Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie należy polecać, nie trzeba rozkładać anime na części pierwsze.

Ale dobra - podobała mi się muzyka, postacie oraz ten mindfuckowy klimacik. Fajne sceny walki.

Od razu na czynniki pierwsze. Po prostu jeżeli faktycznie chcesz kogoś przekonać o fajności jakiegoś anime, to raczej nie wystarczy tylko napisać, że jest cool. Dobra argumentacja z kolei chyba każdego zachęci do oglądania :wink:

 

Sam ostatnio niewiele oglądam, więc nic polecić nie mogę, ale zamierzam się wkrótce zabrać za coś poważniejszego, bo jak widzę w Bleachu te strzelające cero pokemony to mnie strzyka w kręgosłupie, a FMA się niestety powoli kończy. Chyba postawię na SEL, już dawno miałem to obczaić.

Odnośnik do komentarza

Widziałem SEL 3 razy, i dalej nie wiem o co tam (pipi) chodziło (nie obrażę się jak ktoś walnie wytłumaczenie w spojlerze ;])

 

@Topic

Obejrzałem ostatnio Hyakko - przyjemna slice-of-life'owa komedia w klimatach szkolnych, wypełniona raczej absurdalnym humorem. Szkoda, że nie miała się jak wybić gdy leciała, bo musiała rywalizować z tytułami pokroju Gundama, czy wspomnianego wcześniej Casshern Sins (który jest swoją drogą za(pipi)isty :P).

Enyłej, polecam, bardzo fajnie się ogląda.

Odnośnik do komentarza

Ja od siebie mogę polecić takie tytuły jak

FMA: Brotherhood

Death Note

Code Geass

Bleach (tasiemiec, z fenomenalną akcją do pewnego odcinka,po którym zaczyna się pierwszy filler, później trochę schodzi na psy, obecnie to anime jest bardziej cenzurowane względem mangi niż kiedykolwiek ;/) obecnie akcja w mandze jest na pograniczu zakończenia bardzo długiego, przunudzającego już wątku a rozpoczęciem nowego wątku, w którym będzie pewnie sporo odniesień do tego kończącego się (chyba :D)

A propos warto obejrzeć Hellsinga ? (serię z 2001, czy Ultimate ?)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie oglądam Texhnolyze. Jest ciężko. Chciałbym po tym łyknąć coś lżejszego i tak mi się przypomniało takie anime o czarownicy. Witch Hunter Robin? Taka laska w gotyckiej sukience z okularami co chodziła i podpalała wszystko ;) Jest coś też w tym klimacie? Chodzi mi głównie o lekką rozpierduchę z mocami. Jak fabuła będzie cięższa, ale jakaś magia też będzie, to narzekać nie będę. No i fajnie jakby były jakieś dobre efekty do tego ;)

 

Widziałem te wszystkie Evangeliony, Hellsingi, Death Note'y, Code Geassy, Elfen Liedy, Akiry etc.

Odnośnik do komentarza

Oglądam DTB teraz i mi się podoba, choć bez większych rewelacji (ocenianie po 1szym epie to jak ocenianie książki po okładce tak swoją drogą ;P).

 

A Baccano! to jedna z najlepszych rzeczy jakie przytrafiły się anime w ostatnich latach imo, ale na początku potrafi być strasznie zagmatwane przez częste skoki w czasie i miliony postaci (dopiero około 4tego epa robi się trochę bardziej zrozumiałe). Isaac I Miria to genialna parka btw.

Edytowane przez Zaton.
Odnośnik do komentarza

Oglądanie anime rządzi się jednym podstawowym prawem. Jeśli kiedyś coś oglądałeś i Ci się spodobało, to już nigdy nie znajdziesz nic w podobnym klimacie, co Cię równie usatysfakcjonuje.

Pomyśleć, że jeszcze do niedawna przyznałbym Ci rację. Na szczęście zawsze przytrafi się jakiś wyjątek obalający regułę.

 

Jest coś też w tym klimacie? Chodzi mi głównie o lekką rozpierduchę z mocami.

DTB jest w porządku, pomimo narzekań drugi sezon też. Możesz jeszcze próbować aktualnie emitowanego Senkou no Night Raid.

Odnośnik do komentarza

Baccano miało emisję tylko 13 odcinków i potem zrobili jeszcze 3 OVA, koniecznie je pobierz jak nie masz Grigori, bo to żadne popierdółki a pełnoprawne łączące się w całość kolejne odcinki.

 

A jeśli Ci się podoba Baccano sprawdź Durarara!!, które niedawno zakończyło swoją emisję. Ten sam autor i studio, plus koncepcja wielu różnych postaci i gangi (tyle, że współcześnie w Japonii).

Odnośnik do komentarza

Wiem ze staroc ale moze nie wszyscy o tym slyszeli albo ogladali tak wiec...Full metal Panic Fumoffu,nawet jezeli komus nie przypadl do gustu pierwszy sezon to polecam obejrzec Fumoffu,swietny humor i prawie caly czas mozna sie z czegos posmiac. 12 odcinkow jezeli ktos ma ochote na cos bardzo lekkiego.

Odnośnik do komentarza

a czy trzeba znać fabułę 1 sezonu?

 

 

btw. szukam czegoś w klimatach feudalnej japonii, wiecie, samuraje, na poważnie, fajnie gdyby był kozacki główny bohater :) nie chce infatylizmu, ani okrutnego skomplikowania.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...