Skocz do zawartości

Shadow Warrior 2013


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś premiera sam już wstępnie ściągam i wieczorem odpalam (sorry gta V na razie cię odstawiam). Postaram się podzielić wrażeniami w tym temacie dziś bądź jutro. Mam nadzieję że ktoś jeszcze będzie chciał sprawdzić nową inkarnację Shadow Warriora. W końcu to polska gra :)

 

Zapowiada się świetnie tutaj macie wrażenia z bety znanego cynicznego brytyjczyka. On jestzachwycony :)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No to jak obiecałem napiszę coś od siebie :

 

Jestem po prologu i 2 rozdziałach. Zaraz po walce z pierwszym bosem. Gra wciąga gdyż od 20 grałem ponad 2 h i nawet nie zauważyłem mijającego czasu. Wygląda dosyć ładnie ale unreal engine 3 już niczym nas nie zaskoczy. Szczególnie ładnie wygląda miejscówka z prologu.

Grałem w oryginalnego shadow warriora dosyć niedawno i mogę troszkę porównać. Niestety humor jest gorszej jakości na razie ale ma swoje momenty ( Na samym początku bohater jedzie samochodem i śpiewa Touch zespołu stan bush :D ) .

Według mnie po prostu za mało dialogów pojawia się w trakcie sieczki. Narazie najlepszy jest demon i jego naśmiewanie się z  Wanga. Wrogowie na razie nie powalają w sumie 2 typy wrogów i ich wariacje spotkałem oraz bosa. Sama walka z bosem to standard.

 

Grywalność jest bardzo duża dla osób lubiących gry w stylu Painkiller czy Hard reset. Rzeźnia jest jak w starych FPS'ach ale podlana nowoczesnym sosem. Plus  do tego najlepsza broń czyli Katana. Po raz pierwszy w FPSie spotkałem kombosy i jest to fajne ! :) Przykład :  klawisze W W i przytrzymaj lewy przycisk myszy i masz cios przebijający, D D i przytrzymaj lewy przycisk myszy a mamy cios kataną 360 stopni :) . Do tego fajnie rozkręcają się gnaty. Na początku kiepski rewolwer, potem uzi które możne po ulepszeniu dzierżyć  w obu dłoniach a potem ... następne fajne bronie :)

 

Optymalizacja. Gram ze wszystkim na Ultra plus fxaa na maxa i rozdzielczuść full hd. Gra trzyma stały frame rate a to przy fps'ach zaraz po premierze nie norma :) Mój sprzęt jest dosyć mocny to fakt ale unreal engine też nie jest jakiś wymagający i myśle że na karcie z direct x 9 spokojnie da się grać na średnich .

 

Polecam Shadow Warriora wszystkim fanom staroszkolnych strzelanin bez góry patosu w stylu Call of duty. Potraktujcie tę grę jako miły odstresowywacz a się nie zawiedziecie. Nie jest to może produkcja AAA ale wg mnie autorzy Hard Reset się mocno rozwineli i gra może stawać w szranki z grami o większym budżecie. Crysis 2 , 3 czy Call Of Duty nowe nie dało mi tyle frajdy co krótkie obcowanie z Shadow Warriorem.

 

Polak potrafi :)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Ja też się przymierzam do zakupu choć ciągle zwlekam bo nie wiem czy mnie lapek puści. Fajnie, że oldschoolowe shootery nie odeszły na zawsze i są jeszcze devi starający się wypluwać na rynek takie strzelanki bo bardziej je lubię niż te nudne pif paf ze współczesnymi żołnierzykami.

A właśnie,na czym grałeś i jak z optymalizacją samej gry?

Btw launch trailer:

Muzyka z Transformers The Movie :banana:

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

a to sorry to mnie cyniczny krytyk zmylił :)

 

W takim razie plusy dla chłopaków za bardzo fajny silnik :) jak na grę nie AAA i tak 100 razy lepiej niz CoD wygląda ;)

 

Ja gram na i7 4771  3.50 GHz

8 gb ram

GTX 770 Gigabyte OC

 

procek nie podkręcany a gtx fabrycznie tylko

 

Powiem tak Shadow Warrior chodzi płynniej niż Battlefield 3 na ultra. Przy dużej liczbie wrogów BF3 mi się czasem dziwnie zachowuje (mówię o SP) a w Shadow WArriorze czasem atakuje mnie masa wrogów i nic 0 czkawki. Nie wiem ile klatek mam ale wszystkie ustawien ia na full i wiem że płynnie działa :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pogrywam od paru dni. Na liczniku steama ponad 7 godzin, a ja jestem gdzieś w połowie raptem, co na dzisiejsze standardy jest nie lada wyczynem. To jest, zakładając, że końcowe chaptery nie są jakoś absurdalnie krótkie.

 

Tak czy inaczej, zabawa jest przednia. Nie mogę powiedzieć, że to jakiś cudowny powrót klasycznych shooterów, gdyż gra jest dość specyficzna i czasem wręcz bardziej nastawiona na zabawy mieczem niż bronią palną. Nie ma regenerującego się życia, ale zarazem sami możemy do pewnego stopnia odnowić swoje HP w środku walki jedną z dostępnych zdolności.

 

Jeśli bym miał coś grze do zarzucenia, to momentami lekką monotonię w kwestii zarówno rozgrywki, jak i otoczenia. Z drugiej strony jednak dobrze, że twórcy wykorzystali gotowe już elementy i stworzyli z nich zupełnie osobne levele - przekłada się to na żywotność gry. Całość nie jest też szczególnie otwarta, ale backtracking jest obecny, jak i cała masa dobrze poukrywanych sekretów. "Liżę ściany" podczas rozgrywki a i tak średnio znajduję połowę obecnych w levelu sekretów.

 

Walka mieczem jest miodna - szczególnie po odblokowaniu zdolności. Broń palna także sprawia radochę, a w szczególności kusza oraz shotgun. Wszystko można do tego ulepszać, np. montując na strzelbie dodatkową lufę, której alternatywny atak pozwala na jednoczesne wystrzelenie czterech pocisków. Takiego banana na twarzy to nie miałem od czasu gry w Fall of Cybertron, muszę przyznać. :D

 

Jeszcze trochę przede mną, ale już muszę przyznać, że bawię się świetnie. Niskie oceny zdecydowanie przesadzone, gdyż nawet lekka monotonia nie przeszkadza w czerpaniu frajdy i zdobywania nowych zabawek i umiejętności. Oceny rzędu 6/10 to w moich oczach jakieś nieporozumienie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

spoko mi się formuła na razie przejadła jak wyszedł pierwszy shadow warrior nie było jeszcze np takiego wolfensteina. Obecnie pograłem w Old Blood i już nie było tego samego (pipi)nięcia.  Chętnie zagram ale nie na premierę chyba że będzie mieć za(pipi)iste recenzje :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...