Jump to content

Minimalizacja drastyczne spowolnienie systemu.


Recommended PostsPrzeskanuj tym CrystalDiskInfo, i zobacz ile dni używasz dysku. Programik zdiagnozuje, czy dysk nadaje się do kosza, czy wszystko ok.

A jak masz kartę NVidię, to zainstaluj GeForce Experience, niech on Ci pobierze najnowsze stery i ustawienia. Możesz też pobrać "Odkurzacz", program do czyszczenia śmieci, CCleaner do rejestru i AVG Tune Up (używam fulla, wg. testu w Komputer Świat:), ten programik sporo czyści).

Edited by grzybiarz
Link to post

zanim powłaczacie rózne programy to w pierwszej kolejności otwórzcie menedżera zadań i w nim sprawcie zużycie procesora oraz zapisy na dysk, być może jest winna temu jakaś konkretna aplikacja


z innych opcji, może włączać sięthrotling procesora, lub ustawiony profil zasilania z procesorem skręconym do minimum - wtedy takie objawy mogą mieć miejsce kiedy ma on zablokowane najniższe dostępne taktowanie

Link to post

Pierwsze słyszę, a używam od dawna. Nie strasz ludzi.

a pracujesz w serwisie?

 

ja prawie dwa lata w serwisie pracowałem a nawet teraz czasem za serwisanta robię u użytkowników w fabryce. Przynajmniej kilka razy ludzie namotali w rejestrze. Cleaner potrafi np usunąć wpis antywirusa z rejestru i przyczynić się do późniejszych kłopotów. Tylko osoba skrajnie nieodpowiedzialna jeżeli ma WAŻNE dane puszcza cleanera na tak zwane gung ho czyli usuwa wszystko co cleaner wskaże.

 

Może nie łączysz się np zdalnie przez vcn?  Wiesz że cleaner usuwa na komputerze użytkownika jeden mały wpis jak ktoś vcn zainstaluje . A potem dziwisz się w robocie że z takim debilem się nie możesz połączyć. 

 

Następny przykład . Mam w robocie taką aplikacje PURYC. Łączy się z bazą pracowników i sprawdza kiedy i czy odbili się rano w pracy wchodząc do fabryki. W ten sposób mistrzowie kontrolują pracowników. Aplikacja przynajmniej na dwóch komputerach odmówiła współpracy po "naprawieniu" rejestru przez cc cleanera. 

 

CC Cleaner raczej nie zaszkodzi Czezkiemu jak tylko w gry na kompie gra (co najwyżej zrobi reinstall) ale jeżeli używasz naprawdę nietypowych programów to nie ruszaj rejestru jak się nie znasz! 

 

Miałem kiedyś klienta tzw nomada czyli sprzedawcę jeżdżącego z laptopem do klientów miał tam wszystkie dane. Kiedy zastosował idiota cleanera następna próba synchronizacji bazy danych jego klientów z serwerem się rypła a jak to sprzedawca robił to raz w miesiącu i dane z całego miesiąca poszły się (pipi)ać.  A potem do mnie " Panie Janku ale da się to jakoś odzyskać? "   Nie (pipi)a się nie da

 

Jeżeli nie znasz się na temacie zamilcz a inaczej podaj jakieś kontrargumenty.

Link to post

Pierwsze slysze o takich problemach, ale fakt ze u nas sami uzywalismy cleanera kilka razy dziennie na roznych sprzetach, bo przecietny uzytkownik nie mial takiego prawa aby cos usunac samodzielnie z rejestru. Moze Ci ludzie mieli zwalone rejestry zanim uzywli CC :reggie:

Link to post

Wrzuć na luz blantman. Moim argumentem było wieloletnie używanie tego programu w domowym kompie. Jeśli masz inne doświadczenia związane z komputerami używanymi do pracy to w żaden sposób nie stoi to w sprzeczności z tym co napisałem. Sam przyznałeś że u Czezkiego wielkich szkód raczej nie wyrządzi.

Link to post

Pierwsze slysze o takich problemach, ale fakt ze u nas sami uzywalismy cleanera kilka razy dziennie na roznych sprzetach, bo przecietny uzytkownik nie mial takiego prawa aby cos usunac samodzielnie z rejestru. Moze Ci ludzie mieli zwalone rejestry zanim uzywli CC :reggie:

Wiem tylko że kłopoty przestały się pojawiać jak firma przeszła z novella i cp na active directory i win 7. Bo w ad zrobiliśmy tak że nikt nie może nic instalować bez uprawnień administratora;)

 

 

Żeby zakończyć offtop:

 

Szarku ja bym jeszcze zastanowił się nad płytą główną. Jeżeli mówisz że 3 dyski na raz to to prawie niemożliwe chyba że komputerem rzucales po pokoju;)

Link to post

U mnie w lapku też dysk był uszkodzony, ale nie cięło się po minimalizacji. Powiem CI, że tam to wszystko się cięło od startu Windowsa, dysk po 30 minutach miał 60 stopni więc coraz bardziej wszystko muliło. Wydaje mi się, że to dysk. Może kup jakiś SSD tak przyszłościowo i zobacz na nim?

Link to post

Przydałby się licznik czasu na forum, bo na to chyba idzie najwięcej godzin.

Z innej beczki, mój roczny komp chodzi ogółem 2491 godzin (dane na podstawie CrystalDiskInfo, programiku do odczytu pracy dysku).

Pewnie z 2000 godzin poszło na forumku.

A dla porównania mój laptop z 2009:

Bez_tytu_u.jpg

9106 godzin! :)

A Twój dwa razy tyle! Nic dziwnego.
Link to post

No ale na screenie masz dokładnie ten sam błąd co ja . Po za tym screen z sieci po prostu posiada ten sam błąd mój dysk lata w granicach 30k godzin :D Ale ma ten sam problem co dysk chodzący 1k godzin. Już wiem czego przyczyną były spadki , grałem w oknie na fullscreen . Użycie proca sięgało 100% dopiero na zwykłym fullscreenie zero problemów. Dysk póki nie wybuchnie nie wywalę , pewnie jak za rok złożę od nowa jakiegoś potwora to dysk i tam powędruje :D

Link to post

(pipi)nij mu defragmentację jakimś programem (polecam Perfect Disk i tryb "smartdefrag"), a nuż coś pomoże. Ostatnio u siebie zrobiłem to Steam zaczął się włączać 2xszybciej.

Edited by ireniqs
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.