Jump to content

Matterfall


YETI

Recommended Posts

 • Replies 12
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 • 9 months later...

Daję całość tutaj, aby odkopać temat.

 

MATTERFALL AND JARVIS PROJECT: GAMESCOM UPDATE

 

Hi there and greetings from Gamescom! It’s been a while since we’ve had the possibility to say anything regarding Matterfall, so here goes: Some of you might have guessed from the trailer, but today we are officially letting the info out that Matterfall is indeed a “side scrolling shooter!

 

matterfall_concet_art-1.jpg

 

New concept art here reveals our main character in action in a different surrounding.

 

Things are also progressing steadily with the Jarvis Project, and we have the

honor to first time ever show you a glimpse of our main character!

 

Marketing-Art_Final_large.jpg

 

We are aiming to have the first reveal trailer with the name and gameplay coming at one of the next big gaming events, so stay tuned!

 

That’s all for now folks!

Let’s hope that these two concept art pieces shed some light to dark and keep you motivated.

I dwa starsze arty.

 

matterfall.jpg

 

Matterfall_xmas.jpg

 

Link to comment
 • 5 months later...

Wpis z oficjalnego forum Housemarque w odpowiedzi na pytanie o premierę w 2017.

 

Nex Machina and Matterfall are being developed by two different teams in the company. Both have their own style of doing things, including the way they give info to the media / public. Both projects are under development and progressing at their own pace :-)

Link to comment
 • 4 months later...
Guest Kasias

Nareszcie, pierwszy i ostatni raz pokazano grę na Paris Games Week 2015. Housemarque zasłużył sobie na więcej miłości od Sony - spokojnie można było pokazać ten minutowy zwiastun na konferencji, a nie na pre-show. To może być ostatni ex od tego studia, bo jego szef mówił ostatnio, że mniejsze gry coraz gorzej sprzedają się na konsolach, głównie przez usługi PS Plus i Games with Gold.

Edited by Kasias
Link to comment
 • 1 month later...
 • 5 weeks later...

Trochę pograłem i jak każdy tytuł od Housemarque, ten też jest świetny, ale niestety wyszedł za wcześnie w stosunku do Nex Machiny. W Matterfall mamy trzy levele rozbite na trzy sekcje + poziom z bossem, co daje nam 12 poziomów do masterowania. Pierwsze przejście każdego zajmuje od kilku do kilkunastu minut, więc jest bardzo znośnie. Ogólnie gra nie jest trudna, ale do sterowania trzeba się przyzwyczaić, co może trochę zająć zanim zaczniemy wykręcać dobre wyniki. Ostatni boss za to jest znacznie trudniejszy, co trochę odbiega od pozostałych poziomów. Poziomy trudności różnią się ilością naszego zdrowia i odpornością wrogów. Na najwyższym poziomie czyli Master jesteśmy na jednego hita i koniec, trzeba zaczynać od checkpointa. Do tego dochodzą jak zawsze revenge bullets, żeby nie było za łatwo. Na Veteranie możemy przyjąć dwa uderzenia zanim zginiemy, więc miejscami też nie ma lekko. Dwa pierwsze poziomy to raczej spokojna gra, bez większych stresów (poza ostatnim bossem). Nex Machina jest ogólnie lepiej zbalansowana pod tym względem. Matterfall natomiast oferuje najtrudniejszą platynę w grach od HMQ co mnie trochę zaskoczyło.

Graficznie nie ma jakiegoś szału, ale elementy cząsteczkowe jak to w grach HMQ dają bardzo radę. Muzyka jak zawsze na najwyższym poziomie.

Jeżeli ktoś ma ochotę na twin-stick shootera to mimo wszystko polecam teraz zakupić NM, a MF jak trafi się promocja, albo jak komuś bardziej pasuje design.

Dla referencji zapodaje mój filmik z poziomu 1-2 na Veteranie (początek się nie załapał).

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.