Skocz do zawartości

Xbox One - audio 2.1, 5.1, 7.1


Rekomendowane odpowiedzi

Tematu nie znalazłem, wiec zakładam nowy.

 

Od czasu zakupu One'a praktycznie nie korzystam z komputera, bo to na konsoli oglądam filmy i korzystam z multimediów. Drażni mnie tylko dźwięk z telewizora, w którym brak mocy. Z racji braku miejsca w pokoju chcę zainwestować w dobre 2.1. Z tym, że takich zestawów z opitcal na rynku jest niewiele i są drogie. Jak podłączyć taki zestaw, aby osiągnąć najbardziej naturalny i nieprzekłamany dźwięk?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie wygląda to tak, że konsole mam podłączoną do monitora hdmi, a monitor który posiada wyjście audio podłączony jest kablem mini jack-rca do zestawu 2.1. Sam dźwięk jest świetny ale wydaje mi się że duży wpływ może mieć na to sam tv/monitor. Telewizory mają wyjścia audio przystosowane do słuchawek a nie głośników, więc dźwięk może nie być naturalny. Drugi sposób to chyba kupno adaptera optical-rca.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

W kwestii 2.1 nie pomogę zbytnio, ale skoro w temacie napisałeś również o 5.1 oraz o fakcie, że brak Ci miejsca na coś o większych gabarytach, to polecam dość popularne Logitech Z 906. Jakość dźwięku i możliwości sprzętu przy takich gabarytach w moim przypadku przesądzały o zakupie. Minusem obecnie może być brak wejścia HDMI, ale za to dostajesz 2 porty optyczne, RCA i coaxial, więc nie powinno być problemu z podpięciem jakiegokolwiek sprzętu.

z906-1.jpg

Cena to jakieś 1100-1300 zł. Używam od pięciu lat i polecam. :)

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio przerabiałem ten temat. Kupiłem dwie kolumny Sony SS MF450H i wzmacniacz Onkyo. Najlepszej jakości to podłączenie po kablu HDMI (niewiele ale lepszy niż optyk). Kupiłem wszystko używane i zmieściłem się w cenie 150£, czyli jakieś 750-800zł.

 

Problem w dobieraniu sprzętu samemu to moc. Moje kolumny mają po 150W jedna a wzmacniacz jest na 100W na kanał. Nie jest to problem, bo 150W to moc szczytowa. Ważne jest RMS, które w moich kolumnach to 75W. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...