Skocz do zawartości

Quarry - 2016 - Cinemax


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W 1972 roku weteran wojny w Wietnamie powraca do ojczyzny pogrążonej w antywojennych nastrojach. Bohater szybko zostaje wplątany w sieć brutalnych intryg i korupcji.

Premiera na początku września. Pichci Cinemax, tak więc sex & violence w standardzie.  Muszę przyznać, że klimat z samych trailerów jest pyszny.  :good2:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jestem świeżo po 1 odcinku. Ciężko ocenić ale na pewno będę oglądał dalej. Aktorstwo i gęsty klimat na najwyższym poziomie. Czuć lekkie znużenie momentami, ale po chwili serial to nadrabia. Szczególnie w jednej scenie chyba wyszło za dużo tytułowego zamętu ale mimo wszystko polecam. Ciekawa końcówka. Coś nowego.

Odnośnik do komentarza

Po pierwszych dwóch odcinkach już z całą pewnością mogę stwierdzić, że Cinemax dostarczył kolejnego sztosa.  :thumbsup: Tempo akcji cały czas wzrasta, a klimat gęstnieje. Jest ciężko, brudno i życiowo - bez zbędnych sztuczności. Oby tak dalej.

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Ósmy, blisko 1,5-godzinny odcinek finałowy spiął całą historię ładną klamrą. Znakomita rzecz - klimat lat 70-tych wylewa się z ekranu, trzyma i nie puszcza. Akcji jest wyraźnie mniej niż chociażby w takim Banshee, ale jak już się coś zacznie dziać, to jest to zrobione na najwyższym poziomie realizacyjnym. :banderas:

Ostatni odcinek obfitował we

flashbacki z Wietnamu

 

 

 i tu także wszystko zagrało znakomicie. Obejrzałem chyba najlepszą "strzelaną" scenę batalistyczną od czasu Pacyfiku.

 

Ode mnie mocne 8+/10 za pierwszy sezon :)

Cinemax na razie nie podjął decyzji dot. ewentualnego drugiego sezonu, acz recenzje i oglądalność podobno sprzyjały.

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

To jest bardzo dobry serial. Kiedyś po przeczytaniu jego opisu i samo to,że jest spod ręki Cinemax - dodałem go do listy.

 

Fajnie czuć lata 70 w USA, mocna historia ..no i rzeczywiście, jeśli ktoś grał/gra w Mafię III to można sobie oglądając tą produkcję poszerzyć te klimaty. W zalewie hitów, które w ostatnich miesiącach są hitami tylko z nazwy albo tego, że hit bo "wszyscy oglądają", to miło jest znaleźć taką perełkę, dla mnie w TOP3 2016. Polecam się zapoznać.

Edytowane przez Rafael0089
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...