Skocz do zawartości

PSP nie czyta płyt


Kabanos420

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,
Od roku jestem posiadaczem PSP.
To że rok przeleżało w futerale przemilczmy.

Mam taki problem:
Kiedy wkładam płytkę PSP jej nie czyta. Z napędu dochodzą dziwne dźwięki, co chwilę jakby mocniejsze zakręcenia płytką, ale wciąż nic.
Kiedy dobrą chwilę pokatuję napęd, system widzi płytkę, ale jak ją włączę nic się nie ładuje.
Czasem zamiast system wykryć płytkę wyskakuje błąd "The disc could not be read"

PSP chyba nigdy nie przerabiane (tak mówił poprzedni właściciel, tak samo mówił że napęd działa. Czy kłamał zostawmy jemu tak czy siak konsolka przeleżała około rok w futerale na półce).
Więc mam dwa pytania:
1. Czy da się to naprawić bez wymieniania ani napędu ani konsolki?
2. Gdzieś na youtubie dowiedziałem się że może to być skutek przerobienia konsolki, więc jak ją przywrócić do stanu fabrycznego?

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hej, no lepiej po prostu oddaj do serwisu, albo lokalnie, albo do redaktora PE: https://norbit.pl/serwis

W ogóle tam działały płytki? Ja szczerze mówiąc nie słyszałem by przeróbka uwalała napęd. Albo że po stanie fabrycznym z CFW będzie działało. Z CFW na oryginalny soft nawet nie próbuj, bo zbrickujesz konsolkę.

Wołam fachowca @Berion :) może będzie coś więcej wiedział.

Odnośnik do komentarza

Mi też umd przestało odpalac płyty bo konsolka troche przeleżała a czytnik nie był używany i nic nie pomogło. Pomóc może jedynie wymiana czytnika, na aliexpress są chińskie jeśli chcesz sie w to bawić. CFW nie niszczy lasera, a jeśli nie masz przerobionej konsoli to warto to zrobić bo to sposób, żebyś mógł jeszcze z niej korzystać. Skoro żadnej płyty nie odtwarza znaczy, że laser uwalony, może Ci spadła? Możesz spróbowac psiknąć izopropanolem na patyczek do ucha i przetrzec nim soczewkę i jesli jest ubrudzona to ją wyczyści, ale nie liczyłbym, że to Ci pomoże. Plus prowadnice też możesz przesmarować izopropanolem.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...