Skocz do zawartości

Okami


gigant84

Rekomendowane odpowiedzi

O PAL/NTSC opisałem jedynie moje wrażenia, nie to jak jest, czy raczej jak powinno być.

Zwyczajnie mam wrażenie, ze NTSC jakoś jest bardziej kolorowe, takie nasycone kolorami bardziej, no nie wiem, albo mam coś z oczami. o.o

A co do PAL to umiesz mi wytłumaczyć, dlaczego czasami widzę taki biały cieniutki pasek w samym rogu u góry ekranu ? Może to coś z płytą ?

Jeżeli nie umiesz sobie wyobrazić, to nie dziwie się, bo w sumie to ja to widzę u siebie, inni nie muszą mieć takiego problemu, w każdym razie mi to trochę przeszkadza w grze i dlatego częściej wybieram NTSC, bo mnie ten paseczek właśnie irytuje, no i mam te wrażenie co do kolorów. :\

 

Aha, jeszcze jedno - czytaj ze zrozumieniem - wszyscy tak lubią innych upominać, to takie fajne uczucie. :)

Edytowane przez Xeron
Odnośnik do komentarza

Odniosłem się do postu Sonotoriego. ;]

 

Co do paska: bardzo łatwo to wytłumaczyć: ch*y TV ;] albo masz pozostałość po debug kolorach z ESR - na niektórych TV zostaje ramka. Jest wersja bez debug, ale non public i raczej już tak zostanie bo prace nad ESR zostały zawieszone/zakończone dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Odniosłem się do postu Sonotoriego. ;]

Oł rily? PAL zasadniczo oznacza standard kodowania koloru, który (przynajmniej w teorii) jest lepszy od NTSC. Prosty lud nie bez racji kojarzy te skróty z częstotliwością odświeżania i rozdzielczością obrazu telewizyjnego, ale niezależnie od tego, co jest napisane w opcjach niektórych gier, PS2 nie obsługuje tzw. PAL 60.

Żeby nie być gołosłownym, stąd cytat:

Many newer VCR players sold in Europe can play back NTSC tapes/discs. When operating in this mode most of them do not output a true (625/25) PAL signal but rather a hybrid of PAL and NTSC known as "PAL 60" (or "pseudo PAL") with "60" standing for 60 Hz, instead of 50 Hz. Some video game consoles also output a signal in this mode. Most newer television sets can display such a signal correctly but some will only do so (if at all) in black and white and/or with flickering/foldover at the bottom of the picture, or picture rolling (it can be noted, however, that many analogue-era TV sets can receive the picture by means of adjusting the V-Hold and V-Height knobs — assuming they have them). Very few TV tuner cards or video capture cards will support this mode (a small number can, although software/driver modification is usually required and the manufacturers' specs are usually unclear). A "PAL 60" signal is similar to an NTSC (525/30) signal but with a PAL chrominance subcarrier at 4.43 MHz (instead of 3.58) and with the PAL-specific phase alternation of the red colour difference signal between the lines.

(Wytłuszczenie moje.) Otóż wedle mojej wiedzy PS2 wśród tych some video game consoles nie ma (chociaż w opcjach Soul Calibura II na PS2 jak byk stoi "PAL 60", to raczej pobożne życzenia lub przeoczenie developera). Skoro nazywasz moją wypowiedż "bredniami totalnymi", zechciej wyszczególnić, w których konkretnie miejscach minąłem się, wg Ciebie, z prawdą. W chwili obecnej Twoja argumentacja jest właściwie żadna.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza

Hee ? To ty Berion nie do mnie wtedy ? sorry hehe ^^''

A tak w ogole ten paseczek to widze, raz nie widze, tak sie pokazuje czasami np kiedy kieruje kamere na niebo, czy w innych dziwnych sytuacjach hehe ^^

Nie żeby był on jakiś gruby, widoczny, żeby zasłaniał obraz, czy coś, takie to cienkie, jakby cienkim markerem (koloru białego hehe ^^) choćby do płyt przejechać, ale mimo to widać jak czasami miga. To jest to to cale ESR, czy coś ? :\

