Jump to content

BARRY (HBO)


Recommended Posts

vyaHfQf.png

Wręcz niedopuszczalne, że ten świetny serial nie ma swojego dedykowanego tematu. :dunno:

Krótko - Barry Berkman, to były żołnierz zawodowy, który aktualnie dorabia jako płatny zabójca. Profesja ta, a jest w niej znakomity, nie daje mu jednak życiowej satysfakcji. Tę odnajduje w grze aktorskiej. Jak łatwo się domyślić, demony przeszłości będą o sobie dawać znać, a jak ktoś nadepnie Berkmanowi na odcisk, to kolor czerwony będzie często gościł na ekranie. :mage:

Bill Hader, który pełni rolę reżysera, producenta, a także gra głównego bohatera w serialu spisał się znakomicie. Jest przy tym zabawny i bezwzględny. :diablo:
Fabuła jest interesująca, nie brakuje momentów oraz barwnych, zapadających w pamięć postaci (rewelacyjny NoHo Hank). :D:kaz:
Pierwszy sezon ukazał się w 2018r. Dwa pierwsze składają się z 8miu niedługich (okolice 30min.) odcinków. Aktualnie można zapoznać się z 4 epizodem 3ciego sezonu. Czarna komedia, którą gorąco polecam. :good2:

Link to comment
  • 1 month later...

Dzięki za tą polecanke. Właśnie zaliczyłem pół pierwszego sezonu na raz i muszę przyznać, że dawno się tak nie uśmiałem. Jutro wleci pewnie drugie pół. :D

 

Z opisów spodziewałem się czegoś cięższego, a póki co wygląda na to, że mamy komedie doprawiona tylko watkami sensacyjnymi, które w sumie tez są bardziej śmieszne niż sensacyjne - fajny balans i fajny pomysl na historię. I podoba mi się format, bo nie widziałem chyba jeszcze 8-odcinkowych sezonów poniżej 30 minut na odcinek. Miła odmiana po dłuższych kobyłach.

  • Upvote 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Warto dodać, że poziom serialu jest w późniejszych sezonach utrzymany. Oczywiście są lepsze/gorsze odcinki, ale całościowo Barry wypada niezwykle okazale. Kilka dni temu obejrzałem 8odc. 3ciej serii - czyli ostatni przed 4tym sezonem, który został już zapowiedziany.

:obama: przyznam, że jego zakończenie totalnie mnie zaskoczyło i Bill Hader dołożył tu do pieca aż miło. :diablo:

Link to comment

Właśnie kończę drugi sezon i utrzymuję pozytywną opinię, a im dalej w las tym więcej absurdalnego humoru, który osobiście bardzo lubię. :) 

W ogóle ten serial mimo że na HBO, wysoko oceniony, to sprawia wrażenie takiego bardzo "kameralnego", niskobudżetowego (w pozytywnym sensie), stworzonego przez niewielkie grono zajawkowiczów. Bardzo fajna odmiana po molochach w stylu Sukcesji.

Takie serialowe indie. :D

  • Upvote 1
Link to comment
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.