Skocz do zawartości

3ds vs PS Vita


Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu kilku miesięcy planuję zakupić którąś z tych konsol. Znaczenie ma przede wszystkim wybór gier oraz kwestie techniczne typu żywotność konsoli. Proszę o konkretne rady bez fanboystwa, bo od tego jest cw. Proszę o wypisanie zalet i wad obydwu sprzętów. 

 

aha i czy warto dopłacać do wesji xl, bo do new 3ds nie zamierzam. Jak jest z awaryjnością? Można śmiało brać używkę ?

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

No właśnie exy na nintendo strasznie kuszą. Szczególnie Monster Hunter, oraz wiele rpgów nie wiem jak z pokami bo ostatnio jakie grałem to redy i crystale na gba. Wiem, że wiele z tych gier jest na wii u, ale dwóch stacjonarek na tę chwilę mi się nie opłaca trzymać no i chcę mieć konsolę przenośną.

Odnośnik do komentarza

Konsole Nintendo sie nie psuja, zadbane uzywki mozna smialo brac. Moim zdaniem warto doplacic za xl, wiekszy ekran i wygodniej sie konsole trzyma.

Wybor konsoli to kwestia gier, nie wiem jakie gatunki lubisz, sprawdz co wyszlo na jeden i drugi sprzet i masz odpowiedz.

 http://www.nintendolife.com/news/2014/09/super_smash_bros_for_nintendo_3ds_brings_circle_pad_doom_in_japan

Odnośnik do komentarza

jak lubisz indyki i gry z psxa, to vita jest naturalnym wyborem - mały ekran plus ta grafika/ rodzielczość to imo najlepsze rozw. trochę nowego stuffu 3xA z Japonii też w sumie ostanio wyszło, lub wychodzi w najbliższym czasie, vide God Eater 2, czy RE:R2.

 

3DS jest osom do platformerów i remasterów najbardziej kultowych Zeld. więc..

 

najlepiej sprawić sobie oba sprzęty. heh ten temat dotyczy też mnie. 

Odnośnik do komentarza

Jak ja lubię takie tematy i komentarze użytkowników :) Nie miałem nigdy takich problemów, przed zakupem sprawdzałem po prostu gdzie są interesujące mnie gry.

 

Patrząc na chłodno, obie te konsole zasysają i są cieniem gigantów jakimi były PSP i DS. Ile wtedy wyszło świetnych gierek, łomatko! Vita ma świetny ekran, odpowiednią moc i ładowarkę w zestawie. 3DS ma gry. Dla mnie wybór był prosty. Tylko Nintendo! Wkurza mnie ta firma coraz bardziej, ale nadal ich wielbię i wspieram. Dobrych gier jest już wystarczająco i jakieś tam jeszcze wyjdą więc luzik. Sprawdź sobie po prostu top listy, ale takie stworzone przez ogarniętych maniaków danego sprzętu czyli np. na forumku.

Odnośnik do komentarza

No więc tak:

 

Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujesz od danej konsoli. Każda ma swoje wady i zalety, co postaram się krótko opisać poniżej, poczynając od Nintendo 3DS

 

Nintendo 3DS

 

Jeśli lubisz marki Nintendo z Marianem, Pokemonami, Zeldą na czele to nie zastanawiaj się ani sekundy. Na tę platformę masz kilka platformerów z hydraulikiem, 2 odsłoyn pokemonów (jedna nowa, druga remake 3 gen), 3 części Zeld (remake OoT, MM oraz nowe ALBW). Jest też mnóstwo innych dobrych gier, głównie same stare IP jak Fire Emblem, Monster Hunter, Professor Layton, Super Smash Bros. Jest też kilka nowych dobrych IP jak Bravely Default, Theathrythm Final Fantasy. 

Gorzej wypada eShop - w zasadzie dobrych ekskluzywnych tytułów jest jak na lekarstwo - Pull/Fallblox, gry z Guild-01, picrossy.

Jeśli chodzi o multimedia - nie ma co wspominać, praktycznie brak obsługi jakichkolwiek. 

 

No i najważniejsze w sumie - masz wsteczną kompatybilność z grami z DSa = ogromna biblioteka gier do ogrania na starcie. 

 

BLOKADA REGIONALNA !! - zło największe

 

Można wyrwać 3DSa za dość małe pieniądze, zależy jaką wersję chcesz. Jak wiesz, masz do wyboru 3DS, 3DS Xl, 2DS, New 3DS i New 3DS XL.

