Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób testujących update NXE przed premierą. Od teraz gry będą ważyły nieco mniej. Pytanie, czy przez to Xbox będzie chodził głośniej (np. jakiś filmik będzie odtwarzał z płyty) lub czy przez to Loadingi będą dłuższe?

 

EDIT: Wyczytałem, że gra dalej będzie w 100% chodzić z dysku, tylko podczas włączania weryfikacja z płyty DVD, czyli tak jak jest.

Ale dalej nie wiem co z tymi Loadingami...

Edytowane przez Jordan23Carolina
Odnośnik do komentarza
na 120GB to zapewne wszystkie update pomieścisz :)

 

czyszczenie cache to kasowanie wlasnie tych update do gier i plikow wymiany

Oczywiście te update'y mieszczą się w miejscu zarezerwowanym przez konsole. Bodajże 13GB w tym dysku, tak? Dobrze, że nie mamy na X360 World of Warcraft, bo na wszystkie patche i update'y nie starczyłoby miejsca ^_^

Odnośnik do komentarza
Oczywiście te update'y mieszczą się w miejscu zarezerwowanym przez konsole. Bodajże 13GB w tym dysku, tak?

nie wiem skad masz takie info ze to akurat 13GB?

ja tam sie nie spotkalem z ograniczeniami na update

 

mozesz to sprawdzic sam jak Cie to interesuje, patrzysz ile masz miejsca na HDD wolnego, zapsiujesz na kartce, sciagasz jakis update i patrzysz po raz kolejny ile jest tego miejsca

jesli miejsca ubedzie o ta wartosc co wazyl update to nie ma zadnych ograniczen, ograniczeniem jest cala pojemnosc dysku

 

jesli natomiast nie zmieni sie nic to znak ze musi to zapisywac w miejscu zarezerwowanym na poczatku ale w to to calkowicie watpie bo to miejsce to jakies 6-7GB i to jest dla emulatora X1 a nie update do geir...

Odnośnik do komentarza
mozesz to sprawdzic sam jak Cie to interesuje, patrzysz ile masz miejsca na HDD wolnego, zapsiujesz na kartce, sciagasz jakis update i patrzysz po raz kolejny ile jest tego miejsca

jesli miejsca ubedzie o ta wartosc co wazyl update to nie ma zadnych ograniczen, ograniczeniem jest cala pojemnosc dysku

Sprawdzałem, ale za mało mam gier by cokolwiek się zmieniło. Wartość GB wolnego miejsca na dysku jest taka sama.

Natomiast skąd 13GB... Dysk 120 GB, a do dyspozycji 107 GB. Mnie nie pytaj na co to jest przeznaczone - nie ja tu ekspertem od tych spraw :>

Odnośnik do komentarza
Sprawdzałem, ale za mało mam gier by cokolwiek się zmieniło. Wartość GB wolnego miejsca na dysku jest taka sama.

Natomiast skąd 13GB... Dysk 120 GB, a do dyspozycji 107 GB. Mnie nie pytaj na co to jest przeznaczone - nie ja tu ekspertem od tych spraw :>

 

tu nie trzeba byc expertem, to podstawy informatyki, jak ktos ma kompa to takie podstawowe rzeczy wie bo sie spotkal z tym na pewno...

 

dyski maja rozna pojemnosc, podawanie ze dysk ma 120GB jest orientacyjne bo przyjmuja uproszczona zasade, zamiast 1GB = 1024 MB uznają, że 1GB = 1000 MB, 1 MB = 1000 kB itd... powoduje to spore różnice w faktycznej pojemności dysku

 

kup sobie dowolny dysk dowolnej pojemnosci, sformatuj go na dowolnym PC w dowolnym systemie, zobaczysz ile w rzeczywistosci ma ten dysk, praktycznie kazdy bedzie mial mniej niz deklarowana, nie spotkalem sie zeby jakis mial wiecej lub tyle co deklarowana (chociaz tu akurat producent mzoe pisac prawde bo na roznice bit, a bajt my nie zwracamy juz uwagi)...

