Jump to content

Przejściówka pada "PSX - USB" do PSX Classic


friedrich

Recommended Posts

Czy ktoś próbował podłączyć np. coś takiego:

 

https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-usb-na-2-pady-z-psx-ps2-7682399446

 

do PSX Classic z autobleem lub bleemsync na pokładzie? Miałem kiedyś taki adapter do ps-owej maty pod lapka i działało (póki się nie zepsuło). Dodatkowy plus że adapter działa również z padami od PS2.

 

PS

Znalazłem dyskusję na reddicie sprzed 3 miesięcy gdzie co prawda podłączyli bez większych problemów oryginalnego pada z przelotką pod PSXC z bleemsync ale z analogami był problem. Pytanie czy od tego czasu się coś zmieniło.

Edited by friedrich
Link to comment
  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Poszukałem przejściówkę, podłączyłem do niej pada od PS2 i całość podpisałem do psxc. Efekt na razie sredniawy: w menu działa krzyżak i wszystkie przyciski ale po wciśnięciu "analog" na padzie krzyżak działać przestaje za to sterować można lewym analogiem na padzie plus pozostałe przyciski. I tyle z dobrych wiesci: sprawdziłem pada w dwóch grach - GT i Need for Speed. W obu działa tylko prawo/lewo, nie działają przyciski i generalnie grać się nie da. Probowalem bawić się ustawieniami autobleem w samych grach zmieniając pada na analog i kombinują w menu analog ale pozytywnych rezultatów nie zauważyłem.

Edited by friedrich
Link to comment

Mam w domu trochę sticków i padów wszystkie sprawdzałem. Z moich doświadczeń wynika, że ten retroach z bleemsynca działa dużo lepiej z padami i więcej ich wykrywa. Chyba więcej konfiguracji ma zapisanych po prostu. 

Edited by devilbot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.