 

3DS to najstarsza wersja konsoli, dla wielu zbyt mała i niewygodna, z wadą fabryczną - odbijającą się ramką dolnego ekranu na górnym. Dodatkowo całe wnętrze jest "błyszczące", więc szybko zapalcujesz sobie górny ekran. Bateria trzyma jakieś 5h. 

 

3DS XL to oczywiście większa wersja 3DSa. Ponoć wygodniejszy (dla mnie mniej wygodny), z większymi ekranami, dłuższym życiem baterii.

 

2DS to coś nowego. Nie masz łamiącej się konsoli, masz jedną "stałą" bryłę z ekranami o wielkości tych z klasycznego 3DSa, bez efektu 3D. Wbrew pozorom jest bardzo wygodny, ale z drugiej strony, z powodu braku łamania konsoli - jest ona dużo większa. 

 

New 3DS/3DS XL to najnowsze wersje tej konsoli. Są mocniejsze, szybsze, mają dużo lepszy efekt 3D, aktualnie jest zapowiedziany tylko 1 tytuł ekskluzywny na tę konsolę, dodatkowo potwierdzono już, że niektóre gry będą na niej lepiej wyglądać (np MonHun4U). Posiada dodatkowe przyciski i najważniejsze C-stick czyli stoisty drugi analog, którego w 3DS/3DS XL nie uświadczymy, chyba, że do kupując osobnej nakładki z tymi przyciskami i analogiem (tzw Circle Pad Pro). Jakbyś miał już kupować 3DSa nowego, to poleciłbym kupić wersję New.

 

Graficznie to wiadomo - szału nie ma, jak to zwykle bywa na konsolach Nintendo. Do Vity się oczywiście nie umywa - dużo mniejsza rozdzielczość + dużo mniejsza moc konsoli sprawia, że naturalnie gry na konsolę Sony wyglądają lepiej. Jednak jak wiadomo - gry Nintendo grafikę nadrabiają grywalnością, a ta jest spora. Poza tym niektóre tytuły, ze względu na małe ekrany 3DSa wyglądają naprawdę dobrze (jak np. Super Mario 3D World, Kirby's Triple Deluxe, czy Pokemony).

 

Co do Vity

 

Konsola jest wspaniała. Wspaniała moc, wspaniały wygląd, wspaniały ekran, wspaniała ergonomia, no po prostu wszystko. Oprócz gier. To znaczy - jeśli lubisz Indyki i japońskie gierki - to konsola dla Ciebie. Masz jeszcze gry z PSXa. Ja ciągle mam w co grać, gry z plusa dostarczają masę zabawy, japońskie tytuły również. Jeśli oczekujesz tytułów AAA skrojonych pod "normalnych ludzi" To tego tutaj nie znajdziesz poza paroma wyjątkami. Oprócz tego masz bardzo dobrą obsługę multimediów, pieruńsko drogie karty pamięci i krótki czas działania baterii (jakieś 4h).

 

Na Vitę jest mnóstwo świetnych gier, jednak jak mówiłem - mogą nie trafić w Twoje gusta. 

 

Ważne - w przeciwieństwie do 3DSa - NIE MA BLOKADY REGIONALNEJ

 

Nie bardzo mam co napisać jeszcze o Vicie, oczywiście są dwie wersje, stara z OLEDem i nowa z LCD. Na twoim miejscu brałbym wersję OLED, gdyż jakość tego ekranu POWALA. 

 

 

Nie umiem tak za bardzo pisać bez konkretnego tematu, jak masz jakieś konkretne pytania to pisz, tak to mi jest ciężko sprecyzować co dokladnie chcesz wiedzieć ;)

 

Generalnie, jeśli masz do wydania około 500 zł, to na Twoim miejscu wziąłbym Vitę OLED.

 

Jakbyś miał więcej kasy - New 3DS. Aktualnie kupowanie starej wersji 3DSa jest lekko ryzykowane - nie wiadomo, czy Nintendo nie zacznie wydawać nagle większej ilości tytułów ekskluzywnych na tę "nową" platformę. Dodatkowo - n3DS chodzi szybciej, sprawniej, ma lepsze 3D...

