Skocz do zawartości

PS4 Pro i QLED 65' 67R, drganie obrazu podczas przesuwania kamery.


damianKr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Od miesiąca jestem posiadaczem PS4 Pro i TV Samsung QLED 67R 65 cali. Jako, że siedzę dość daleko od kanapy to musiałem zdecydować się na większe TV kosztem jakości.

 

Problem jest taki (nie wiem czy to normalne), że ogrywam teraz God Of War i podczas przesówania kamery obraz, głównie dalszy plan skacze. Nie jest płynny.

Wygląda to mniej więcej tak jak po lewej stronie tego obrazka https://images.samsung.com/is/image/samsung/pl-feature--94373497?$FB_TYPE_E_PNG$

 

Czy ktoś z was ma może QLEDa i może mi z tym pomóc? Czy mam się nauczyć z tym żyć?

 

Pomaga zwiększenie Redukcji Drgań, ale ona znowu powoduje artefakty na obrazie. Obecnie mam ustawione na 5, tak więc to drganie nie jest tak duże a artefakty znośne.

 

Oczywiście problem występuje dlatego, że gra działa w 30 klatkach.

 

.... jeśli PS5 nie będzie w stanie dostarczyć stabilnych 60 fps przynajmniej w 1080p to przysięgam, że przerobię swojego PCta na konsole.......

 

pozdrawiam,

Damian

Edytowane przez damianKr
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, tryb gry odpala się automatycznie przy starcie PS4. 

Tryb gry chyba z automatu wyłącza wszystkie wspomagacze żeby wycisnąć jak najmniejszy input lag.

 

Ustawiłem teraz w PS4 Pro rozdzielczość z auto na 1080p i jest lepiej, oczywiście kosztem rozdzielczości. Nadal muszę mieć ustawioną redukcje drgań.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W QLED jest upłynnianie w trybie gier. Game Motion Plus czy jakoś tak. Podbicie na maxa suwaka dodaje sztucznie klatek, ale faktycznie robi lekkie artefakty wokol sylwetek postaci. Ale drgan czy skoków jak w oryginalnym poście to nigdy nie doświadczyłem.

 

edit

@damianKr zauważyłem, ze lekkie drgania w tle są widoczne po odpaleniu opcji LED CLEAR MOTION w ustawieniach TV odnosnie trybu gier. Zobacz czy to Ci się nie włączyło przypadkiem

 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...