Skocz do zawartości

Gatunki gier (moja spowiedź)


musoil

Rekomendowane odpowiedzi

To dlugi post i co was obchodzi opinia randoma, nie? (jeszcze alter jakiś pewnie, lol!). Robię to dla siebie, bym zrozumiał lepiej, jakim jestem człowiekiem i graczem.
Ja natomiast poczytam chętnie o was, dajcie sobie szansę, tutaj możecie się zwierzyć, otwórzcie swoje dusze.

 

  1. ulubione - najczęściej ogrywane gatunki
  2. lubiane - lubimy, ale do ulubionych im brakuje nieco
  3. neutralne - jak się coś trafi, co zainteresuje to się zagra chętnie. Niektóre neutralne gatunki mogły być lubianymi/ulubionymi w przeszłości.
  4. nielubiane - generalnie unikane gatunki (z pojedynczymi wyjątkami)

 

Ad 1)

survival horror - szczególnie z ery ps2
wyścigi arcade - gatunek, do którego mam słabość odkąd jestem graczem. Takie gry jak Midtown Madness 2, Re-volt, Ignition, Stunt GP i Carmageddon II wkręciły mnie w ten świat lata temu
fpsy po singlu - bioshock, doom 3, doom 2016, the darkness II, singularity, wolfenstein tno i wiele innych. Nie przepadam za half-life 2 tak na marginesie, strzelanie z kapiszonów.

 

Ad 2)

action-rpg - soulsy
bijatyki - od 10 lat gram Kingiem w tekkena i nie potrafię prostego juggle’a zrobić, ale i tak się świetnie bawię
character action - tak to nazywają, a chodzi tu o devilmaycryopodobne. To samo co z bijatykami, jestem w to cienki, ale i tak banan z twarzy nie schodzi jak się wkręce
przygodowe - okami to piękna interaktywna baśń, dobrze jest co jakiś czas zaliczyć taka przygodówkę z krwi i kości (Ubi nie zepsuj beyond g&e 2)

 

Ad 3)

gry logiczne - chciałbym lubić ten gatunek bardziej, ale niewiele gier logicznych zachęca mnie do myślenia i zaangażowania się. Portalowi 2 i The Witness się to udało, ale to chyba tyle
skradanki - wolę, gdy skradanie jest jedną z opcji (jak w dishonored przykładowo) niż podstawą gameplayu (thief, hitman)
story-driven games - podepnę tu try telltale i ,,symulatory chodzenia’’. za dużo w ostatnich dwóch latach tego ograłem i na razie mam dosc tej gameplayowej biedy.
fpsy multiplayer - znudzilo sie strzelanie do ludzi
sportowe gry - pes i fifa tez sie przejadły
strategie - wormsy, heroesy i xcom: eu te gry uwielbiam, reszta gatunku jest mi obojętna
cRPG - na 7 gen fallouty i tesy mnie wkrecily, obecnie unikam większość gier z gatunku
gry arcade / gry roguelike- czyli szpile takie jak resogun, spelunky. Doceniam kunszt, prostotę i gameplayową wirtuozerie najlepszych gier z gatunku, ale nigdy nie potrafię sie na dłużej wkręcić (choć w icy towera trzaskałem daawno temu, w 1.4 miałem rekord 1100 schodków)
platformówki - większość z tego typu gier nie leży mi mechaniką, albo ma skopane sterowanie, albo nie oferuje niczego nowego w gatunku. Raymany szanuję, śliczne i responsywne.

 

Ad 4)
sandboxy - przesycenie rynku gatunkiem, poza tym zawsze wolałem strukturę gry, gdzie łączy się liniowość z opcjonalnymi miejscówkami, a nie taką pełną wolność, to szkodzi historii i gameplayowi
j-RPG - wszystkie bez wyjątku. A jak przy tym jesteśmy już...
... ,,gry ,,animopodobne'' - bo anime się nie da oglądać na ogół (Samurai Champloo da się i  to jeszcze jak. Ale poza tym...?)
gry z pixel-artową grafiką - jak mam ochotę na retro, to odpalam emu snesa na psp, nie będę sobie dobrowolnie oczu wypalał na telewizorze
simracery - byłyby neutralne, bo czasem mnie najdzie ochota na kółko po nordshleife, ale rynek jest przesycony, i normalnie mnie telepie, jak kolejne nudne project carsy czy inne asetto corsy wychodzą, a tyle dobrych arcade’owek pozostaje zapomnianych.
mmorpg, gry f2p, gry mobilne, moba - tych 4 nawet nie będę wyjaśniał, bo wiadomo o co chodzi.

 

Jeśli ktoś preczytał - dziękuję serdecznie. Kocham was wszystkich bez wyjątku, nawet twardych pc-towców, jeśli tu jacyś są. Pozdrawiam

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1) ulubione:

- platformówki;

- przygotówki p'n'c

- koszykóweczki <3

- action RPG (ale w klimacie fantasy/dark fantasy);

 

2) lubiane:

- przygodówki action-adventure,

- wyścigi arcade,

- survival horror,

- sandboxy;

 

3) neutrealne:

- fps

- gry logiczne,

- gry sportowe (inne niż koszykówka);

- wyścgigi sim,

- bijatyki,

- symulatory chodzenia;

 

4) nielubiane:

- jrpg,

- strategie turowe i rts (no nie jestem i nigdy nie byłem graczem PCtowym. Skończyłem jedynie Warcraft 1 i 2).

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
taki z dupy temat, ale nudze sie to napisze odpowiedź.
 
1) ulubione:
- action/adventure
- fps
- gierki muzyczne/rytmiczne;
- shmupy
 
2) lubiane:
- wyścigi wszelakie,
- survival horror
- sandboxy
 
3) neutrealne:
- gry logiczne,
- bijatyki,
- rpg (action)
- p&c
- visualki 
 
4) nielubiane:
- rpg turowe (zasypiam przy nich),
- ogolnie gry turowe... 
# teraz odbiegnę troche od zamysłu tematu:
- gry z zombie 
- gry w klimatach IIWŚ
- gry z superbohaterami 
- gry ze ścianą tekstu w tutorialu i tutorialami na 2h (robie wtedy ragequit i (pipi)m cholerstwo z konsoli)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.