Skocz do zawartości

Japonskie jedzenie w Polsce


Lukaszeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 2 miesiące później...

Odświeżę ten temat trochę.

 

Polecam w Warszawie "Susharnie". Dowiedziałem się o niej od kolegi, który raz wpadł tam między wykładami na politechnice. Przekonał mnie tym, iż można tam zjeść, ba nawet najeść się za 40-50 zł i nawet spróbować pysznego piwka japońskiego. SO-AN SUSHI CLUB

 

Restauracja znajduje się blisko centrum, na ulicy koszykowej. Stąd też pewnie nazwa "Susharnia" na koszykowej. Bardzo łatwo tam trafić. Na pewno nie zabłądzicie korzystając z tej mapy.

 

Wystrój pomieszczenia jest bardzo ciekawy. Na samym środku sali znajduje się stół-kuchnia, gdzie "specjaliści" na twoich oczach przygotują jedzonko. Po lewej stronie są 4 stoliki gdzie można usiąść na bambusowych siedzonkach ;) Stoliki 3-osobowe. Po prawej stronie restauracji jest trochę więcej miejsca. Stoliki pomieszczą od 3 do 8 osób. Pobyt umila akwarium na ścianie, gdzie pływa nasze jedzonko (no, nie, ale każdy się na to nabiera ;) ). Jest też telewizor (mało istotne) gdzie natrafiłem raz na jakieś anime - zapomniałem już co to było. Wystrój możecie zobaczyć mniej więcej tu. Na mnie zawsze robi wrażenie siedzenie przy kucharzach i oglądanie jak moje maki się robią :D

 

Co do menu:

Spróbowałem jak na razie za mało, ale jeśli chodzi o "maki" to zawsze jestem nimi zachwycony. Zestawy są w okolicach 50 zł i na serio można się nimi najeść, a taki mały nie jestem, więc wiem co mówię ;) Nie chcę wam tutaj za bardzo ściemniać, więc możecie menu przejrzeć tutaj. Wszystko jest robione na miejscu, a nawet na naszych oczach co jest dla mnie plusem.

 

Zakończenie:

Sorry, że tak trochę chaotycznie i bez ładu. Jednak jeśli chcecie wypaść do fajnej restauracji to "Susharnie" polecam w 100%. Obsługa miła, grzeczna i wszystko wytłumaczy. Za pierwszym razem i za razem pierwszy raz w życiu w japońskiej restauracji miałem problem z ogarnięciem wszystkiego. Na szczęście miła pani kelnerka udzieliła mi instrukcji po co jest ten "mokry ręcznik" i inne. Polecam jeszcze raz i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
i nawet spróbować pysznego piwka japońskiego.

To coś takiego istnieje? ;>

 

Ze swojej strony mogę polecić miso w Polu Ryżowym (na Dobrej). Sushi mają znośne, przynajmniej ja nie trafiłam jeszcze na odmrażaną po raz n-ty rybę (bueee) co staje się, niestety, domeną Akashia. Ostatnio w Akashia nie potrafią nawet ryżu zrobić dobrze: raz jest za słodki, raz bez octu...

 

I dla odmiany: w Akasaka (Galeria Mokotów) mają bardzo dobrą tempurę. Z sushi bywa różnie, ale na tempurze nigdy się jeszcze nie przejechałam.

Odnośnik do komentarza
z karty raczej nie wyczytam skad naprawde jest to piwko ;) Ale ceny zabojcze, katsu kare za 39 zeta kiedy normalnie taki obiadek kosztuje 8-10 zl, ale zrozumiale, orientalne restauracje sa teraz w modzie wiec i ceny mozna dyktowac.

 

 

No też prawda (chodzi o tą kartę ;) )

 

A co do cen: nie jest to fastfood, wszystko robią na twoich oczach i czujesz się jak w restauracji a nie jak barze mlecznym (no off, bo lubię czasem i tam zjeść). Nie jestem znawcą, dlatego moja opinia może nie być do końca obiektywna - fascynacja bierze górę ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

miałem na myśli bary tam na miejscu, u nas ceny są jakie są, jak już napisałem - wysokie bo temat jest na topie i niezłe sianko można z niego wycisnąć, we Wrocławiu ceny są bardzo podobne, z pewną bliską mi osobą robiliśmy sobie czasem wypady na sushi i za zestaw dla dwojga wychodziło nam około 40 zł, doliczając napoje za 50 zł można było zjeść smacznie i zdrowo.

Odnośnik do komentarza
To coś takiego istnieje? ;>

Jest, nazywa się Asahi, robione jest w Czechach pod nadzorem Asahi Breweries Ltd z Tokio. Dobre, choć słabe, ma jedynie 5% no i cena ok 6zł za 500ml.

Z Asahi to ja najbardziej lubię "czerwone" happoshu. Na nie zawsze była promocja :lol:

A tak wogóle to żadne japońskie piwo mi nie podchodzi... wolę chińskie TsingTao w wielkich butlach :)

Odnośnik do komentarza
miałem na myśli bary tam na miejscu, u nas ceny są jakie są, jak już napisałem - wysokie bo temat jest na topie i niezłe sianko można z niego wycisnąć, we Wrocławiu ceny są bardzo podobne, z pewną bliską mi osobą robiliśmy sobie czasem wypady na sushi i za zestaw dla dwojga wychodziło nam około 40 zł, doliczając napoje za 50 zł można było zjeść smacznie i zdrowo.

Co we Wroclawiu polecasz?

Odnośnik do komentarza

Michał -> Rusz do koreańsko-japońskiej restauracji w okolicach uniwerku. Nie pamiętam nazwy jednak o tym właśnie miejscu mówiłem posta temu, niezłe smakowite porcje, za 20-25 zł na łebka naprawdę można się najeść (biorąc duży set na spółe, sam go nie wciągniesz) Nie smakowało mi tylko nigiri z jednego zestawu jednak partnerka zajadała je ze smakiem. Widocznie kwestia gustu. Do zestawu możesz dostać dzban gorącej zielonej herbaty, oczywiście w karcie są też napoje orzeźwiające - coś czego w większości Japońskich jadłodajni nie ma ;) (pije się zimną wodę, nie cierpiałem wody mineralnej jednak tam nauczyłem się ją pić. No jeszcze jest piwo :)). W rynku jest jeszcze koreańsko-japońskie maru jednak na temat tej restauracji się nie wypowiem bo nie byłem, zapewne jest drożej ze względu na lokalizacje. Byłem także w innym miejscu tyle że nie pamiętam nawet w jakiej okolicy była umiejscowiona ta restauracja, wiem tylko że było drogo - za małą porcję kara age zapłaciłem z tego co pamiętam 36 zł, potrawa banalna i lepiej ją przyrządzić samemu za pół darmo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ping ta restauracja to przypadkiem nie Sakana? bodajże na rogu uniwersyteckiej i nożowniczej. Kolo uniwerku jest jeszcze jakaś koreańska, na początku uniwersyteckiej - kolo wydziału prawa, administracji i ekonomii. (w obu jeszcze nie bylem ale do sakany się wybieram) Jest jeszcze jakaś azjatycka na nożowniczej albo kotlarskiej - maja genialny sos słodko kwaśny i kurczaka i całkiem smaczne paluszki krabowe :)

 

Osobiście nie polecam Maru - droga, obsługa średnia i trzeba długo czekać na jedzenie (które jest całkiem spoko ;))

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.