Jump to content

Ubywające miejsce na dysku


MozayKnows

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem z partycją C na której znajduje się Winda. Nagle z załóżmy 1,5 gb wolnego miejsca robi mi się 0 mb, czasami spada o np. 400 mb lub co jakiś czas nieznacznie, nie wiem dokładnie jak to jest i w ogóle nie mam pojęcia czemu się tak dzieje. Szukałem w internetach jednak nic mi szczególnie nie pomogło. Folder winsxs zajmuje już 11,6 gb i chyba ciągle rośnie, a czyściłem go już jakiś czas temu jakąś komendą, którą znalazłem na internetach, ubyło 2 gb, ale teraz ta komenda już nic nie daje i nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Edited by MozayKnows
Link to comment
  • Replies 13
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Albo Ci się robi kopia zapasowa, albo ustawioną masz sporą pamięc podręczną. Opcje te znajdziesz we właściwościach Twojego Komputera. Niestety, u mnie jest tam biały ekran od jakiegoś czasu, nie wiedzieć czemu, więc nie napiszę dokładniej.

Polecam też pobrać nasz polski, darmowy Odkurzacz.

A także Advanced System Care. Opis jak z robić pełniaka, znajdziesz na Youtubie :)

Edited by grzybiarz
Link to comment

Czy mi się robi kopia zapasowa nie wiem nawet jak sprawdzić, a ustawienia pamięci podręcznej nie mogłem znaleźć. :/

Mam CCleaner jednak już nie pomaga, usunie czasem kilkanaście MB i to tyle, Advanced System Care już mam, ale tak czy siak to nic nie zmienia. Chyba problemem jest ten Winsxs bo wydaje mi się, że on ciągle rośnie, sam nie wiem o co chodzi. Przed chwilą nagle mi 300 mb znowu ubyło.

Link to comment

Pamięć podręczna systemu windows daje się wam we znaki. Zwykle było tak, że jeżeli ktoś miał 512MB RAM, to ten cache też tyle wynosił, więc jeżeli masz 2 GB RAMu, to pewnie też tyle wynosi pojemność pamięci podręcznej itp. itd. Można to oczywiście zmienić i w czasach kiedy kompy mają po 4-8GB RAMu z tego co czytałem można w ogóle zrezygnować z tej pamięci (ona służy do przechowywania najczęściej używanych danych, po to żeby system działał szybciej, czyli zastępuje właśnie RAM). Jeżeli macie 2 partycje dyskowe, to windows standardowo wrzuca ten cache tam gdzie jest system operacyjny. Jeżeli masz ustawioną wielkość partycji na styk (windows się mieści i to wszystko), a nie chcesz robić formatów itp. to możesz przenieść cache na tą drugą lub jeszcze lepiej (jeżeli masz dysk HDD) na szybkiego pendrive'a na stałe wpiętego do kompa.

Edited by Guest
Link to comment

Windows 7 64 bit, defragmentację już robiłem, narazie miejsca nie ubywa, ale dalej nie wiem czemu ten folder winsxs ma ponad 11 gb, do czego on w ogóle służy? Jakiś czas temu mi właśnie urósł i na necie wyczytałem żeby jakąś komendę wpisać, to wpisałem i trochę się zwolniło miejsca, ale teraz dalej waży w chuy i komenda nic nie daje.

 

@Edit a jednak znowu ubywa miejsca, akurat jak oglądałęm coś na yt od razu zżarło mi 1 gb.. Dziwna sprawa. Jak wyłączyłem filmik to od razu się miejsce zwolniło, ale czasem ubywa go na dobre i nie podczas oglądania.

Edited by MozayKnows
Link to comment

no usunąć nie możesz, ale jak widać, to nie od niego zapycha Ci się miejsce.

Folder aplikacji można przenieść, przy 7 to jeszcze działa, przy 8 sa mega problemy.

Ogolnie jak ktoś ma maly dysk SSD powinien instalować wszelkie aplikacjie na innej większej partycji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.