Skocz do zawartości

Ebay-ogólnoświatowa aukcja internetowa- PYTANIA


hdx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nie pomyliłem tematów. No cóż, spróbujmy.

 

Interesuje mnie kupienie odbiornika do Wavebird'a [bezprzewodowy pad do GameCube'a] na ebay.com. Sprzedawca nie chce się zgodzić na wysyłkę do Polski więc muszę to załatwić przez pośrednika w USA. Niestety nie znam nikogo takiego. Zatem szukam osoby, która mieszka w Stanach, bądź ma jakąś rodzinę czy znajomych, którzy mogliby odebrać paczkę na swój adres, a następnie wysłać ją do Polski. Fajnie jeżeli ktoś pomógłby bezinteresownie, gdyż pomimo tego że jest to mały i raczej tani przedmiot to z wysyłkami trochę będzie kosztował. Oczywiście wszystko opłacę z góry.

 

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże gdyż bardzo mi zależy, a aukcja trwa jeszcze 2 dni.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 Pytanko .

Mianowicie gość wysłał mi paczkę 7 stycznia ze Stanów przez :

 

Firma przewozowa: U.S. Postal Service

 

Typ usługi: Usługa Priority Mail International

 

http://trkcnfrm1.smi.usps.com/PTSInternetW...m=CJ276252035US

 

do tej pory nic do mnie nie przyszło. Jest szansa że jeszcze ta paczka przyjdzie, nie zgubiła się gdzieś??

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!!

 

--------------------------------------------------------

EDIT : Już jest :(

Edytowane przez szumi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
eee ile wyeniesie clo za przedmiot za 300$? Dosyc ciezki(gitara)?

albo jak zanize wartosc do 200?

A nie moze ci sprzedajacy napisac ze jest to towar uzywany (mimo ze na przyklad jest nowy) i wpisac wartosc np. 30$ ? Pracuje w firmie wysylkowej w usa i idzie tutaj tysiace paczek z laptopami, grillami, kuchenkami itp., kazda "uzywana" na wartosc ok. 35$... O cle jeszcze u nikogo nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza

prawdopodobnie to bedzie USPS a co do wagi to malo prawdopodobne aby ich waga byla rowno podzielona, kola i rama wejda razem a taka drobnica jak siodelko pedaly amortzatory korby wejda do drugiego pudla. tak sugerowalem. istnieje jednak duza mozliwosc ze zmiesci wszysto do jednego pudelka bo jakims 29 calowym tv. bowiem rama nie jest wieksza od kół i mozna ja rozmontowac gdyz sklada sie z dwoch czesci i mysle ze wlasnie tak zrobi wiem ze to jest drozsza wersja i chcialbym poznac przyblizona cene wysylki z Connecticut do polski.

 

kupel z NY wspominal ze moze mi to wyslac za plus minus 50$ w dwoch pudlach bo bedzie taniej. jak talekie jest to od prawdy ?

Odnośnik do komentarza

Moze byc. Z motorami np jest tak, ze gdy wysylasz je sobno, np sama rame z silnikiem w jednym pudle i reszta w drugim to wtedy piszesz, ze to czesci i nie placisz akcyzy lub cla bo nie sprowadzasz motoru jako pojazdu tylko czesci. A ze w domu przykrecisz kola do ramy z silnikiem i bedziesz mogl jezdzic to inny patent. Polak potrafi.

Odnośnik do komentarza
prawdopodobnie to bedzie USPS a co do wagi to malo prawdopodobne aby ich waga byla rowno podzielona, kola i rama wejda razem a taka drobnica jak siodelko pedaly amortzatory korby wejda do drugiego pudla. tak sugerowalem. istnieje jednak duza mozliwosc ze zmiesci wszysto do jednego pudelka bo jakims 29 calowym tv. bowiem rama nie jest wieksza od kół i mozna ja rozmontowac gdyz sklada sie z dwoch czesci i mysle ze wlasnie tak zrobi wiem ze to jest drozsza wersja i chcialbym poznac przyblizona cene wysylki z Connecticut do polski.

 

kupel z NY wspominal ze moze mi to wyslac za plus minus 50$ w dwoch pudlach bo bedzie taniej. jak talekie jest to od prawdy ?

za plus minus 50$ to wysyla sie rowery w polskich firmach wysylkowych. No ale sa one tylko w Chicago i Nowym Yorku.

 

Z USPS masz przelicznik tutaj http://ircalc.usps.gov/default.aspx?Mode=I...e&CID=10357, zaloz sobie ze 1lbs = 0.45 kg.... btw, strasznie drogo u nich wychodzi... najwolniejsza przesylka jakies 100$...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli złożyłem wniosek o usunięcie konta i otrzymałem odpowiedź, że konto zostanie całkowicie usunięte 16 czerwca, to czy do tego dnia mogę założyć konto na te same dane, tylko że wykorzystując inny mail?

 

Kiedy zakładałem konto kilka lat temu nie miałem 18 lat, więc zmieniłem datę urodzenia :) Teraz chcę założyć konto, wykorzystując poprawne dane, bo zakładam też konto w PayPal

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
takie pytanie do obytych z ebayem... ludzie z uk,usa itd. chętnie akceptują płatnośc przez western union? czy marudzą, że wolą pay pala itp. itd. ?

 

 

95% woli paypala,bo jest szybko ,tanio,w miare pewnie.

Westerm Union?-jeszcze sie nie spotkalem,by ktos akceptowal taka forme zaplaty(a mam za soba ponad 150 transakcji).zawsze jednak mozesz zapytac sprzedajacego

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...