Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś telewizora HD Ready 26'' do nowych konsol (raczej X360). Musi mieć dodatkowo wejście PC (podłączenie laptopa) i słuchawkowe. SDTV mnie w sumie nie interesuje. Nie musi być wcale tani. Mogę wydać nawet 2500zł, do 3000zł, jeśli to będzie porządnie umotywowane, ale nie dołożę paru stów tylko dlatego, że jest tylko trochę lepszy, albo dlatego że ma jedno wejście HDMI więcej.

 

Ewentualnie może być też 32'', ale mam mały pokoik i 26'' w sumie mi wystarczy, a i zwykłe XviDy pewnie będą na nim lepiej wyglądać. Jak już mówiłem, telewizora będę używał do grania i od czasu do czasu podłączę laptopa (filmy, głównie XviDy, ale i parę HD się znajdzie).

 

 

 

EDIT: I jeszcze takie pytanie: Czy teraz jest dobry moment na zakup HDTV, czy lepiej poczekać parę tygodni, bo ma być jakaś obniżka albo nowa technologia?

 

recenzje i porównania powinny być tu: http://whathifi.com/Default.aspx zajrzyj w zakładkę Best Buys, tylko nie patrz na ceny! w sklepach zazwyczaj jest sporo taniej, oni podają tylko ceny sugerowane, niewiele ma to wspólnego z realiami

Co do nowych technologii, to z tego co mi wiadomo, to nowe serie wychodzą co roku w kwietniu (bo nowy rok podatkowy zaczyna sie w kwietniu), więc teraz jest dobra pora na zakupy, chyba, że wolisz czekać do kwietnia ;/

Edytowane przez skyblue
Odnośnik do komentarza

Witam. Właśnie przymierzam sie do kupna lcd/ Pod uwagę biorę Sharp LC32X20E lub większego 37. Czy w swojej klasie cenowej to dobry wybór czy znajdę coś lepszego? Parametry ma bardzo dobre - 6ms i z tego co naczytałem się na forach - naprawdę dobry telewizor. Zastosowanie - x360 i dvd. Proszę o opinie i jakąś poradę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzięki Skyblue, bardzo fajna strona, na pewno się przyda. Przy okazji znalazłem inną ciekawą z recenzjami: http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/reviews_main.aspx

 

EDIT:

Zainteresowałem się tymi trzema telewizorami rekomendowanymi jako Best Buy:

Panasonic TX-26LXD70

Sony KDL-32P3020

Panasonic TH-37PX80B

W testach wypadły świetnie, ale testy raczej nie brały pod uwagę używania ich do grania. Moje pytanie więc brzdmi: czy do konsol dadadzą się tak samo dobrze? A może od czasu tych testów wyszły jakieś lepsze modele, którymi też warto się zainteresować?

 

Drugie pytanie: czy opłaca się mieć 32'' z Full HD? Słyszałem że Full HD widoczne jest od 40'' wzwyż, ale posiadanie go w mniejszych telewizorach chyba nie przeszkadza, jeśli cena nie odstrasza?

 

REEDIT: Widzę że ogólnie teraz rządzą VIERY Panasonica. Do konsol też tak dobrze się nadają?

Edytowane przez Mlody-San
Odnośnik do komentarza

witajcie,

z kilkoma rzeczami się nie zgodzę:

 

 

Za niewielkie pieniądze masz centrum rozrywki audio wideo, o którym posiadacze przeciętnych 37 cali i kina domowego mogą tylko pomarzyć.

 

absolutna bzdura.

1) Gdybym miał grać bez DTSu (stereo - proszę się, mamy lata 90te czy XXI wiek teraz?). To nie muzyka klasyczna czy jazz - to wirtualny świat. Bez conajmniej DOLBY (DTS lepiej) nawet nie podchodzić - kino domowe rulez

2) Tutaj nie muszę się rozwodzić - granie na 24" - porażka. Koniec wywodu (właściciele 37" mogą spokojnie czuć się wygodniej)

 

Witam

W zeszłym tygodniu kupiłem Bravię 32V4500 (szukałem TV od grudnia zeszłego roku) - jeśli się to komuś przyda to kilka spostrzeżeń z użytkowania:

- czerń - czarny jest po prostu czarny, jest lepiej niż na CRT Philips którego miałem do tej pory,

 

Bzdura kolejna - technologicznie nie możliwe - masz małe wymagania. Z tym z pewnością zgodzi się @elewita - widać, że coś się zna na rzeczy (choć za to granie bez DTS torbę bym urwał)

 

pozdro

waldus

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Dziś w moim pokoju wreszcie zagościł Panasonic TX-26LX70P. Telewizor był kupowany głównie w celu użytkowania go wraz z Xbox'em360, oglądanie tv było jedynie dodatkowym "plusem" ;) Można go podłączyć do konsoli jak kto chce, do dyspozycji jest 2 złącza SCART, 2 HDMI, Component oraz D-Sub. Osobiście wybrałem HDMI i jedyne co mogę powiedzieć o uzyskanym obrazie - jest zaje.bisty ;) Warto dodać że dla każdego złącza ustawienia obrazu są osobno zapisywane, więc nie trzeba co chwile zmieniać przy przełączaniu TV/AV.

