Skocz do zawartości

Ubywające miejsce na dysku


MozayKnows

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem z partycją C na której znajduje się Winda. Nagle z załóżmy 1,5 gb wolnego miejsca robi mi się 0 mb, czasami spada o np. 400 mb lub co jakiś czas nieznacznie, nie wiem dokładnie jak to jest i w ogóle nie mam pojęcia czemu się tak dzieje. Szukałem w internetach jednak nic mi szczególnie nie pomogło. Folder winsxs zajmuje już 11,6 gb i chyba ciągle rośnie, a czyściłem go już jakiś czas temu jakąś komendą, którą znalazłem na internetach, ubyło 2 gb, ale teraz ta komenda już nic nie daje i nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Edytowane przez MozayKnows
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Albo Ci się robi kopia zapasowa, albo ustawioną masz sporą pamięc podręczną. Opcje te znajdziesz we właściwościach Twojego Komputera. Niestety, u mnie jest tam biały ekran od jakiegoś czasu, nie wiedzieć czemu, więc nie napiszę dokładniej.

Polecam też pobrać nasz polski, darmowy Odkurzacz.

A także Advanced System Care. Opis jak z robić pełniaka, znajdziesz na Youtubie :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Czy mi się robi kopia zapasowa nie wiem nawet jak sprawdzić, a ustawienia pamięci podręcznej nie mogłem znaleźć. :/

Mam CCleaner jednak już nie pomaga, usunie czasem kilkanaście MB i to tyle, Advanced System Care już mam, ale tak czy siak to nic nie zmienia. Chyba problemem jest ten Winsxs bo wydaje mi się, że on ciągle rośnie, sam nie wiem o co chodzi. Przed chwilą nagle mi 300 mb znowu ubyło.

Odnośnik do komentarza

Pamięć podręczna systemu windows daje się wam we znaki. Zwykle było tak, że jeżeli ktoś miał 512MB RAM, to ten cache też tyle wynosił, więc jeżeli masz 2 GB RAMu, to pewnie też tyle wynosi pojemność pamięci podręcznej itp. itd. Można to oczywiście zmienić i w czasach kiedy kompy mają po 4-8GB RAMu z tego co czytałem można w ogóle zrezygnować z tej pamięci (ona służy do przechowywania najczęściej używanych danych, po to żeby system działał szybciej, czyli zastępuje właśnie RAM). Jeżeli macie 2 partycje dyskowe, to windows standardowo wrzuca ten cache tam gdzie jest system operacyjny. Jeżeli masz ustawioną wielkość partycji na styk (windows się mieści i to wszystko), a nie chcesz robić formatów itp. to możesz przenieść cache na tą drugą lub jeszcze lepiej (jeżeli masz dysk HDD) na szybkiego pendrive'a na stałe wpiętego do kompa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Windows 7 64 bit, defragmentację już robiłem, narazie miejsca nie ubywa, ale dalej nie wiem czemu ten folder winsxs ma ponad 11 gb, do czego on w ogóle służy? Jakiś czas temu mi właśnie urósł i na necie wyczytałem żeby jakąś komendę wpisać, to wpisałem i trochę się zwolniło miejsca, ale teraz dalej waży w chuy i komenda nic nie daje.

 

@Edit a jednak znowu ubywa miejsca, akurat jak oglądałęm coś na yt od razu zżarło mi 1 gb.. Dziwna sprawa. Jak wyłączyłem filmik to od razu się miejsce zwolniło, ale czasem ubywa go na dobre i nie podczas oglądania.

Edytowane przez MozayKnows
Odnośnik do komentarza

no usunąć nie możesz, ale jak widać, to nie od niego zapycha Ci się miejsce.

Folder aplikacji można przenieść, przy 7 to jeszcze działa, przy 8 sa mega problemy.

Ogolnie jak ktoś ma maly dysk SSD powinien instalować wszelkie aplikacjie na innej większej partycji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...