi mnie co z tego wyjdzie. No i plotki o The Last of Us. Choć to nie jest łatwy grunt, a poprzednie ekranizacje gier pokazały, że nie trudno zrobić kupe. Ale i tu zdarzają się dobre filmy. Pierwszy Mortal Kombat czy Silent Hill wypadły bardzo dobrze i dobrze.

 

 

 

Do tego Dragon Balla boję się podchodzić.

Jest tam chociaż Komórczak?

Albo czy jest to film tak zły, że aż zajebisty czy tylko bardzo zły?

Weź tego nie oglądaj. Ja jako fan DB po seansie 2 godziny siedziałem w rogu pokoju zastanawiając się nad sensem życia. Lepiej zobacz Honest Trailer

Odnośnik do komentarza

tlou to nie plotki, film jest w pre-produkcji, a w Ellie wcieli sie arya stark. w tym roku ruszają też zdjęcia do splinter cella w reżyserii douga limana z tomem hardym w roli głównej. ogólnie ubisoft to pierwsza firma z branży która podchodzi do sprawy podobnie jak marvel tzn nie odsprzedawanie praw i umywanie rąk tylko sprawowanie kreatywnej kontroli nad swoimi IP. a co warcrafta to stawiacie wielomilionową, pieczałowicie przygotowywaną przez lata, pełną rozmachu produkcje z duncanem jonesem na stołku reżyserskim z odje.baną na szybko szmirą jaką było filmowe db.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

no nie wiem, imo uniwersum warcrafta jest bardziej przystepne od uniwersum finala, dla przeciętnego hamburgera i europejczyka. ostatnio Blizz sie chwalił że jest 30 mln AKTYWNYCH kont heartstone, 13 mln ludzi wyraziło chęć do dostępu do bety Heroes of the storm, w wowa gra aktualnie koło 8 mln ludzików, scena warcrafta 3 żywa nadal i moderzy tworzą cuda z tą grą. nie znam danych o finalach ale myśle że poza azją to :reggie:

Odnośnik do komentarza

to może ja wróce z tematem na dobre tory

 

tekst zawiera być może minimalne spoilery ale raczej nic czego już nie znaliśmy z trailerów - jednak dla formalności ostrzegam

właśnie wróciłem z kina, z avengersów 2

rzadko chodze do kina ale słyszałem dobre opinie i pomyślałem że jesli w tym filmie ma być coś fajnego to zapewne uwydatni się to w kinie i da lepszy efekt niż na kompie, no i miałem racje.

warto było iść do kina.

oczywyiście film ma swoje wady jak każdy film ale musze powiedzieć że podobał mi sie, a nawet miejscami bardzo podobał

dwa wielkie plusy

- akcja

- humor

 

większość scen akcji była bardzo widowiskowa i wręcz epicka, naprawde widać było że ktoś kto to robił wiedział jak osiągnąć za(pipi)isty efekt. naprawde większość walk była świetna i trzymała w napięciu. było to 100 razy lepsze niż jakieś transformersy i milion wybuchów. sceny i ujęcia kamer były tak zrobione żeby uwydatnić za(pipi)istość i oglądało sie je w napięciu (hulkbuster kozak).

oczywiście nie obeszło sie bez wad - po pierwsze czasem było za dużo chaosu, a czasem sceny były za długie i "znowu to samo" ale jednak 90% była naprawde super, znacznie lepsza niż wszystkie inne filmy o suberbohaterach, czy o transformersach.

druga wada to dysproporcja bohaterów - ale to zawsze mnie drażniło - z jednej strony mamy thora który błyskawicami zabija 10 wrogów na raz a obok stoi facet z łukiem ;p ale cóż

 

drugi plus to humor - było go bardzo dużo w bardzo małych dawkach. praktycznie co chwile ktoś rzucał jakimś pojedyńczym śmiesznym zdaniem lub słowem, w większości przypadków były to dosyć sprytne docinki i nie raz sie zaśmiałem, tutaj porównał bym to do guardians of the galaxy - w obu filmach można było sie pośmiać

 

jak zwykle było też troche gadania i wolnych fragmentów ale mniej niż w jedynce, i nie przeszkadzało to. zresztą - ludzie sie śmiali że w jedynce przez pierwsze 40 minut zupełnie nic sie nie działo. tu jest wręcz przeciwnie - od pierwszej sekundy jest akcja i to dobra akcja :D

 

naprawde jak dla mnie to jeden z lepszych filmów marvela zaraz obok guardianów.

