Skocz do zawartości

Pytania na temat X360


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Xboxa 360 Arcade mam od tygodnia i już myślę o z elitowaniu go do 120 gb. Myślałem o tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item441311605_super_...o_xbox_360.html

Brać? Cena całkiem fajna i myślę poważnie nad instalowaniem gierek na hdd, nie mówiąc o graniu po sieci i dodatkach :rolleyes:

Czym się różnią dyski od siebie (tak jak fake'i w kartach pamięci)?

Odnośnik do komentarza

taniej wyjdzie gdy masz kieszen (srednio na allegro po 70-80zl) i kupisz "specialny" (wiecej w innym dziale) model dysku i go sobie sam zrobisz. On ci sprzedaje za te ponad 200 sam gotowy przerobiony dysk a za 300 z kieszenia

 

Mnie podobna operacja wyniosla jedynie 90zl, sprzedalem sam hdd 20gb, kieszen zostawilem, dolozylem te 90zl (mozna i taniej - kupujesz hdd i go przerabiasz, czyli odjac 40zl ale niechcialo mi sie bawic z tym z reszta chyba potrzebny jest chipset VIA by wykonac ta operacje) i mam 120gb przerobione - i czuc roznice miedzy 20 a 120 - mam okolo 40 gier/triali na hdd i ich wczytanie zajmuje ze 2s - gdy bylo 30 pozycji to na 20 zajmowalo to pare sekund (5-6)- tutaj wchodze prrrryk i wszystko jest gotowe. Ciekawi mnie czy orginalny 120hd jest tak samo szybki czy wolny co przerobiony WD. Ostatnio sprawdzalem demo Jericho na 20gb - aby gra sie zaladowala mijaly chyba ze 4 linijki textu, na nowym wystarczyly tylko 2 juz. Wiec sprzedawac 20gb bo i tak sa one wolne ;) a gdy pojawi sie dash to zapewnie cena wzrosnie dyskow ;)

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

Ostatnio na rynku w sklepach były do wyboru dwie wersje ta, która miała napisane, że zasilacz pobiera 175W była wersja nowszą i mniej awaryjna - bez różnicy czy Arcade, premium etc. Teraz z tego co sie orientuje to chyba nie ma nigdize juz napisane ile zjada zasilacz. Chyba wszystkie mają 175W, a napewno te z 60GB i złaczem HDMI. Choć wcale nie jest wykluczone, że gdiześ w sklepie mogą być jeszcze starsze wersje konsol.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że tutaj jest bardziej odpowiednie miejsce na zadanie mojego pytania.

 

Chodzi mi o zasilacz, chce kupić jakiś używany na Allegro, ale czy to aby oryginały na 100% ? Juchy mi napisał coś takiego:

 

"model na tabliczce znamionowej oryginalnego microsoftu jest inny, zaczyna sie od HP-AW..."

 

Teraz sprawdzam te zasilacze i na żadnym nie ma tego skrótu o którym piszesz HP-AW, np. tutaj gościu oryginał sprzedaje i jakoś tego nie widzę - http://www.allegro.pl/item445834113_orygin...x_360_203w.html to samo tutaj http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...5f9279b753.html

 

Troszkę boje się kupić taki używany zasilacz, bo wiadomo, jak ktoś sprzedaje to pewnie ze względu na to, że jego konsola zaliczyła rrod'a i już w ogole jej nie chce naprawiać, a może też nie padła sama konsola, ale także zasilacz ... Ja właśnie tak miałem, konsola rrod, a później jak dołączyłem za drugim razem swój zasilacz to się okazało, że to zasilacz, gościu w serwisie pisał mi, że mój zasilacz niedomagał, jak podłączył swój, konsola działała, ale oczywiście rrod już był naprawiony. Dowiem się czy to prawda, jak będę miał sprawny zasilacz, a teraz nie mogę sobie pozwolić na kupno oryginała za 150zł.

Odnośnik do komentarza

nie potrzebnie dublujesz posty bo trzeba dublowac odpowiedzi

 

Kurcze, teraz sprawdzam te zasilacze i na żadnym nie ma tego skrótu o którym piszesz HP-AW...

 

rzeczywiscie, sprawdzilem swoj stary zasilacz z konsoli premierowej, model dpsn...

z tego wynika ze stare zasilacze to dpsn

a nowe to HP-AW...

wiec dpsn tez mozesz wciagac, tylko miec na uwadze ze to uzywki zapewne beda i najlepiej jakby to byly uzywki bo bez podejrzen ze to podrobka...

