Skocz do zawartości

Automatyczne włącznie/wyłączananie TV razem z PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki dość dziwny dla mnie problem. Aktualnie razem Ps4 używa telewizora Sony KDL-42W656 i chciałem żeby tv odpalał się automatycznie po włączeniu konsoli oraz wyłączał po jej wyłączeniu. Mój stary xbox360 w połączeniu z leciwym LCD Samsunga nie miał takich problemów. A tutaj za nic nie mogę zmusić sprzętu do współpracy.

 

 

Oczywiście w konsoli mam włączoną opcję Enable HDMI Device Link a w telewizorze Bravia Sync. Sama konsola jest przez telewizor wyświetlana na liście obsługiwanych urządzeń, co więcej mogę po jej menu nawigować za pomocą pilota. Jednak wspomniane włączanie/wyłączanie za nic w świecie nie działa.

 

 

Ktoś może zna rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza

pobawiłem sie teraz (wcześniej tego nawet nie patrzyłem) i u mnie to działa, fajny bajer :)

w PS4 w SYSTEM jest to powiązanie HDMI, ale nawet tego nie zaznaczałem

 

w tv w Bravia Sync wszystko na ON, w wykryj urządzenie uaktywnić to tylko i znajduje PS4

pilotem od tv też moge chodzić po menu w PS4

teraz właczam konsole z pada przy wyłączonym tv, zapala sie niebieski pasek, ładuje sie system, a tv włacza sie 3sec przed zalogowaniem na konto

mam Sony 50W805B

 

spróbuj może nie właczać w opcjach PS4 tego HDMI, tylko niech tv sam znajdzie

napisz czy zadziałało

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

spróbujcie  z Wyłączeniem z druga stronę, bo  tak u mnie to tak własnie działa.. czyli sumując ...

 

Konsole włączamy -> TV automatycznie.

TY wyłączamy -> Konsola automatycznie(z tym, ze musi byc w głównym meni i standby musi byc na off).

jesli cos jest nie tak, konsola przejdzie w stan czuwania, a sie nie wylaczy.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Moja Bravia włącza się i wyłącza automatycznie. Później jak włączę konsole to napisze co ustawiałem w ustawieniach, bo teraz dokładnie nie pamiętam a nie chcę wprowadzać w błąd.

 

i jak?

ja też mam Brawie z serii w8

 

 

Dopiero dzisiaj sprawdziłem i niestety PS4 włącza tylko automatycznie moją Bravie. Natomiast jak tv wyłączam pilotem, wtedy również konsola robi off.

Odnośnik do komentarza

Inne opcje nie wchodza w gre. Nie sa na tyle praktyczne, jak wam sie wydaje. Dlaczego? Poniewaz, kiedy sterowanie idzie przez tv, konsola moze zostac uruchomiona niechcianie! Np.przez zonke ogladajaca seriale - konsola > tv wydaje sie w tym wypadku bezkonkurencyjna :-)

W 2 strone jest podobnie. Dlaczego konsola ma wylaczac tv jesli my mamy jeszcze ochote na telewizje? Z now tv -> konsola wygrywa :-)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...