8++/10

 

 

ps specjalnie psize bardzo ogólnikowo i głownie o akcji, nie chce walić spoilerami, ani specjalnie zagłębiać sie w fabułe bo jak zwykle w tego typu filmach fabuła nie jest najważniejsza ;)

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem strasznie rozczarowany filmem. Gdyby dodać do tego śmiechy to wyszedlby z tego sitcom bo Avengers 2 to taki zbiór gagow z dorobioną na siłę fabułą. Gagów lepszych i gorszych z większością tych czerstwych niestety. Niedługo pójdę obejrzeć to po raz drugi bo wydaje mi się niemożliwe żeby ten film był aż tak zły a takie wrażenie odniosłem po opuszczeniu sali kinowej. Przez pierwszą połowę trwa jakaś niezrozumiała mdła sieczka, która w drugiej połowie ewoluuje w niezrozumiałą sieczkę naładowaną akcją i efektami specjalnymi. Zawiodłem się bardzo :/


Tylko akcje z Scarlet Witch, Vision i dżołki z młotem ratowały ten film. Hulkbuster vs Hulk obejrzałem (pipi) na trailerach więc nic w tym przypadku mnie już nie zaskoczyło :( A! Zapomniałbym! Akcje TAGowe z Kapitanem też były super!

 

 

To co mi się jeszcze nie podobało:

 

 

-rozkminy i dramaturgia Ultrona

-rozkminy i dramaturgia Starka

-rozkminy i dramaturgia Thora

-rozkminy Kapitana Ameryki

-rozkminy Hawkeye'a i jego żony

-rozkminy B. WIdow i Bannera

-rozkminy Fury'ego

-rozkminy tego przemytnika ze smieszną fryzurą

-rozkminy Visiona

-rozkminy Scarlet WItch

-Pietro nie rozkminiał

-Wanda i Pietro to "Enchanced" ale to z wiadomych przyczyn

 

 

 

Dla mnie Avengers 2 plasuje się mniej więcej tak:

Winter Soldier/GOG>>>Avengers>>>Iron-Man 1>>>Iron Man 2>>>Avengers 2>>>Thor 2/Iron Man 3>>>Kapitan Ameryka>>>Thor 1

Edytowane przez ornit
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

popieram - motywacja i działanie ultrona były śrenie, ale film bronił się naprawde koackimi scenami akcji oraz humorem

 

dla mnie jeśłi chodzi o uniwersum marvela

1 guardiani

2 avengesi 2

.

.

.

 

3 długo nic

4 iron man 1 i 2

..

.

.

.

 znowu długo nic - reszta filmów

 

 

trzeba powiedzieć że avengers 2 to film jakich wiele w ostatnim czasie - czyli mocna rozwałka. jednak była to bardzo widowiskowa rozwałka  i bardzo fajnie były nakręcone sceny akcji, czuć było power!

drugi raz napiszę - dla porównania transformers4 to jest kompletna padaka gdzie sceny akcji budzą uśmiech politowania. ale w avengersach2 sceny akcji trzymały w napięciu i miejscami wbijały w fotel

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

jak wyobrażacie sobie idealny plan ultrona? chętnie poczytam konstruktywne propozycje. walka z hulkbusterem była dwa razy dłuższa od tej z opublikowanego klipu. "zarzutów" ze spojlera to nawet nie chce mi się komentować. ogólnie nitpicking Level ultra hard, post porównywalny z tym rudioka. czekam jeszcze na opinię tokara :fsg:. aha Wanda i piętro to inhumani - nadal wierzę. podejrzewam, że nie chcieli mieszać bo termin jeszcze nie pojawił się w filmach i dlatego zdecydowano się na terminologię stosowaną przez shield w przypadku wszystkich indywiduów z super-mocami.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

ja w ogole sie troche zgubiłem

 

uwaga lecą spoilery z avengers 2

 