 

PS.

przy zakupie sprawdzaj jak chodzi zasilacz, tzn wiatrak w nim bo jak nazbieralo sie kurzu to potrafi niezle halasowac...

oznaecznie modelu tez ma zwiazek z firma produkujaca je te HP-AW (hipro) jest innej firmy niz DPSN (delta), oczywiscie obie produkuja to dla MS...

 

rozgrzewajac temat, to mozna jeszcze dodac ze poczatki z zasilaczami do Xow byly dziwne, w USA donoszono ze sie przegrzewa, wieszano je w powietrzu itp. kombinacje

zapewne to byly te od delta, MS zmienil ich producenta zapewne na to hipro, ciekawe czemu? :)

Jared: tylko nie bierz tego do siebie, to tylko temat do pogadanek, mam delte i lazi od premiery wiec nie jest taka zla...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

No właśnie, a jak przeczyścić te wiatraczki? Że tak powiem, jak zostawiam konsole na download co chwile słyszę jakby pisk? Ale to nie jest taki wysoki pisk tylko wchodzący w "szum"? Tak jak prawie uwalony wiatraczek, np. stary w PC.

Konsola o której mówie druga ma może miesiąc czyli nie tak dużo, lecz zapomniałem przykryć elektroniki na czas remontu no i trochę się nakurzyło.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
Dziś klatkowało mi w grze w której nigdy nic takiego nie miało miejsca(przechodzę 3 raz)

 

Czym to jest spowodowane?

Zmieniłem pozycje X?

Zakurzony X?

Zakurzona Płyta?

Sciągnąłem update do gry w którym było coś skopane?

Możliwości jest dużo, oprócz tego co podałeś to też, zajechany laser <_< . BTW mam pytanie, czemu na konsoli na kręgu zielono czerwonych lampek pad sam zmienia swoją pozycję w trakcie gry / > \ (najczęściej jest po prawej) Nie powinien być cały czas u góry po lewej?

Odnośnik do komentarza

Witam,mam kilka pytan.

 

1.Ostatnio grajac w Lost odyssey xbox ciagle albo wywala komunikat ze nieczytelny dysk i zeby przeczyscic i zrestartowac konsole,albo nagle bez powodu wylacza sie muzyka i slysze tylko zgrzytanie plyty w napedzie,albo calkiem sie gra zawiesi przy wczytywaniu i musze poraz 666 zaczynac od poczatku co zaczyna mnie wkurzac.Przy filmikach tez przewaznie wylacza sie dzwiek.Myslalem ze to moze wina plyty,ale gdy dobrnalem do momentu aby zmienic dysk 1 na dysk 2,nic sie nie zmienilo i konsola dalej szaleje,zwiastun ze cos nie tak?uwzglednia mi reklamacje?Wersja to premium z 2006 roku,zakupiona w grudniu.

2.Jezeli zdecydowalbym sie kupic nowego x'klocka,to ktora wersja bylaby najlepsza do zakupu,bo sie nie orientuje,wychodza jakies 60gb,jakies v2 i sie pogubilem.Chce zeby byl jak najmniej awaryjny i mial zlacze HDMI,nie koniecznie musi byc z dyskiem bo mozliwe ze swoj zachowam.

3.Jak ma sie sprawa z save'ami,jezeli sprzedam tego xbox + dysk a kupie nowego,da sie jakos zgrac/zachowac moje savy czy niestety,dysk tez musi zostac?

4.Da sie w polsce kupic nowa konsole NTSC?No i rozumiem ze wtedy gry PAL nie beda na niej dzialac,tylko region free?

5.Jak wyglada sprawa z gwarancja w wersji NTSC?

 

No i prosilbym na co zwracac uwage przy zakupie nowego xbox'a

 

z gory dzieki

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

1.laser szwankuje wiec konsola ma awarie, oddac na gwarnacji

2. nie ma nic takiego jak v2, to jakies sztuczne nazewnictwa niekompetentych sprzedawcow

teraz w sprzedazy masz PRO 60Gb i to jest na plycie FALCON i pamieci jednostronne, to jest najnowsza i najmniej awaryjna wersja

3. mozna przegrac, ale trzeba miec czym...

4. szukac takich konsol na aukcjach od prywatnych sprzedawcow...

5. w europie niewazna

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...