Jump to content

wirus lub spam wysłany na PSN


JLBuraku

Recommended Posts

Mam do was pytanie. Odpalam dzisiaj konsolę i dostaję wiadomość jakieś tam hi czy po prostu hello. no i pierwsze co myślę zaraz jakiś spam będzie ale nudzi mi się to odpiszę. no i gadając chwilę z tą osobą dostałem link jakieś xinvites.com

odrazu mówię sobie już taki głupi nie jestem żeby to odpalać. ale jak widać jestem z ciekawości na telefonie to włączyłem. żadnego info o zagrożeniu na stronie i glupi nacisnąłem na ekran gdzie kolwiek i odrazu tam 20 innych stron sie otworzylo w sekunde wszystkie pozamykałem ale mogą być jakieś konsekwencje? ew. jak zaradzić im.

Link to comment
  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak jak każdy inny system na dysku tak też dane w konsoli mogą zostać zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. Ja bym na wszelki wypadek odłączył kartę płatniczą od konta, zmienił hasło, sprawdziłbym czy z mojego ip nie łączono się ze stronami jakiegoś chorego p0rno lub też czy twoja konsola nie posłużyła brudasom jako czat do przygotowania ataku gdzieś w EU.

Link to comment

właśnie ja nie odpalałem tego linku na konsoli tylko ma telefonie ale zaraz po tym wykupiłem nortona i nic nie wykrywa więc nie wiem, może rzeczywiście zwykla reklama tylko problem w tym ze konta bankowe i jakieś apki typu booking.com połączone z telefonem..

Link to comment

haha.. no ja właśnie tez zawsze olewałem sprawę albo odrazu usuwałem ale głupi człowiek to wkońcu wszedł.. mam nadzieję że nic się nie stanie.. bo to już przegięcie że nawet na psn takie rzeczy dostają ludzie. i że komuś się chcę rozmawiać z kimś żeby link w końcu wysłać.. co sądzicie o tym nortonie na androida wykryłby coś?

Link to comment

Śpij spokojnie. Nie wiem, czy nawet najlepszy antywirus pomoże, jak człowiek może popełnić najgłupszy błąd - np. klikać w spamowe linki :)
Spam na androidzie jest różny: raz kumplowi zżarło kasę za przeglądanie strony porno, a po prostu w tle wyskoczyło mu tworzenie wiadomości sms i przypadkiem kliknął "wyślij|". No i poszedł sms premium.

 

Też mnie wkurzają te wiadomości, ale można zablokować wiadomości od nieznajomych.

Link to comment

Mnie bardziej wkurzają zaproszenia do znajomych bez żadnej treści, ani cześć albo o co chodzi. Masakra, a ostatnio znowu tego pełno.

 

Ostatnio tez właśnie jakiś Amerykanin napisał mi Hi, i w drugiej wiadomości ile mam lat :dynia: Trzeciej nie zdążył wysłać.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.