Jump to content

BARRY (HBO)


Recommended Posts

vyaHfQf.png

Wręcz niedopuszczalne, że ten świetny serial nie ma swojego dedykowanego tematu. :dunno:

Krótko - Barry Berkman, to były żołnierz zawodowy, który aktualnie dorabia jako płatny zabójca. Profesja ta, a jest w niej znakomity, nie daje mu jednak życiowej satysfakcji. Tę odnajduje w grze aktorskiej. Jak łatwo się domyślić, demony przeszłości będą o sobie dawać znać, a jak ktoś nadepnie Berkmanowi na odcisk, to kolor czerwony będzie często gościł na ekranie. :mage:

Bill Hader, który pełni rolę reżysera, producenta, a także gra głównego bohatera w serialu spisał się znakomicie. Jest przy tym zabawny i bezwzględny. :diablo:
Fabuła jest interesująca, nie brakuje momentów oraz barwnych, zapadających w pamięć postaci (rewelacyjny NoHo Hank). :D:kaz:
Pierwszy sezon ukazał się w 2018r. Dwa pierwsze składają się z 8miu niedługich (okolice 30min.) odcinków. Aktualnie można zapoznać się z 4 epizodem 3ciego sezonu. Czarna komedia, którą gorąco polecam. :good2:

Link to comment
 • 1 month later...

Dzięki za tą polecanke. Właśnie zaliczyłem pół pierwszego sezonu na raz i muszę przyznać, że dawno się tak nie uśmiałem. Jutro wleci pewnie drugie pół. :D

 

Z opisów spodziewałem się czegoś cięższego, a póki co wygląda na to, że mamy komedie doprawiona tylko watkami sensacyjnymi, które w sumie tez są bardziej śmieszne niż sensacyjne - fajny balans i fajny pomysl na historię. I podoba mi się format, bo nie widziałem chyba jeszcze 8-odcinkowych sezonów poniżej 30 minut na odcinek. Miła odmiana po dłuższych kobyłach.

 • Upvote 1
Link to comment
 • 2 weeks later...

Warto dodać, że poziom serialu jest w późniejszych sezonach utrzymany. Oczywiście są lepsze/gorsze odcinki, ale całościowo Barry wypada niezwykle okazale. Kilka dni temu obejrzałem 8odc. 3ciej serii - czyli ostatni przed 4tym sezonem, który został już zapowiedziany.

:obama: przyznam, że jego zakończenie totalnie mnie zaskoczyło i Bill Hader dołożył tu do pieca aż miło. :diablo:

Link to comment

Właśnie kończę drugi sezon i utrzymuję pozytywną opinię, a im dalej w las tym więcej absurdalnego humoru, który osobiście bardzo lubię. :) 

W ogóle ten serial mimo że na HBO, wysoko oceniony, to sprawia wrażenie takiego bardzo "kameralnego", niskobudżetowego (w pozytywnym sensie), stworzonego przez niewielkie grono zajawkowiczów. Bardzo fajna odmiana po molochach w stylu Sukcesji.

Takie serialowe indie. :D

 • Upvote 1
Link to comment
 • 8 months later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...

Średniawy ten czwarty sezon jak dla mnie. Fajnie ze zamknęli historie w jakiś w miarę sensowny sposób, ale oglądałem już raczej tylko siła rozpędu. Pierwszy i drugi sezon według mnie najlepsze, najciekawszy mix komedii i sensacji/kryminału. Te bardziej dramatyczne wątki w czwartym sezonie jakoś mi się gryzły z komediowymi momentami, które czasem też się pojawiały, przez co ostatecznie jakoś trudno mi się bylo tą dramatycznością emocjonowac.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...