Skocz do zawartości

Problem z Paypalem


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pewnym zamówieniem klocków (a jakżeby).

Gościu chciał x euro za paczkę + 18 euro za wysyłkę do polski.

Cały czas mnie namawiał na większą kwotę zamówienia, bo wtedy mam jakiś cashback (co to? non stop o tym pisał) i darmową wysyłkę.

Ale ja chcę tylko jeden (pipi)y zestaw. Całość transakcji odbyła się przez serwis legowy..., płacona paypalem.

Gość tak namieszał, że dodałem 2 x ten sam zestaw. I niby nie może usunąć jednego z zestawów.

Więc zamówiłem jeszcze raz, a ten ch.uj chce jeszcze 5 euro dopłaty.

Wku.rwiłem się i nie chce w ogóle tego zamówienia, nie będę 23 euro płacił za wysyłkę. To jakiś krętacz.

Niestety, wpłaciłem mu wcześniej tą kwotę bez tych 5 euro przez Paypal.

Założyłem spór i chcę zwrotu kasy. Ale chyba Paypal zamroził kwotę na jego koncie???

Gość coś kręci, bo nie wiem czy wysłał paczkę, czy nie.

Chcę numer paczki, to kuta.siarz pisze, że dopiero jak zdejmę spór to mi prześle.

Że niby czemu?

Dogadać się z nim to też jakaś patalogia - w sumie obaj chyba używamy google translatora:)

Mam zamknąć spór i w razie czego można ponowić potem?

W sumie spór założyłem za niedostarczenie przedmiotu, a niemożliwe by paczka doszła w jeden dzień. Chcę odzyskać siano, ale w najgorszym wypadku dostanę paczkę, tylko nie wiem. Czy na końcu nie zostanę i bez kasy i bez paczki.

"I will fill Track & Trace on or paypal invoice now" Tak mi napisał, cyz on kur.wa nie może w sporze przesłać mi tego numeru paczki? Co mam robić?

Wiem długie, ale wytrwałych nagrodzę plusikami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gość mi napisał teraz, że wysłał paczkę.

Ale czemu nie chce podać mi numeru paczki? JA pier.dole, od wczoraj się użeram ze zje.bem z Holandii, mózg ma chyba przejarany.

----

Napisałem mu, że wtedy stracę możliwość odzyskania kasy (jak zamknę spór), to mi wysłał, że to nieprawda :(

No that's not true

 

if you do not receive the lego

 

then open PayPal claim again

 

you will never lose PayPal claim

 

if you not receive lego you always get your money back

--------------

ECHHHHHHHHHHH olać to w cholerę i czekać na paczkę? Nie chcę drugi dzień pisać z gościem, który mnie nie rozumie.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ok, a on coś pisze, że zrobiłem spór i mu zablokowali siano, które mu wpłaciłem. Że po godzinie niby założyłem spór o niedoręczeniu przedmiotu. Ech, chciałem zwrot siana, na allegro to działa w sporze, a tu jakieś cyrki. A palant czemu nie może mi wysłać numeru... Pewnie jutro wyśle, po przyjściu z poczty. Oby:/

Odnośnik do komentarza

Mogłeś chociaż rzucić okiem na dział pomocy PayPal zanim brałeś się za cokolwiek. Po założeniu sporu pieniądze są mrożone, spór zakłada się jak nie dochodzi paczka, a nie zaraz po wpłacie. Masz na to 40 dni. To jest prawie ostateczność w momencie kiedy masz do czynienia z oszustem, potem pozostaje tylko roszczenie i PayPal wkracza do akcji uznając chargeback. Tak się nie robi, no chyba że typo faktycznie by Ci pokazał faka i nie chciał zwrócić piątaka, ale z Twojego postu wywnioskowałem, że klepnąłeś spór nie próbując nawet nawiązać ze sprzedawcą porozumienia :).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gość jest pier.dolnięty. Chce żebym zamknął spór i wtedy mi wyśle numer paczki. A nawet w mailu od Paypal czytam, że raz zamknięty spór nie można potem przekształcić w roszczenie.

Dobra, trochę zrypałem, że mu zamroziłem hajs, podejrzewam, że paczki nie wysłał nawet. Do 10 marca paczka powinna dojsć, to mu zdejmę ten spór/odblokuje się kasa. Tyle, że jak nie wyśle w ogóle paczki to nie wiem co robić. Do 10ego marca mogę przekształcić spór w roszczenie.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ping i inni, ratujcie.

Nie wiem co robić, gościu chce żebym zamknął spór, bo użyłem go bezpodstawnie. Za 5 dni mogę przekształcić to w roszczenie (gdzie pracownicy Paypal, czytają nasze PMki). Tyle, że nie wiem czy wysłał paczkę, a po zamknięciu nie będę mógł odzyskać siana. Prawie 300 stówy - to w sumie sporo, ale już mam takie myśli by olać gościa w piz.du, bo od dwóch dni piszemy te wiadomości non stop. Spać w nocy nie mogę :/

Odnośnik do komentarza

No to napisz w tym sporze, ze rezygnujesz z zamowienia bo sprzedawca kretacz i probuje naciagac i tyle.

 

Inna sprawa ze osiol jestes, skoro bardziej zalezy ci na klocuszkach niz na spokojnych nocach skoro koles od samego poczatku pisal jak jakis niedorozwoj a ty dalej w to brnales aby tylko dostac klocki do zabawy. Taki gosci sie od razu z miejsca ignoruje, nawet jak maja jedyny na swiecie egzemplarz bo to sa gwarantowane problemy.

 

Napisz mu, ze nie chcesz ttych klockow, niech oddaje siano. I to samo do paypala.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...