 

po pierwsze lekko mnie rozdrażniło to że ultron odrazu stał się złym, a był przecież sztuczną inteligenjcją zrobioną przez starka. zaraz potem stark spróbował ponownie i zrobił vision'a i nagle mu się udało.

to było dla mnie średnie - stark praktycznie 2 razy zrobił to samo i raz wyszedł niedobry ultron a zaraz potem dobry vision

 

to jeden ze zgrzytów w avengersach2

 

 

a co do samego planu ultrona?

po pierwsze troche naciągane jest to że stał sie odrazu tym złym.

i co on chciał zrobić? chciał wybić większość ludzkości by zapoczątkować ewolucję tych co przeżyli w lepszym niż obecnie kierunku? troche to naciągane

 

chociaż z innej beczki - ultron był całkiem wesołkowatym bad guy'em jak na robota, miał kilka dobrych tekstów

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem strasznie rozczarowany filmem. Gdyby dodać do tego śmiechy to wyszedlby z tego sitcom bo Avengers 2 to taki zbiór gagow z dorobioną na siłę fabułą. Gagów lepszych i gorszych z większością tych czerstwych niestety. Niedługo pójdę obejrzeć to po raz drugi bo wydaje mi się niemożliwe żeby ten film był aż tak zły a takie wrażenie odniosłem po opuszczeniu sali kinowej. Przez pierwszą połowę trwa jakaś niezrozumiała mdła sieczka, która w drugiej połowie ewoluuje w niezrozumiałą sieczkę naładowaną akcją i efektami specjalnymi. Zawiodłem się bardzo :/

 

 

Tylko akcje z Scarlet Witch, Vision i dżołki z młotem ratowały ten film. Hulkbuster vs Hulk obejrzałem (pipi) na trailerach więc nic w tym przypadku mnie już nie zaskoczyło :( A! Zapomniałbym! Akcje TAGowe z Kapitanem też były super!

 

 

To co mi się jeszcze nie podobało:

 

 

-rozkminy i dramaturgia Ultrona

-rozkminy i dramaturgia Starka

-rozkminy i dramaturgia Thora

-rozkminy Kapitana Ameryki

-rozkminy Hawkeye'a i jego żony

-rozkminy B. WIdow i Bannera

-rozkminy Fury'ego

-rozkminy tego przemytnika ze smieszną fryzurą

-rozkminy Visiona

-rozkminy Scarlet WItch

-Pietro nie rozkminiał

-Wanda i Pietro to "Enchanced" ale to z wiadomych przyczyn

 

 

 

Dla mnie Avengers 2 plasuje się mniej więcej tak:

Winter Soldier/GOG>>>Avengers>>>Iron-Man 1>>>Iron Man 2>>>Avengers 2>>>Thor 2/Iron Man 3>>>Kapitan Ameryka>>>Thor 1

 

Ale po kiego chuja?

Odnośnik do komentarza

Tak wyglądałem przed seansem  :ohboy:  a tak  zaraz po  :banderas:

 

Ci co marudzą na ten film to chyba jacyś niespełnieni seksualnie 30 latkowie :dog:  Coenów się spodziewaliście czy co?

 

Ultron dobry kozak i tylko wyczekiwałem kiedy znów pojawi się na ekranie :fsg:  chociaż trochę go było za mało i nie do końca pokazali jego potencjał.

 

 

9/10

 

btw byłem na seansie  Z DZIEWCZYNĄ I TEŻ JEJ SIĘ FILM BARDZO PODOBAŁ

 

:cool:  :lapka:

 

 

 

 

I've got no strings to hold me down

to make me fret, or make me frown

I had strings, but now I'm free

There are no strings on me!

 

 

 

 

 

jak zielony na pokładzie statku wyłączył komunikator i było powiedziane że nie wiadomo gdzie leci to już byłem przekonany że to delikatna zapowiedź Planet Hulk ale niby wpadł gdzieś tam do oceanu ;/

 

Edytowane przez koval
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...