Jump to content

Naoki Urasawa "Monster"


szaden

Recommended Posts

Moim zdaniem jedna z najlepszych serii anime jaką widziałem w życiu. Seria opowiada historię zdolnego, japońskiego neurochirurga, Kenzou Tenmy, który wyjeżdża do RFN w celu rozwijania swoich umiejętności. Doceniany przez przełożonych i uwielbiany przez pacjentów, z pewnością osiągnie wiele na polu zawodowym. W życiu prywatnym również sprawy układają mu się idealnie: jego narzeczoną jest piękna i bogata córka dyrektora szpitala. Praca jest dla niego wszystkim, jest szczęśliwy, że może pomagać ludziom, a jednocześnie obracać się w wyższych sferach… Nawet jeżeli czasem musi akceptować wątpliwe moralnie decyzje dyrektora. Uległy dotąd Tenma postanowia sprzeciwić się decyzji przełożonego i zamiast bogacza uratować ciężko postrzelonego w głowę małego chłopca, który został przywieziony do szpitala jako pierwszy. Nie spodziewał się, że jego czyn może mieć aż tak poważne konsekwencje...

 

Tyle o fabula, nie będę zdradzać więcej. Seria jest świetna, a umieszczenie akcji w Europie (najpierw Niemcy, a potem...) dodatkowo podnosi jej walory. Widzieliście? Jeśli tak to jaka jest wasza opinia na temat Monstera?

 

Link to comment

Powinni zekranizować inne mangi Urasawy. Oczywiście tak wiernie jak Monstera, który jest przeniesiony dosłownie kadr po kadrze niczym w komiksie. Obowiązkowo 20th Century Boys i Pluto.

 

Del Toro będzie się produkował przy kolejnej części Pacific Rima, więc ten serial HBO stoi pod znakiem zapytania. W każdym wypadku, przeczytanie mangi, albo seans z serią anime to coś obowiązkowego, bo serial z żywymi aktorami to już nie będzie to samo (pewnie nawet akcję przeniosą do USA i Meksyku, zamiast RFN i Czechosłowacji).

 

Monster w wersji anime jest genialny pod każdym względem, może tylko ilość odcinków jest lekką wadą, bo czasami trafia się taki prawie o niczym. W mandze przeczytałbyś taki rozdział w ciągu 4-5 minut, a w wersji animowanej oglądasz to samo 20.

Edited by Zarathustra
Link to comment

Urasawa podobno się zgodził na serial pod warunkiem ze bedzie wierny mandze. Reżyserem jest Del Toro, produkcja dla HBO, będzie dobrze. Anime jest znakomite, polecałem je znajomym co nie oglądają chińskich bajek i też potem zachwalali.

Link to comment

Z tego co pamiętam informacje na temat wersji kinowej/serialu pojawiły się kilka lat temu i nadal cisza, więc nie wiadomo, czy doczekamy Monstera na HBO...

 

Nie mogę wyjść z podziwu dla autora tej serii. Taki świetny klimat, tyle nawiązań do historii Europy (

wierne odwzorowanie wyglądu Niemiec, czy Pragi, wykorzystywanie stereotypu Niemców jako miłośników eksperymentów na ludziach, patent z eugeniką

) i ta niebanalna kreska. Nie wiem, czy słyszeliście, że w serii znajduje się nawiązanie do realnych wydarzeń? Mam na myśli http://en.wikipedia.org/wiki/Monster_Study .

Link to comment
  • 1 month later...
  • 11 months later...
Guest Kasias

Prawdopodobnie najlepszy serial anime, jaki wyprodukowano. Fabuła, postaci, oprawa AV (z naciskiem na genialną ścieżkę dźwiękową) - praktycznie dzieło kompletne. Przy drugim podejściu do tych 74 odcinków kilka razy zakuła mnie w oczy nadmierna ekspresja niektórych postaci (znany problem japońskich produkcji, nie tylko anime), ale nie jest to jakaś wielka wada. Wspaniała historia, której się nie zapomina. Wspaniałe anime.

  • Upvote 1
Link to comment
  • 11 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.