 

To tyle ;)

 

Jeszcze jeden update:

 

3DS jak to konsole Nintendo jest bardzo bezawaryjny w sensie softwaru. Wspomniana wada fabryczna to w zasadzie jedyny minus - nie ma prawa nic się zepsuć, nawet ogień przeżyje ;)

 

Vita również jest solidna, choć mam wrażenie, że jak mi spadnie na ziemię, to więcej jej nie uruchomię

Edytowane przez Rayos
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

W ciągu kilku miesięcy planuję zakupić którąś z tych konsol. Znaczenie ma przede wszystkim wybór gier oraz kwestie techniczne typu żywotność konsoli. Proszę o konkretne rady bez fanboystwa, bo od tego jest cw. Proszę o wypisanie zalet i wad obydwu sprzętów. 

 

aha i czy warto dopłacać do wesji xl, bo do new 3ds nie zamierzam. Jak jest z awaryjnością? Można śmiało brać używkę ?

 

Napierdziela mnie łapa bo wsadzilem do windy zeby sie nie zamknela liczac ze ma system z czujnikiem, ale sie przeliczylem i przejechała mi po łapie jak ping jeździ po Nintendo, ale temat jest na tyle ciekawy ze sie poswiece i napisze swoje 3 grosze.

 

Posiadam oba handheldy, tak jak i poprzedniczki (NDS i PSP). Powiem Ci odrazu ze nie ma jednego słusznego wyboru. To co chłopaki mowili wczesniej jest jak najbardziej prawdziwe i sam musisz sobie odpowiedziec jakie gatunki i IP Cie obecnie jaraja oraz czego oczekujesz od takiej konsolki.

 

Obie konsole sa świetne i maja swoje plusy i minusy.

 

Nintendo 3DS:

 

Po pierwsze, atakowałbym w wersje XL (jezeli to nie bedzie new 3ds) bo jest wygodniejszy, ma lepiej wykonane przyciski a obraz mimo ze duzo wiekszy nie jest jakis tragiczny (dawalem w ktoryms temacie screen z porownaniem zeldy, na mniejszym ekranie jest to troche gladsze i w sumie tyle, a na duzym ekranie masz wieksze odczucia z grania). Biblioteka gier z 3DS'a wydaje sie byc troche bogatsza od tej z Vity i bardziej do mnie przemawia, głównie dlatego ze jestem fanem gier pokroju Fire Emblem, Layton, Phoenix Wright, Monster Hunter, Harvest Moon itp. Konsola ma również kozackie jrpgi jak Bravely Default, Shin Megami Tensei, Etrian Odyssey i wieeeele innych.

 

Jezeli nigdy nie miales handhelda to dochodzi Ci zalegla biblioteka gier z Nintendo DS a tam takie killery jak Phoenix Wright, The World Ends With You, Hotel Dusk...i chyba z 300 innych tytułów. Połączenie gier 3DS + NDS to naprawde niezly kozak i grania starczyloby Ci do emerytory, pod warunkiem ze gustujesz w platformerach, puzzlach, visual novels, grach rpg i nie przeszkadzaja Ci japonskie klimaty.

 

Nintendo DS to moja ulubiona konsola ever i miłuje ja z całego serca, tak jak jej następczynie, która sie coraz bardziej rozkręca.

 

Dodam jeszcze ze Nintendo 3DS ma blokade regionalna na gry 3DS, ale nie obowiazuja one w przypadku gier z Nintendo DS.

 

Nintendo 3DS classic (nie polecam) dostaniesz ponizej 300zl jak sie uda, wersja XL to koszt miedzy 400-500zl ale warto dołożyć.

 

PS Vita:

 

Znacznie mocniejsza od Nintendo 3DS, grafika w niektorych grach potrafi zerwać kapcie. Gorzej z bilblioteka gier, jest troche tytułów zachodnich ktore pojawily sie na poczatku zycia Vity (Uncharted, Killzone), sa tez Fify, wyscigi oraz duzo ale to bardzo duzo indyków. Jest również sporo gier jrpg i visual novels. Danganronpa to obecnie MOIM (pipi) ZDANIEM najlepsza gra na Vite, ale jest to nowelka w japonskim stylu ktora przypadnie malej ilosci odbiorców.

 

PS Store oferuje klasyki z PSX oraz PSP, które mozna ograc na Vicie co jest duzym plusem i zwieksza bilioteke gier. Warto również zaznaczyc ze Vita obecnie dostaje coraz wiecej tytulow w japonskim stylu bo głównie 3rd party dev's jeszcze sie nia interesuja, Sony olało temat zdaje sie i zaczynaja sie rimejkować jak z PS4.

 

Vita jest region free i musisz przygotowac na nia około 500zł (uzywana).