 

przy 120GB z X0 jedynie jest zabierane ok 6GB na emulator Xbox1 i nic wiecej, czyli rzeczywista pojemnosc dysku po sformatowaniu wychodzi okolo 113GB...chociaz tego tez nei mozna okreslic dobrze bo nie wiemy ile tak naprawde rzeczywista wielkosc tego 20GB wynosi, a tylko na jego podstawie okreslamy ile zabiera emulator miejsca (ja sadze ze prawdilowo to okolo 5-6GB emulator zabiera, a rzeczywista wielkosc 20Gb to ok 19GB), ale im mniejszy dysk tym mniej tego miejsca "brakuje", chociaz procentowo to to samo...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

na emulowanie X1 (emulator na hdd X0=caly system udawania X1), a nie na emulator jako program (to co w sieci jest to sa tylko pliki ktore w tej emulacji wystepuja nie struktura), X0 musi udawac strukture hdd tak jak to jest na X1 oryginalnie

to jest kilka partycji ponad 700MB, C, X, Y, Z i wieksza E (normalnie w X1 to wszsytko zajmuje caly dysk 8GB, ale tu musieli ta partycje E troche ograniczyc bo by wychodzilo ze zostaloby wolengo na 20GB niecale 12GB a jest ponad 13GB do tego po formacie zostaje z tych 20GB jeszcze mniej)

 

cache to masz nawet na memorce...i cache zapewne tak jak dodatki, tez nie maja wcale ograniczonej wielkosci...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
tu nie trzeba byc expertem, to podstawy informatyki, jak ktos ma kompa to takie podstawowe rzeczy wie bo sie spotkal z tym na pewno...

dyski maja rozna pojemnosc, podawanie ze dysk ma 120GB jest orientacyjne bo przyjmuja uproszczona zasade, zamiast 1GB = 1024 MB uznają, że 1GB = 1000 MB, 1 MB = 1000 kB itd... powoduje to spore różnice w faktycznej pojemności dysku

To akurat pamiętam, Ale różnica aż 13 GB? Przyjmując faktycznie, że ten emulator zajmuje 6GB to brakuje 7GB. Nie dam sobie głowy uciąć, ale podobną wartość mam na moim dysku Seagate'a w PC. /czyt. 120GB - 7GB/

Odnośnik do komentarza
Czyli cache gier z 360 robi sie na tych samych partycajach co X1 aka emulator?

nie pisalem ze na hdd w X0 sa takie same partycje jak w X1 tylko ze ten emulator to wlasnie nie tylko sam program, a tez emulowanie partycji z X1, ale to jest emulowane nie jako rzeczywista partcyja na dysku X0 tylko jako wolne-zarezerwowane miejsce

 

To akurat pamiętam, Ale różnica aż 13 GB? Przyjmując faktycznie, że ten emulator zajmuje 6GB to brakuje 7GB. Nie dam sobie głowy uciąć, ale podobną wartość mam na moim dysku Seagate'a w PC. /czyt. 120GB - 7GB/

sam sobie juz odpowiedziales, co wchodzi w sklad tych 13GB ktoych niby brakuje, czyli emulator i te niuanse wynikajace z przeliczania bajtow na bity, do tego dochodza jeszcze pewne rzeczy samego systemu plikow, np. zrob format tego samego dysku w systemie plikow FAT32 i NTFS i przekonasz sie ze po formacje oba systemy beda pokazywaly rozna pojemnosc, ile sobie zabiera XFAT na swoj system plikow to wynika z tego co nam zostaje po formacie...

 

jak ktos ma PS3 to ma podobnie, tam jeszcze wiecej miejsca zabiera system plikow, w dziale z PS3 opisane sa dyski i ile komu zabralo miejsca, oczywiscie im wiekszy tym wiecej bo to zawsze porcentowo....

 

z tym zagadnieniem wiąże sie tez zagadnienie rzeczywistej wielkosci plikow, np. system plikow ma klastry 64b to majac plik 65b bedzie zajmowal na hdd 128b, ten sam plik w systemie o klastrach 32b bedzie zajmowal 96b

najlepsza jest akcja w PS2 i HDD, nie wiem jak jest teraz, ale jak kilka lat temu bawilem sie z PS2 i HDD do niej podpietej to tam taki klaster byl liczony w setkach MB. czyli ladujac plik 1MB zajmowal np 300MB. (nie pamietam juz jakiej wielkosci te klastyr byly ale niezle przesadzone...)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...