Skocz do zawartości

Drony


Redmitsu

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, ktoś tu ma i lata dronem? Nie mogłem znalezc zadnego tematu zwiazanego z tymi "zabawkami"

Jakies wrazenia, opinie do danego modelu, akcesoria i modyfikacje dla nich. 

Kupiłem kilka dni temu Phantom 3 SE, narazie wykonałem 2 loty (z czego jeden na beginner mode, drugi juz normalnie). Jak trafie na dobra pogode to wrzuce jakis materiał. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ja miałem kiedyś zajawkę i postanowiłem nauczyć się latać dronem, kupiłem na bangood chińczyka za 150 zł który po pierwszym wylocie przyozdobił koronę najwyższego drzewa w parku jordana w krk xd Drugi był tańszy 80 zł bardziej stabilny łatwiejszy w kontroli, nawet w domu polatałem. Niestety po 3 dniach zielony dron przepadł na polu obsianym rozkwitającym na zielono rzepakiem  :frog:

Podobno te drony za gruby szmal latają same na ustawieniach auto, no ale chciałbym nauczyć się sterować dronem a nie tylko wypuszczać go w powietrze. Może do 3 razy sztuka...

Odnośnik do komentarza

Redmitsu - Phantom 3 SE spoko na początek, do filmowania i amatorskiego zastosowania wystarczy za świat. Proponuje tylko poczytać poradniki, żeby przyswoićwiedze elementarną ABC, jak najszybciej ściągnąć apke (aktywność słońca) na telefon i zawsze przed lataniem w trybie GPS sprawdzić aktywność słońca bo lubią zakłócić działanie GPS-a.

 

W modelarstwo bawie sie od 10 lat i przeszedłem chyba przez wszystko. Gwarantuje ci ,że takie latanie znudzi ci sie po miesiącu. Ja od 2 lat ścigam sie racerami (z ekipa Rotoinvaders z Kalisza). Wyścig po torze z bramek, 2 minuty lotu, prędkości do 150km/h. Taki wipeout w realu z gigantyczną dawką adrenaliny https://www.youtube.com/watch?v=v8pQEetryXQ W każdym prawie większym mieście są ekipy racerów, na pewno pomogą (grupa racekopter na facebooku).

 

Moge ci pomóc wejść w temat ... :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja posiadam 5-6 dronów z chin (takie wersje mini) i latam sobie po mieszkaniu. Podstawowy tryb latania opanowałem już bardzo dobrze, teraz zaczynam się bawić trybem acro i jest już o wiele trudniej. Miałem też fajny zestaw z fpv, ale niestety przez wadę wzroku ciężko mi latać z goglami. 

 

Dronami które robią zdjęcia/filmy nigdy nie latałem, ale z tego co się orientuje są tak napakowane elektroniką, że to nic trudnego. Podejrzewam, że moja papuga falista potrafiłaby nimi latać ;)

Odnośnik do komentarza

quady sportowe FPV (first pilot view, latanie w goglach z transmisją obrazu z dziobu maszyny) a drony do filmowania to zupelnie inne platformy. Te drugie mają mieć jak najlepszą stabilizacje i bezpieczeństwo użytkowania. Kagańce pozakładane na żyroskopy tak aby nie wychylić więcej niż 45 stopni na strone, GPS z kagańcami itp. Drony sportowe to samoróbki z open sourcową elektroniką. 0 stabilizacji, cała moc procesora ma iść na kontrole żyro tak aby zminimalizować jakikolwiek lag. Latanie jest bardzo trudne bo nie ma stabilizacji ale pozwala na 100% kontrole maszyny. 

 

Polataj rok Phantomem, pointeresuj sie, jak ci sie spodoba to polecam przesiąść sie na drony sportowe FPV.

Edytowane przez hipcio
Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...
W dniu 13.09.2017 o 09:06, hipcio napisał:

Redmitsu - Phantom 3 SE spoko na początek, do filmowania i amatorskiego zastosowania wystarczy za świat. Proponuje tylko poczytać poradniki, żeby przyswoićwiedze elementarną ABC, jak najszybciej ściągnąć apke (aktywność słońca) na telefon i zawsze przed lataniem w trybie GPS sprawdzić aktywność słońca bo lubią zakłócić działanie GPS-a.

 

W modelarstwo bawie sie od 10 lat i przeszedłem chyba przez wszystko. Gwarantuje ci ,że takie latanie znudzi ci sie po miesiącu. Ja od 2 lat ścigam sie racerami (z ekipa Rotoinvaders z Kalisza). Wyścig po torze z bramek, 2 minuty lotu, prędkości do 150km/h. Taki wipeout w realu z gigantyczną dawką adrenaliny https://www.youtube.com/watch?v=v8pQEetryXQ W każdym prawie większym mieście są ekipy racerów, na pewno pomogą (grupa racekopter na facebooku).

 

Moge ci pomóc wejść w temat ... :)

 

Ile taka zabawka?

 

Odnośnik do komentarza

Ja od siebie mogę polecić mavic mini. Mam od dwóch tygodni i jest to mój pierwszy dron. Nauka latania poszła gładko, nie musiałem używać zapasowych śmigieł. Do tego jest mały więc często zabieram go na wypady rowerowe. Planuję też brać go na wakacje. Jakość obrazu jest dla mnie ok. 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Ukukuki napisał:

Ja od siebie mogę polecić mavic mini. Mam od dwóch tygodni i jest to mój pierwszy dron. Nauka latania poszła gładko, nie musiałem używać zapasowych śmigieł. Do tego jest mały więc często zabieram go na wypady rowerowe. Planuję też brać go na wakacje. Jakość obrazu jest dla mnie ok. 

 

Też go mam, bardzo fajny bzyk, jest malutki, ale ma tylko 0.5km realnego zasięgu, później go zaczyna gubić, coś za coś. No ale te "F16" na filmiku powyżej to dopiero bajer :).

Odnośnik do komentarza
On 9/24/2020 at 1:41 PM, Wojtas1986 said:

500m to trochę mało ,ja najdalej latałem po 1-1,5km i było wszystko ok.

 

Wszystko zależy w jakim terenie się przebywa bo to wifi nadajnik, mam Mavic Air i o tyle jest dobrze ze mogłem zmienić tryb CE na FCC (amerykanski) i nadaje dużo mocniejszy sygnał wifi bo czasami tez mi po 500m gubił połączenie 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, eX4cT_PL said:

Ja mam Mavica Air 2, to pierwszy dron na którym czuje spokój w kwestii zasięgu, po prostu gdzie chce to polece, oczywiście w terenach zamieszkałych gdzie jest duże natężenie siedzi to zasięg słabnie, ale poza miastem, lata gdzie chce.

 

OcuSync to najlepsze rozwiązanie co do zasięgu, powinni już dać se spokój z wifi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.