 

 

Nie znam Twoich gustów wiec ciezko jest mi jakos dokladniej Ci doradzic, nie wiem czy lubisz Zelde, trawisz Mariana, czy wolisz strzelac w killzone, jezdzic autem, pykac w assasyna i kopac piłke w Fifie. Ja bym osobiscie polecal Nintendo 3DS głównie na ciekawe tytuly jak Pokemon i inne zboczki od Nintendo oraz wlasnie biblioteke gier z poczciwego DS'a. Nintendo DS przywrocil mi wiare w granie i na zawsze bedzie w moim sercu numerem jeden, głównie dzieki Ace Attorney.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym dodał jeszcze, że wolę wersję klasyczną 3DSa (niż XL) gdyż - z niewiadomego mi powodu, leży mi wygodniej w łapach, od XL mi drętwieją dłonie, dodatkowo po dodaniu CPP wygoda wzrasta, a przy dodaniu CPP do XL konsola już duża staje się ogromna. No i serio tylko ja widzę ten blur w grach na XL w porównaniu do klasyka? :frog: Ta sama rozdzielczość na prawie 2x większych obrazach, pamiętaj.

 

No i jasne - zakładając, że kolega nie grał na DSie, to wybór jest oczywisty. Ogrom gier na DSa + multum gier na 3DSa da mu co najmniej kilka lat świetnego grania, nawet w przypadku olania Nintendo klasycznego 3DSa na rzecz New :)

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Jezeli nigdy nie miales handhelda to dochodzi Ci zalegla biblioteka gier z Nintendo DS a tam takie killery jak Phoenix Wright, The World Never Ends, Hotel Dusk...i chyba z 300 innych tytułów.

Mały błąd się wkradł chyba tutaj: The World Ends With You to tytuł tego killera o którym wspomina Velius. Genialna gra, dla niej warto brać DSa/3DSa. :)

 

Co do wyboru to w tym momencie moim zdaniem 3DS > Vita, ale to wszystko zależy jakie gry bardziej interesują. Najlepiej mieć obie tak jak ktoś to już napisał. Najpierw kupić jedną, a w późniejszym czasie drugą. Pośpiechu nie ma a gry tu i tu dobre się znajdą.

 

Ja osobiście jestem zadowolony z Vity i o dziwo nawet całkiem słuszny backlog mi się zrobił na tej konsoli. Ale jeżeli spojrzeć na listę gier które jeszcze mają się ukazać to zostają już tylko same japońskie dziwactwa (ja je lubię ale nie każdy musi) i indyczki. 3DS wypada tutaj korzystniej.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

DSa wcześniej nie miałem, rpgi lubię, ale nie wiem czy znajdę na nie czas, platformery uwielbiam. Poczytałem o 3dsie i jest więcej ciekawych gier niż się spodziewałem. Z gier o których mało słyszałem bardzo zaciekawiła mnie fantasy life. Wybór padnie na 3dsa xl, właśnie z uwagi na ilość gier. MH, jakiś marian i fantasy life to dla mnie must havy. A i pewnie znajdzie się tego więcej jak o 3dsie poczytam. Vitę też może kupię, ale później.

 

Jedyne co mnie martwi to kwestie techniczne, Yano narzekał, że bardzo niewygodnie się gra, a jednocześnie natknąłem się na jego post, w którym pisze, że grał w fantasy life do 6.30 rano, więc może nie jest tak źle.

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Dobry wybór, 3DS XL to jedyna sluszna opcja, classic rozwazalbym tylko przy new 3DS bo moze byc lepiej wykonany, ale ten classic standardowy to pomyłka i moze byc wygodny tylko dla kogos kto nie gral w Finale z PSX'a albo MGS'a :reggie:

 

:D

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

najlepiej sprawić sobie oba sprzęty. heh ten temat dotyczy też mnie.

 

Jak zwykle jest to najlepsza opcja , no ale że któraś i tak musiała by być pierwsza a ma obecnie stacjonarkę Sony to poleciłbym mu brać jako pierwszego 3DS zawsze będzie to coś innego no i exy pd Big N go kuszą :)

Te nieszczęsne remastery Zeld z N64. Ugh, gdyby Big N zapowiedziało ich dyptyk HD a Wii U, to w ogóle bym, się nie interesował tym sprzętem.

 

Ostatnio ukończyłem Super Mario 3D Land z 2011 na pożyczonym klasycznym 3DSie i było świetne (9/10), więc jak lubisz platformówki Cosmos, to wybór jest już chyba przesądzony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...