Jump to content

Reanimacja dziadka PSX. Potrzebna pomoc.


damtyb14

Recommended Posts

Witajcie!

Jak pewnie zauważyliście, jestem nowy na tym forum. Po wielu próbach znalezienia informacji trafiłem tutaj.

Może zacznę od wstępu. Ostatnio wzięła mnie ochota powspominanie starych czasów, o jak to było fajnie mieć PSX za dzieciaka. No nic, w kraju w którym mieszkam nie można za bardzo wybierać w starych konsolach więc dałem sobie spokój. Niedawno miałem okazje pojechać do Anglii aby odwiedzić rodzinę. Wiadomo że do sklepów się chodziło popatrzeć w co można się zaopatrzyć, głownie elektronika. Chodziło się po kilku lombardach, a co mi tam. I tam zobaczyłem biednego dziadka który marnował się na polce. Byl to PSX. Od razu przypomniało mi się dzieciństwo. Piękne czasy. Postanowiłem nie zwlekać i kupić go. Jego celem miało być stanie na polce i przypominanie mojego dzieciństwa. Jak to wiadomo, w lombardach nią ma jak sprawdzić stanu technicznego tak małego sprzętu i ocena idzie głownie wizualnie. No nic, z bananem na twarzy wróciłem do swojego kraju.

Po powrocie postanowiłem odpalić staruszka, uwaga. dioda działa. Na miejscu zakupiłem za grosze 4 oryginalne gry na PSX, bo chociaż założenie było że będzie stał na polce i świecił niczym psie jajka, jednak w głębi serca miałem ochotę zagrać na nim. I tutaj pojawił się mój problem który opisze w dalszej części tematu.

Z pewnym żalem rozkręciłem staruszka i spędziłem cały dzień na czyszczeniu go w każdym możliwym detalu. Dlatego mam zdjęcia każdej części jeżeli będzie taka potrzeba. W środku nie znalazłem żadnych nieprawidłowości (ekspertem nie jestem, ale druciki wyglądały ok...) Po skręceniu go okazało się iż problem nie ustąpił (czyli nie była to przyczyna brudu).

Przejdźmy do sedna. Problem wygląda następująco:

Przy probie odpalenia gry konsola odpala tylko intro SONY przy którym się zawiesza. Dokładniej, zawiesza się w momencie wyświetlenia loga PlayStation na czarnym tle. Po czym wyświetla się czarny ekran i nazwa wejścia do którego podłączyłem kabel od konsoli do TV. Płyta kreci się nadal ale gry ani widu ani słychu. Testowałem na telewizorach firmy PHILIPS, Samsung i THOMSON. Na każdym z nich problem jest ten sam. Bez zmian.  

Laser chodzi dobrze - konsola odtwarza płyty z muzyka, jest do dobry znak.

Gry jak i konsola jest pod PAL.

A tutaj zdjęcie końcówki intra przy którym konsola się zawiesza: (jeżeli będzie taka potrzeba, zamieszczę filmik)

 

1534362_691804467549712_2834295100308071

 

 

 

 

 

Link to comment
  • Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Więc tak kolego. Postawienie na boku nie zmienia nic. Postawienie napędem na dół też nic nie zmienia. Jedyna różnica to brak wyświetlającego się wejścia.

 

Ciekawi mnie tez to całe "ed by      ed by" pod logiem PlayStation. Nie powinno być tam przypadkiem czegoś w stylu "Licenced by"?

Link to comment
Guest Kyo

Jak chcesz pytać o sprzęt i jego naprawę to spoko - ale jak chcesz pytać o przeróbki i piraty etc. to niestety pomyliłeś fora...

 

Tak powinno wyglądać prawidłowo.

 

Ktoś na bank ktoś kręcił w tej Twojej konsoli - za grosze można kupić inną sztukę.

Link to comment

@Kyo. Jak widzisz, nigdy nie przerabiałem konsoli. Tak samo nie używam piratów. Dlatego nie wiem co to może być. Dlatego też zwracam się o pomoc na takim forum jak to. Nie mam zamiaru jej przerabiać, pytam tylko czy przypadkiem nie jest przerobiona.

 

Chciałbym raczej uniknąć kupna nowej, jeżeli byłaby możliwość kupna części która jest odpowiedzialna za BIOS byłoby jedwabiście. Nie znam sie na starszych konsolach :)

Link to comment

Rozkrec konsole i zlokalizuj wtyk kabla euro. Czasami pomaga polozenie dodatkowej cyny na piny (czy jak to sie tam fachowo zwie).

 

Na yt na pewno znajdziesz jakis filmik z tym (czy w ogole filmiki z czestymi bledami i sposobami ich naprawy).

Edited by Mejm
Link to comment

@up, ok, zobacze co da się zrobić, musze tylko lutownice skombicowac :)

 

Problem w tym że ani yt, ani google nie daje mi odpowiedzi. Przeważnie stare, archiwalne tematy są (na moje nieszczęście) usuwane.

 

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz, czy oryginalnie na płycie głównej znajduje sie ta (chyba) płyta chłodząca?

 

1503985_691804574216368_3521182461385229

 

Jest ona przylutowana. Składa sie z aluminium i miedzi. Niesamowicie utrudnia dostęp, więc zanim nie skombinuje lutownicy, raczej nie będę mógł sie pobawić z cyną. :)

Link to comment

a ja mam takie małe pytanko. Mój szaraczek ma coś spartolone ze slotem na karty pamięci - mowa tu o slocie nr1. Po włożeniu karty w slot nr 1 konsola jej nie wykrywa. Slot nr 2 działa spoko jednak aby przejść bez problemowo Heart of Darknes muszę mieć pierwszy slot sprawny, bo developerzy w swej genialności, zapomnieli zmiany seiva pomiędzy slotami i za cholerę nie mogę zapisać stanu gry,  gdy karta jest włożona w slot nr 2.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...