 

Ostrość, nasycenie kolorów, wszystko wygląda pięknie. Do dyspozycji mamy 4 fabryczne ustawienia obrazu, oraz możliwość dowolnego ustawiania ostrości, kontrastu, jaskrawości oraz koloru. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie :) W grach w których akcja jest dosyć szybka (GoW, PES) smużenia nie zauważyłem. Jak narazie możliwości tivika + x'a oceniam na 6/6 ;)

 

Co do oglądania telewizji, obraz sd jest znośny, raz lepiej, raz gorzej, generalnie nie jest źle. Nie wiem jak wygląda obraz hd na nim, nie mam dostępu do takiej telewizji :P Obraz z płyt DVD tak samo jak gry - świetny.

 

Ustawieniami dźwięku się nie bawiłem, poprostu włączyłem opcje AUTO :P i do momentu podpięcia jakiegoś porządnego zestawu głośników nie zamierzam nic zmieniać, jest ok. Szczerze polecam ten model, nie żałuje ani 1 złotówki wydanej na niego ;]

Odnośnik do komentarza
z DNie jest lepiej ;\

Zdaje Ci sie zaufaj mi. Mam ten tv rok dluzej od Ciebie :rolleyes: . Przeciez widze screeny i jak takie cos Ci sie podoba to chyba masz cos z oczami ;O. Ustawienia dynamiczne sobie zostaw ale DNie sie wylacza. Tu masz jeden wielki topic na temat tego modelu. Są tam ustawienia pod wszystko i wszyscy to wylaczaja szczegolnie z PS3. http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=509999

Odnośnik do komentarza

Dzieki za linka . Ogolnie to wzrok mam bardzo dobry 5/5- ( czy jakos tak , nie znam sie na tym ;p ) i podoba mi sie DNie , chociaz popatrze jeszcze raz z tym i bez tego ( w sumie jest efekt demo ;p ) Narazie jestem za DNie .

Ogolnie dziwie sie czemu wszyscy na tym forum tam pisza ze najlepiej wziac tryb movie. Mi ten tryb w ogole nie podoba sie, nie wiem, moze lubie jak wszystko sie swieci i daje po oczach, po prostu podoba mi sie tak =D

Btw : Mozesz mi powiedziec dlaczego ludzie wylaczaja DNie , co w nim jest takiego zlego ?

Odnośnik do komentarza

Sivas a mógłbyś jeszcze powiedzieć gdzie kupiłeś ten TV i za ile?

 

Ja mam ten problem, żę przeszedłem chyba pół Szczecina i nigdzie, ale to absolutnie nigdzie nie ma już Panasoniców LX70p. Znalazłem tylko Panasonici LX80p i LX85p, tyle że gdzieś przeczytałem, żę wersja 80 to nie jest następca 70tki tylko jakaś pułapka bez 100Hz i z inną matrycą. Nie wiem czy tym następcą jest 85ka, ale jest ponad 800zł droższa i teraz mam pytanie: czym się ta nowa serial w ogóle różni od 70tek, że jest aż tak droższa?

 

Byłem też zainteresowany Samsungiem LE32M87BD, bo ponoć taki dobry we współpracy z konsolami i PC (chociaż jedni mówią to, inni co innego), ale tutaj jest jeszcze gorzej, bo nie dość że nigdzie nie widziałem LE32M87BD, to jeszcze te obecne modele pierwsze widzę na oczy i nie znam ich z żadnych testów. Który więc jest "duchowym następcą" LE32M87BD? Wychodzi na to że te wszystkie godziny siedzenia na necie poszły na marne bo tych starych modeli i tak już nie ma a ja znowu nie wiem absolutnie NIC...

Odnośnik do komentarza
SONY 32 L4000- co sądzicie o tym modelu?

Nawet ciekawy tv, obraz jest świetny jak na cenę(2000zł u mnie w robocie). Choć nie wiem jak wyglądają gry, bo widziałem tylko podłączone DVD na HDMI. Jakbym miał tylko tyle kasy przeznaczone na sprzęt, brałbym bez zastanowienia.

 

No to kupiłem.

Kablówka wygląda tragicznie, dvd tak sobie, choć to pewnie kwestia ustawień, ale za to PS3 spowodowało szczękopad.

Gry wyglądają masakrycznie i pod tym względem jestem zachwycony.

Odnośnik do komentarza

Kablowke i DVD mozna znosnie ogladac dopiero z wiekszej odleglosci niz sie gra. jesli gram siedzac tylko 2 metry od tv to ogladam dvd i tv z odleglosci min 4,5 metra. przy 32 calach ta odleglosci jest mniejsza bo pisze teraz o 40 calach.

