Skocz do zawartości

BARRY (HBO)


Rekomendowane odpowiedzi

vyaHfQf.png

Wręcz niedopuszczalne, że ten świetny serial nie ma swojego dedykowanego tematu. :dunno:

Krótko - Barry Berkman, to były żołnierz zawodowy, który aktualnie dorabia jako płatny zabójca. Profesja ta, a jest w niej znakomity, nie daje mu jednak życiowej satysfakcji. Tę odnajduje w grze aktorskiej. Jak łatwo się domyślić, demony przeszłości będą o sobie dawać znać, a jak ktoś nadepnie Berkmanowi na odcisk, to kolor czerwony będzie często gościł na ekranie. :mage:

Bill Hader, który pełni rolę reżysera, producenta, a także gra głównego bohatera w serialu spisał się znakomicie. Jest przy tym zabawny i bezwzględny. :diablo:
Fabuła jest interesująca, nie brakuje momentów oraz barwnych, zapadających w pamięć postaci (rewelacyjny NoHo Hank). :D:kaz:
Pierwszy sezon ukazał się w 2018r. Dwa pierwsze składają się z 8miu niedługich (okolice 30min.) odcinków. Aktualnie można zapoznać się z 4 epizodem 3ciego sezonu. Czarna komedia, którą gorąco polecam. :good2:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za tą polecanke. Właśnie zaliczyłem pół pierwszego sezonu na raz i muszę przyznać, że dawno się tak nie uśmiałem. Jutro wleci pewnie drugie pół. :D

 

Z opisów spodziewałem się czegoś cięższego, a póki co wygląda na to, że mamy komedie doprawiona tylko watkami sensacyjnymi, które w sumie tez są bardziej śmieszne niż sensacyjne - fajny balans i fajny pomysl na historię. I podoba mi się format, bo nie widziałem chyba jeszcze 8-odcinkowych sezonów poniżej 30 minut na odcinek. Miła odmiana po dłuższych kobyłach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Warto dodać, że poziom serialu jest w późniejszych sezonach utrzymany. Oczywiście są lepsze/gorsze odcinki, ale całościowo Barry wypada niezwykle okazale. Kilka dni temu obejrzałem 8odc. 3ciej serii - czyli ostatni przed 4tym sezonem, który został już zapowiedziany.

:obama: przyznam, że jego zakończenie totalnie mnie zaskoczyło i Bill Hader dołożył tu do pieca aż miło. :diablo:

Odnośnik do komentarza

Właśnie kończę drugi sezon i utrzymuję pozytywną opinię, a im dalej w las tym więcej absurdalnego humoru, który osobiście bardzo lubię. :) 

W ogóle ten serial mimo że na HBO, wysoko oceniony, to sprawia wrażenie takiego bardzo "kameralnego", niskobudżetowego (w pozytywnym sensie), stworzonego przez niewielkie grono zajawkowiczów. Bardzo fajna odmiana po molochach w stylu Sukcesji.

Takie serialowe indie. :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

trzeci sezon tak jakby trochę za szybko się urwał? 

 

tak jakby mieli pomysły na 2-3sezony i wcisnęli wszystko na raz. Dalej super i 9/10 ale jestem trochę zaskoczony 

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Średniawy ten czwarty sezon jak dla mnie. Fajnie ze zamknęli historie w jakiś w miarę sensowny sposób, ale oglądałem już raczej tylko siła rozpędu. Pierwszy i drugi sezon według mnie najlepsze, najciekawszy mix komedii i sensacji/kryminału. Te bardziej dramatyczne wątki w czwartym sezonie jakoś mi się gryzły z komediowymi momentami, które czasem też się pojawiały, przez co ostatecznie jakoś trudno mi się bylo tą dramatycznością emocjonowac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...