Skocz do zawartości

The Exorcist - 2016 - FX


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi



Serialowy Egzorcysta od Fox po obejrzeniu trzech odcinków dość pozytywnie mnie zaskoczył. Nie wiem jak serial ma się do filmów, acz mimo że nie jestem fanem tematyki demonów i opętań, klimat tutaj gniecie wszystkie tegoroczne twory pokroju Outcasta czy innego Damiena. Powiedziałbym, że na razie jest takie mocne 7/10. Warto dać szansę, jeśli ktoś szuka czegoś mrocznego do obejrzenia. :)
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W końcu nadrobiłem dwa finałowe odcinki. Całościowo serial wypada bardzo dobrze. Akcja toczy cię w dobrym tempie, momentami są dość hardcorowe sceny z opętań. Finał zapowiadał ostre akcji i zabicie wiadomo kogo jednak rozeszło się to po kościach bez specjalnego wow. Historię domnknięto zostawiając sobie furtkę do ewentualnej kontynuacji, której jak wiemy, niestety nie będzie. ;/

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Na razie wiadomo, że serial stracił Geena'e Davis co wg mnie jest i tak małą ceną ale od początku...

 

Długo zabierałem się za Egzorcystę (a jestem fanem filmów) ale przez ostatnie dni zrobiłem sobie maraton. I pierwszy odcinek był doskonały. Jeszcze oglądałem go podczas burzy. Klimat over 9000! Ten motyw muzyczny na końcu :banderas:

Całość oceniam na dobry serial choć 10 odcinków to trochę za dużo jak na opętanie nawet z wątkiem zamachu i spisku. Wszystko jednak dobrze rozpisane, postacie wiarygodne i ciekawe zwłaszcza ojciec Marcus (świetny Ben Daniels). Tylko Davis i ojciec Ortega jakoś średnio. Pierwsza przesadzała w niektórych momentach. Widać jak mocno brakuje jej angażów. Ortega padł ofiarą scenariusza stając się kłodą i wszystko psując choć ostatni odcinek zwiastuje potencjał na przyszłość. W momencie gdy serial zaczynał przynudzać wyskakują z plot twistem, który na nowo rozpala chęć oglądania. Fajne i mocne nawiązania do pierwszego Egzorcysty.

Jak na serial przystało było trochę głupot.

Poważniejszy to motyw przyjazdu papieża. Gość podpala się na ulicy, mordują 9 osób w brutalny sposób, ginie dwóch sanitariuszy, a młoda laska znika i robi się szum medialny ale to nic. Głowa Kościoła może przyjeżdżać. Jest bezpiecznie. Zamach na środku ulicy przy udziale 4 księży-demonów też walił kiczem. No i po jednym zdaniu postaci było wiadomo kto co zrobi. Biskup diecezji gadał takim szyfrem, że chyba tylko debil nie wiedział o zakulisowych rozgrywkach i zamiataniu pod dywan. Gruba Berta też niezły przypał. Wszystkie demony mówią jej, że (pipi) znaczy, a ta dalej brnie do podnóżka. 

 

Serial ma potencjał. Ograniczyć odcinki do powiedzmy 6 i skupić się na mniejszym celu niż

Lenny

i będzie sztos. Mimo tych kilku wad oglądało się bardzo przyjemnie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.