Skocz do zawartości

PlayStation 4 jako transport ( żródło ) blu-ray ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak spisuje się, konsola do gier.  PlayStation 4 jako odtwarzać blu-ray.

Czy konsola do gier, może zastąpić budżetowy odtwarzać blu-ray.

Czy PS4 jest lepsze, od XBOX ONE jak transport ( żródło ) blu-ray.

Czy XBOX ONE jest lepsze, od PlayStation 4 jako transport blu-ray.

Jak PS4 wypada na tle hi-endowych transportów blu-ray ( 4K ) ?

Hi-End

:sweat:

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Dark_Pharmacist

Wszystko bardzo mocno zależy od tego jak wielkie wymagania stawiasz sprzętowi.

 

Jeśli miałbyś podłączyć Blu-Ray'a, wysokiej klasy kablem hdmi (ceny od 400zł w górę za metr nie licząc wtyczek) do rasowego ampa, spiętego z konkretnym audio i porządnym telewizorem również markowymi kablami to mocno upraszczając PS4 będzie w tym zestawie jak zwykły banan i nie będzie miało sprzętowo nic wspólnego z tym:

 

son_bd_bdp-5000es_frontal.jpeg

lub podobnym odtwarzaczem.

 

W telegraficznym skrócie film na PS4 obejrzysz ale do hi-endu to jej daleko.

Edytowane przez Dark_Pharmacist
Odnośnik do komentarza

 

wysokiej klasy kablem hdmi

To nadal  kabel,kablowi nie jest równy? Rozumiem różnicę w jakości wykonania w czasach analogowych ale niby cyfrowy przekaz też coś zyskuje jeśli kupię kabel za 400zikos zamiast 20? Mi się zdawało,że te czasy już minęły i nie ma co sobie głowy zaprzątać takimi fanaberiami.

Odnośnik do komentarza

przy cyfrze, kable zasadniczo nie maja znaczenia - z tym nie da sie sensownie walczyć. Ok, lepszy kabel "cyfrowy" ma jeszcze jakis sens w podłaczeniu np komputer - DAC, za pośrednictwem kabla USB. Po prostu czasem lepiej miec kabelek z ekranem, żeby paczki "zerojedynek" sie nie pogubiły czy coś. 

 

wracając do tematu - martwiłbym sie o takie sprawy w przypadku kiedy miałbym jakiś highendowy sprzet za kilkadziesiąt kafli w domu. nie mam. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

wysokiej klasy kablem hdmi

To nadal  kabel,kablowi nie jest równy? Rozumiem różnicę w jakości wykonania w czasach analogowych ale niby cyfrowy przekaz też coś zyskuje jeśli kupię kabel za 400zikos zamiast 20? Mi się zdawało,że te czasy już minęły i nie ma co sobie głowy zaprzątać takimi fanaberiami.

 

To mit z tymi kablami pozłacanymi za 10 000 i że niby wtedy lepsza jakość. I tak obraz idzie cyfrowo. To tak jakby w myszce na USB mieć pozłacany kabel i nagle co, lepiej się steruje?

Powstało już sporo tekstów na ten temat - nie ma co przepłacać za kabel HDMI!

Czytałem na forach high-endowych (ale to brzmi), że takie PS3 jest naprawdę dobrym odtwarzaczem bluray, więc takie PS4 nie może być chyba gorsze.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

To mit z tymi kablami pozłacanymi za 10 000 i że niby wtedy lepsza jakość. I tak obraz idzie cyfrowo. To tak jakby w myszce na USB mieć pozłacany kabel i nagle co, lepiej się steruje?

Tak też myślałem ale wolałem się upewnić czy tylko ja mam taką opinię na ten temat.Ja mam kabel za chyba 20zikos i spisuje się świetnie :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...