Jump to content

Backup


szejdj

Recommended Posts

Robaczki,

naszła mnie myśl o zaopiekowaniu się swoimi cennymi danymi na komputerze, chciałbym zrobić jakiś backup i teraz standardowo pojawia się pytanie - jak tego dokonać? Zwykły zewnętrzny dysk? Cloud? Dyskietki?

 

Jak wy to robicie?

Link to post


Ważne dane mam na dwóch osobnych dyskach (kopia 1:1) a na pozostałych mam raczej materiały video, które w najgorszym wypadku można odtworzyć z internetu stąd też faktycznie zbackupowanego materiału na hdd mam około 3TB - muzyka we flacu, jakieś video w 1080p, zdjęcia itp.

 

Ważne dane w postaci dokumentów, jakiś projektów, skanowanych obrazów mam około 2GB po spakowaniu rarem więc można to trzymać na darmowych planach dropboxa czy g drive. Wszystko podwójnie zrarowane i zabezpieczone haslem.


Jeszcze od jakiegos czasu mam właczony program DSynchronize w postaci usługi w systemie, który mi synchronizuje wszystkie dokumenty oraz pulpit na ssd do osobnego folderu na drugim dysku w kompie, tak na wszelki wypadek jakby ktorys z dysków postanowił nagle umrzeć z powodu przepięcia.

Dokumenty podpięte realtime pod g drive.

Link to post

Ostrożnie z dyskami zewnętrznymi. Miałem jakieś 900GB danych na WD1TB (w tym ponad 100GB ulubionych pornoli). Pożyczyłem dysk na jakieś 30 minut (nie było mnie przy przegrywaniu) i wrócił uszkodzony. Prędkość zapisu/odczytu spadła kilkunastokrotnie. Po paru dniach dysk padł kompletnie. Anyway - dobry zwyczaj, nie pożyczaj, lub jakość WD.

Link to post
  • 5 weeks later...

Robię regularnie kopię Time Machine na dysk zewnętrzny, do tego mam kolejny dysk na USB 3.0 na którym trzymam wszystkie dokumenty i pliki, w tym zdjęcia, muzykę, video i ten dysk mam zabezpieczony hasłem. Do tego najważniejsze dokumenty i programy mam na Dropboxie i Google Drive. Backup wszystkich zdjęć mam na Flickr, Google Photos, Copy a dokumenty w iCloud Drive. Planuję zaprzyjaźnić się jeszcze z jakimś serwisem backupowym jak Backblaze albo Crashplan. Czuję się dosyć bezpiecznie z takim systemem.

Link to post
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.