Skocz do zawartości

PS TWO + SWAP MAGIC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ultrastereotypowe pytanie (na które jednak trudno znaleźć jednoznaczną i obiektywną odpowideź :( )...Czy długotrwała eksploatacja PS2 slim z użyciem SwapMagic 3.8 może prowadzić do uszkodzenia lub przyspieszonego zużycia podzespołów konsoli (napęd, laser itp.)??

 

Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie??

 

Z góry thx za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie zakupilem sobie ostatnio Swap Magica i w niektorych grach wszystko chodzi ok a w takim np: Metal Gear Solid 3:SE, lub God of War nie moge zasejwowac gry. W MGS 3 raz sie uda a potem 10 razy sie nie uda czym to jest spowodowane?? i czy moze jest to wina memorki a zakupilem taka. http://www.allegro.pl/item312676238_nowe_o...ny_ps2_8mb.html . prosil bym o jakies rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja padłem na tej trzeciej blokadzie. Za nic nie umiem trafić w odpowiednie miejsce.Chyba bez otwierania konsoli się nie obejdzie.

 

Co piszę jak gra wymaga patcha? Próbowałem zamienić dyski sposobem który widziałem na youtube. Koleś uchylił lekko tackę - tak że konsola nie widziała że jest otwarta - wyjął swap magica i zamienił na grę. Gdy ja tak robię to piszę mi pod tymi napisami Load - "No a volid ps2 disc" teraz nie wiem czy to gra która potrzebuje patcha czy porostu konsola wykryła otworzenie klapki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Hmm mam pewien, strasznie dziwny problem. Gdy odpalam gry przez sm na kopiach zapasowych nie wykrywa mi karty, gdy odpalę oryginał bez sm wykrywa kartę bez problemu, gdy próbuję odpalic ten sam oryginał za pomocą sm, nie wykrywa mi karty(!). Więc mam pytanie... Czy SM ingeruje w jakiś sposób w kartę pamięci?? troche to absurdalne...

 

ps. W SH 4 obraz zatrzymuje się na "Checking memory card slot 2" i dalej nie idzie :/

 

Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza

W konsoli -> w sensie w RAM.

 

Jako, że Swap pozwala na odpalanie pierdół z MC to i ładuje do IOP moduły odpowiedzialne za ich obsługę. Tyle, że te z rom0:/, a nie własne. Nic innego nie robi, nie patch-uje ich nawet w żaden sposób. Nie widzę związku pomiędzy Twoim problemem, a SM (choć logika nakazuje coś odwrotnego).

Odnośnik do komentarza

Dziś pożyczyłem od kumpla kartę pamięci nieoryginalną. Też nie zapisało mu gry w mgs 3 subsistance("Save Failed"), ale przynajmniej wykryło mu kartę, ale za to w sh origins kartę mu wczytało, mi nie. I tu sie śmiesznie zaczyna ponieważ mi kartę też wykrywa ale najpierw muszę włożyc kartę z PS1, hehehehe. (sick) Więc może to wina karty? Może jednak karta nie jest oryginalna?

Odnośnik do komentarza

Bądź konsekwentny w tym co piszesz. Najpierw stwierdzasz:

Gdy odpalam gry przez sm na kopiach zapasowych nie wykrywa mi karty, gdy odpalę oryginał bez sm wykrywa kartę

 

zaś później:

 

Dziś pożyczyłem od kumpla kartę pamięci nieoryginalną. Też nie zapisało mu gry w mgs 3 subsistance("Save Failed"), ale przynajmniej wykryło mu kartę, ale za to w sh origins kartę mu wczytało, mi nie. I tu sie śmiesznie zaczyna ponieważ mi kartę też wykrywa ale najpierw muszę włożyc kartę z PS1

 

To się nie trzyma kupy. ;]

Odnośnik do komentarza

a bo nie powiedziałem wszystkiego, mogę włożyc kartę z PS1 wtedy mi wykrywa kartę z PS2;]. Mam tak w grach mgs 3(wykrywa,ale nie zapisuje) i sh origins(wykrywa,zapisuje).Podsumowując, bez kombinowania bym sobie nie pograł. Dobra, kończę temat. Niestety, bede musiał zainwestowac w nową kartę ;[.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy wysyłał ktoś już swapa do regeneracji? Pytam się bo mój bratanek porysował swapa i już nie działa, czy można zregenerowac swapa czy muszę kupic nowego, znacie może jakieś dobre sklepy z regeneracją płyt? Z góry dzięki za odpowiedzi! Pozdro!

Edytowane przez matiz23
Odnośnik do komentarza
Witam ja zielony jestem w tym temacie- co dopiero niedawno dowiedziałem się co to jest swap magic, ale widzę że to nie jest takie proste jak myślałem- różne modele konsoli, różne 'sm' a na dodatek jakieś niejasne błędy. Czy lepiej jest zamontowac chipa?

SM 3.6 i 3.8 to praktycznie to samo tylko 3.8 zawiera jeszcze cheaty do gier i troche usprawniono odpalanie HB poprzez plytke...

 

imo lepszym rozwiazaniem jest chip.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...