 

a ustawienia obrazu faktycznie poprawią wygląd tv, mozna sie pobawic ostrocią, gamą barw i ich nasyceniem. ja bym ustawil mniejszą ostrosc niech sie nieco zlewa ze sobą obraz jak to wygląda po włączeniu bluru w grze i tv z wiekszej odleglosci wyglada juz bardziej znosnie niz ustawienia ostrosci powyzej 50%

 

są jeszcze dwa tv warte polecenia jeden to KDL40W4000 a drugi to KDL40E4000 przy czym ja bym stawial na W poniewaz seria E jest drozsza i cena powyzej 4000 za 40 cali jest niby standardem ale W mozna kupic grubo ponizejk 4000 pln. a dwa ze zrobiona bardziej pod bajer do salonu niz tv dla wymagających, brak w nim 10 bitowego panelu no i sam kolor obudowy ktory mozna podobno sobie dobrac kolorystycznie do salonu. Reszta pozostaje zblizona do serii W lecz usytulowana wyzej w katalogu niz W a nizej niż X :huh: widac ze wzronictwo ma przyciagnac uwage i przyciaga tylko czy to konieczne moc wybrac sobie kolor obudowy ??

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Ja niedokońca mam taki problem jak wszyscy, że jestem w 100% zagubiony itp.

Mam wybrany model Sony Bravia KDL46X3500, i proszę Was, szanowni forumowicze, abyście wytknęli wady temu telewizorowi i ukazali najlepsze zalety, a jeśli zajdzie taka możliwość, zaproponujcie[np. powołując sie na własne doświadczenia] jakiś swój model TV 46 cali[byle nie plazma-bardzo oświetlony pokój].

Chciałbym używać tego TV do:

 

grania na PS3

 

filmów DVD, BR-Disc, zdjęć

 

telewizji kablowej UPC[w przyszłości "n" lub odpowiednika

 

!!!

i tu prośba największa...powiedzcie mi, proszę, jak reaguje ten tv na podany sygnał??? bo to bardzo ważne[m.i. TVN, TVN24, TVP1/2/3, Polsat, VH1, AXN, Discovery wszelakie, NAtional Geographic, Animal Planet]

 

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi!

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza

zalety:

- posiada wszystko co potrzebne jak na model flagowy

 

wady:

-brak

-cena

 

lepiej cofnij sie o strone i znajdz mój post gdzie sa trzy modele w tym dwa sonego, jeden to wlasnie X ale 40 sali i drugi to tez 40 cali ale W. Nie stac mnie na X3500 wiec kupuje za mniejsze pieniądze 52 cale ale serie W :] no a pozatym we wrzesniu/październiku sony wprowadza X4500 :mellow: i W4500 <- (100HZ) :o lecz ceny nieznane. Warto poczekać.

Odnośnik do komentarza
we wrzesniu/październiku sony wprowadza X4500 mellow.gif i W4500 <- (100HZ) ohmy.gif lecz ceny nieznane

Ceny są już znane:

KDL40W4500

6 500 zł

 

KDL40X4500

9 500 zł

 

KDL46W4500

7 700 zł

 

KDL52W4500

11 000 zł

 

KDL55X4500

25 000 zł

 

 

Gdyby w4500 był o połowę tańszy brałbym bez zastanowienia (o serii X już nawet nie mówię) :)

Odnośnik do komentarza
no przeczytałem, ale nadal zapytam, jak działa ten TV z telewizja[kanały podałem]..

btw. dzięki za szybką odpowiedź n 1:) a jeśli nie Sony, to jaki model innych marek??

pzdr! :rolleyes:

 

 

Każdy lcd z kanałami ze zwykłej anteny będzie grać lipnie ,i tyle. Lepiej,gorzej ale nigdy bardzo dobrze.

 

Z innych polecam Philipsy 9603 oraz (wersja low budget) 7603 oraz 5603. Gorzej od bravii nie grają napewno ,spierałbym się czy nie lepiej.Zresztą, 9603 ma najszybszą matryce na świecie.

 

Co do tego co kupujecie- dziwie się że tyle osób bierze Samsungi. Wiecie ile tego jest na serwisach? Tak samo zresztą z lg Jak dla mnie pierwsza trójka to teraz Sony,Philips, troche pozniej dopiero Sharp. Polecam szczególnie zwrócić uwage na nowe serie Philipsa (te z końcówką 03) ,obrazem urywają łeb , i większość bravii może sie schować.

Odnośnik do komentarza

Siema. zamierzam nabyc TV, intersują mnie telewizory sony ale tyle tego jest ze niewiem który wybrać, kwota jaką posiadam to 2tys. oczywiscie jezeli bedzie cos lepszego za 2100 to wiadomo ze dołoze ale nie bede płacił za opcje które są zbedne np. 1 hdmi wiecej . Czytałem również o Samsungu ale niemam zaufania do tej marki. jeżeli ktos dobrze jest obeznany w temacie niech odpisze bede wdzieczny.

Edytowane przez SiemankoOo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...