Jump to content

Spiritfarer


Rozi

Recommended Posts

28825f78-9f68-4547-a323-6a670191aa6d.jpg

 

Kolejna perełka w Gamepassie (#pdk), indyk o zarządzaniu łodzią i ostatnią drogą zmarłych. Brzmi intrygująco? I jest. Gra opiera się na rozbudowie łodzi o nowe budynki, kraftingu materiałów (w interaktywny sposób), dbaniu o pasażerów, eksploracji wysp w poszukiwaniu nowych dusz, zadań, materiałów, są nawet elementy metroidvanii! A wszystko to w CUDOWNEJ rysowanej oprawie, z oniryczną, relaksacyjną muzyką. Od gry nie jest sposób się oderwać - a tu jakaś nowa wyspa, zwiedzę ją. O, znalazłem rudę żelaza, mogę przekuć ją w sztaby i zbudować dom dla lwicy-socjalistki (serio), o, dała mi nowy quest! W tym tytule nie zginiemy, nie doświadczymy walki, a jedynie zaopiekujemy się duszami, które dość często niosą za sobą smutne historie. 

 

Czy warto? A czy tytuł "jeden z lepszych indyków 2020" Wam wystarczy? 

Link to comment

Spiritfarer
Gra która oczarowała mnie swoją grafiką już na starcie. Potem dostałem wciągający gameplay loop i świetną fabułę. 
Może zacznę tym razem od technicznych aspektów. Gra jest pozbawiona bugów, na Xbox chodziła wyśmienicie. Po załadowaniu gry zero loadingow przez całą rozgrywkę. Graficznie wygląda przepięknie a muzyka idealnie potęguje klimat melancholii. 
Co do samej gry. Gra ma dużo zapożyczone z gierek w stylu animal crossing czy stardew valley. Nie jest to jednak następny sim trwający w nieskończoność a gra z dobrze narysowaną fabuła. SF jest długa grą na ok 25 h jeżeli robimy wszystko. Zabawa polega w przewożenie duchów zmarłych do bram zaświatów. Wcześniej musimy im jednak pomóc pogodzić się ze śmiercią. Robimy questy, zwiedzamy świat i spełniamy zachcianki pasażerów łodzi. Nieprawdopodobnie dobrze napisana jest ta gra. Wzrusza i daje do myślenia. Historie poszczególnych npc są świetne a i historia protagonistki poznawana przez inne postacie intryguje. Gra wymaga naszej uwagi to nie bezmyślne klikanie jak w ac. Tutaj często jeden dialog daje nam podpowiedz co dalej i jak nie będziemy uważać można się przyblokować. Gameplay loop też wciąga od budowania budynków i rozbudowy łodzi po gotowanie. Nic nie wychodzi na pierwszy plan i czujemy cały czas progres fabularny. Dodatkowo mamy tu dosyć trudne elementy platformowe i dodatkowe umiejętności odkrywane z czasem a wymagane do progresu. Często trzeba się wracać na wyspę już odkryta, bo coś tam można zdobyć z nowym skillem ... Wciąga jak bagno
Wczoraj jak skończyłem grę czułem że skończyłem coś wspaniałego. Obecnie dla mnie najlepsza gra tego roku 10-/10. Minus daje za Elenę i to jak rozwiązali quest wujka... Chociaż to było tak ... Ehhh zagrajcie i sami sprawdźcie warto w game pass. 
 

  • Upvote 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.