Odnośnik do komentarza
Jaaa cie! Tooo świetnieee kolego! Ale jeszcze świetniej by było gdybyś zdradził kto, nie uważasz ? ^^

cześć kolego jestem koleżanka

spojler;

no jak sobie chcesz, ale pozaczepiaj kreta czy tam borsuka w wiosce, niedaleko chaty szalonej Madame Fawn to też da ci gadzet który potem oddajesz

pytam sie po co ci tyle tych wazonów, bo przecie przechodząc do innej lokacji już go nie masz(wazonu)

gubi sie podczas loadingu :>

Edytowane przez ogicool
Odnośnik do komentarza

Wiesz co koleżanko ? dobrze zauważyłaś, znaczy to, ze musi być jeszcze ktoś, kto rozdaje wazoniki, pytanie kto ? Tea Customerzy, raczej nie zajmują się wazonikami.

W każdym razie wiele razy do nich podchodziłem, ale nic mi nie dawali. Zdaje się, ze w Shinshu field mogę położyć wazonik tylko w dwóch miejscach, co z resztą ?

Może te stawiki do teleportacji umożliwiają przedostanie się z wazonikiem ? A może to zupełnie ktoś inny daje wazoniki ? :\ Hmm...

Odnośnik do komentarza
Wiesz co koleżanko ? dobrze zauważyłaś, znaczy to, ze musi być jeszcze ktoś, kto rozdaje wazoniki, pytanie kto ? Tea Customerzy, raczej nie zajmują się wazonikami.

W każdym razie wiele razy do nich podchodziłem, ale nic mi nie dawali. Zdaje się, ze w Shinshu field mogę położyć wazonik tylko w dwóch miejscach, co z resztą ?

Może te stawiki do teleportacji umożliwiają przedostanie się z wazonikiem ? A może to zupełnie ktoś inny daje wazoniki ? :\ Hmm...

kolego Xeron miałeś racje bo namieszałam jednak

w Agata Forest jest przejście przez las przez Taka Pass(rzeka a na niej most z dzewa)

do dalszych wiosek c'nie idziesz w kierunku chaty Ms i Mrs Cutters i wyżej na skarpie

spotkasz krety czy inne borsuki(nie pamietam) z którymi musisz sie zabawic ;)

i dostajesz gadżet,

w Shinshu Pole, tam gdzie też jest drwal/garncarz biega posłaniec(Ida), z którym sie ścigasz i też coś tam dostajesz

nie przeszłam całej gry ale takich momentów jest sporo, dostajesz coś i oddajesz komus innemu, albo posążkom

 

co do banny'ego to chyba znalazłeś sie u przewodniczki(i to jest włąśnie Madame Fawn), która da ci rade za pieć stów, ale nie idzie sie zaciąć w tym momencie

 

 

Odnośnik do komentarza
dawno nei gralem , tamta lokacje przeszedlem, nei wiem co mi sie ubzduralo :P

jak narysowac most?

to jest w lokacji po tym 'stonehead', wspieciu sie an gore, i pozniej jest tma rozwalony most

nic nie idzie ehh :P

nie wiem gdzie jesteś(byłeś już w Agata Forest?) ale żeby narysować most trza dużo namazać kresek od jednego do drugiego końca brzegu

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Co daje jedzenie owoców/warzyw? Jest napisane, że powiększa Astral Pouch ale przecież nic się tam nie zmienia :/

I co się stanie, jak zrobie level up Purse`a?

Dzięki temu jak masz full owoców/warzyw w Astral Pouch to jak zginiesz to wilczek zostanie wskrzeszony.

A aby zwiększyć Astral Pouch to musisz wejść do menu i tam gdzie zwiększasz energię itp. możesz zwiększyć AP.

Edytowane przez ubol
Odnośnik do komentarza
No ale to się zapełnia od zwykłego "exp`a", więc po co te owoce?

Dawno nie grałem więc nie wiem jak to się fachowo nazywa. Owoce zbierasz po to abyś mógł zostać wskrzeszony podczas walki, trzeba zebrać 200 sztuk.

 

http://img195.imageshack.us/i/beztytuuwjm.jpg/ to ci się przez to dokładnie zapełnia ^_^

Edytowane przez ubol
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...